Magazín Elita

PŘÍBĚHY PAVLÍNY GARDIANOVÉ JSOU K VIDĚNÍ V NOVÉ PACE

PŘÍBĚHY PAVLÍNY GARDIANOVÉ JSOU K VIDĚNÍ V NOVÉ PACE

Podkrkonošská malířka Pavlína Gardianová vypověděla své Příběhy něžnými tahy štětcem a napříč dvěma posledními dekádami svého tvůrčího života vybrala ty nejzajímavější pro výstavu v Městském kulturním středisku v Nové Pace.

Příběhy se staly jubilejní výstavou plnou vzpomínek a nepopsatelně krásných obrazů, které jsou vyladěny pro oko i duši, především těch, kteří jsou na tvorbě Pavlíny Gardianové, něžné surrealistky, závislí. Výstava nese příznačný, prostý a naprosto výstižný název Příběhy. Byla slavnostně zahájena vernisáží 21. ledna 2017. Slovem i hudbou zpříjemnil podvečer Šimon Kalousek, který se nechává malířčinou tvorbou inspirovat a říká, že: „Obrazy od Pavlíny jsou vizuálně krásné samy o sobě. Mě jako muzikanta a skladatele ale navíc velmi inspirují i hudebně - člověk se na ně chvíli dívá a už mu v hlavě znějí a rodí melodie. I proto vždy s potěšením zahraji a zazpívám na její výstavě." Kalouskovy vlastní skladby Druhé zrození a Malíř z Montmartru byly přímo nacítěné na tvůrčí duši samotné malířky. Prozradil, že druhou jmenovanou skladbu složil přímo pro ni, malířku, kterou políbil něžný surrealismus. Zazněla také její oblíbená píseň Dívka z obrazu od Karla Gotta a nejen Pavlína Gardianová, ale i hosté byli neskrytě dojatí.  

Nenechte si ji tedy ujít, pokud jste ji ještě nenavštívili, ale neváhejte však dlouho, potrvá už jen do 17. února 2017. Jen tak okusíte, jaké to je, když v chladných dnech vás zahřeje něco krásného na duši, a to se rozlije po celém těle. Přesně tak působí obrazy Pavlíny Gardianové na většinu smrtelníků.

Příběhy jsou jubilejní výstavou a má svojí logiku, že jsou průřezem posledních dvaceti let malířčiny tvorby. Výchozím bodem pro výběr děl byla první výstava Pavlíny Gardianové v Městském kulturním středisku v Nové Pace, kterou zahajoval sám akademický malíř Vladimír Komárek. Každý její obraz v sobě ukrývá osobní příběh z jejího velice zajímavého života.

Pro Romanu Martincovou, ředitelku Městského kulturního střediska v Nové Pace je prý jubilejní výstava více než příjemným setkáním přátel a zastavením se v mrazivém dni a říká: „Kdo vidí malířku Pavlínu Gardianovou poprvé, ihned ho napadne spojitost s Andělem a opravdu se může zdát, že tato jemná a křehká žena si do Staré Paky odskočila z planety, kde tančí víly ve zvlněné trávě a hrají si s jednorožci, ale opak je pravdou. Pavlína je ženou rozhodnou, stavící se k životu pevně a přímo čelem,“ řekla na adresu malířky ředitelka Martincová.  Na dotaz, jak by obrazy charakterizovala, odpověděla bez zaváhání a s jistotou: „Obrazy jsou hluboce emotivní, na první pohled tajemné, skrývající nitro duše ženy, osloví nejen energeticky jemně laděné jedince,“ míní Romana Martincová.

Výstava obrazů Příběhy přilákala celou řadu obdivovatelů obrazů Pavlíny Gardianové. Nechyběli ani přátelé z uměleckých kruhů a blízcí, kteří přímo zaplavili křehkou malířku, o které se často hovoří jako o něžné surrealistce, květinami a společně s ní a plnými doušky vychutnávali skvělou atmosféru.

Fotogalerie
6349 6350 6351

Další články z rubriky

Koncept SaSaZu oslavuje 15 let, k narozeninám si nadělil  novou restauraci SaSaZu Oldtown v centru Prahy

Koncept SaSaZu oslavuje 15 let, k narozeninám si nadělil novou restauraci SaSaZu Oldtown v centru Prahy

Podzimní JazzFestBrno ozdobí Al Di Meola, Kamasi Washington, José James nebo Jiří Slavík s radikálními úpravami polky

Podzimní JazzFestBrno ozdobí Al Di Meola, Kamasi Washington, José James nebo Jiří Slavík s radikálními úpravami polky

Renomovaný fotograf Jindřich Štreit vystavuje v Kroměříži

Renomovaný fotograf Jindřich Štreit vystavuje v Kroměříži

Netflix vypouští thriller o sériovém vrahovi, který má i českou stopu

Netflix vypouští thriller o sériovém vrahovi, který má i českou stopu

Muzikál ELA! přináší nelehký život netuctové dívky i její zářivou závodní kariéru v rytmu jazzu

Muzikál ELA! přináší nelehký život netuctové dívky i její zářivou závodní kariéru v rytmu jazzu