Magazín Elita

VADÍ VÁM KŘEČOVÉ ŽÍLY NA NOHÁCH? POMOC JE SNADNÁ!

VADÍ VÁM KŘEČOVÉ ŽÍLY NA NOHÁCH? POMOC JE SNADNÁ!

Moderní medicína je přímo spásou, jak se zbavit křečových žil, protože nejen že vypadají nevzhledně, ale také bolí a jsou i vážným rizikovým faktorem. Hledáte-li pomoc, rozhodně si vybírejte pracoviště s dobrými referencemi jako je například Žilní klinika MUDr. Oty Schütze, který je uznávaným specialistou v oboru.

V těchto dnech otevřel už své druhé pracoviště – unikátní kliniku s veškerou péčí a nejvyšším pohodlím pro pacienty. "Další kliniku jsme otevřeli především proto, že jsme potřebovali více místa, a v Mezibranské ulici, kde sídlí původní klinika, již pro to nebyl prostor. Nová klinika v Lublaňské ulici na Vinohradech je celkově modernější, je vybavena nejnovějšími zdravotnickými přístroji a poskytuje klientům větší komfort a komplexnost, říká primář obou klinik. Zvláštní důraz byl na nové klinice kladen operační blok. Základem je plně klimatizovaný vestavěný operační sál, který byl Státním zdravotním ústavem certifikovaný v té nejvyšší kategorii, nezbytnou součástí je nový  multifunční operační stůl, operační světla s mnoha funkcemi, výkonný  autokláv  - přístroj  na sterilizaci.

A co vlastně křečové žíly jsou a jak je poznáte? Vše začíná genetickou dispozicí, a to až v 80 % případů, takže si je určitě nemůžete uhnat na kole, nebo při fotbale. "Jedná se o civilizační onemocnění, které se projevuje vakovitým rozšířením žil a postihuje povrchní systém dolních končetin. Křečové žíly se nejčastěji objevují na vnitřních stranách bérců a stehen. To, že křečové žíly nebolí, neznamená, že se nemusejí léčit," zdůrazňuje MUDr. Schütz, který svým klientům nabízí na obou klinikách jednodenní chirurgie komplexní péči od první konzultace, přes nezbytné předoperační vyšetření, samotnou operaci šitou na míru, až po pooperační péči, přičemž klient stráví na klinice max. 6 hodin. Samozřejmostí je poté i další sledování klientů a každoroční kontroly i po operaci. Klinika na Vinohradech navíc poskytuje ještě přesnější výsledky diagnostiky i samotné léčby, a to díky modernějším technologiím.

Problém ale mohou znamenat i tzv. metličky, neboli   mikrovarixy -  metličkovité křečové žíly. Spousta žen je má pouze za kosmetický problém a nevěnuje jim žádnou pozornost, přitom mohou upozorňovat na to, že žilní stěny ztrácí svou elasticitu, což může vést k tvorbě větších křečových žil. Navíc mohou metličky provázet i nepříjemnosti jako pocit tíhy nohou, napětí či bolest v končetinách. Tak jako tak není dobré otálet s vyšetřením. "Je velmi důležité, aby se problém odhalil včas. Není nic horšího, než léčbu zanedbat. Diář s objednanými pacienty na první vyšetření, kontroly i operace máme sice již léta na týdny dopředu plný, ale pokud má klientka problém, termín se vždy najde. Nicméně předpokládáme, že s větší prostorovou kapacitou, kterou teď díky novému pracovišti máme, se čekací lhůty i po personálním rozšíření zkrátí," odvolává se na rozšíření Žilní kliniky její primář MUDr. Ota Schütz.

A jak se problémů s nevzhlednými žílami zbavit?

Vše začíná důkladnou klinickou vstupní prohlídkou, která je pravidelně doprovázená cíleným  ultrazvukovým vyšetřením duplexním barevným dopplerometrickým scanem pro správně určení diagnózy. Metličky se nejčastěji odstraňují pomocí sklerotizace a laserem, zatímco rozsáhlé  zanedbané a největší křečové žíly je již potřeba řešit operací na  základě cévně chirurgických  pravidel.

Většina křečových žil je na Žilní klinice řešena moderními  metodami katetrizačními buď laserovými, nebo radiofrekvencí, řešení je daleko méně invazivní  než původní  metody klasických operaci, veškerá léčba  rychlejší, kosmeticky výhodnější, s dlouhodobým efektem bez zbytečného znovuobjevení křečových  žil. Za zmínku stojí bezbolestnost těchto metod a rychlý návrat k běžnému životu bez  pobytu  v nemocnici  a   pracovní neschopnosti.

Všechny zákroky probíhají na Žilní klinice ambulantně, tudíž bez nutnosti hospitalizace – to v praxi znamená, že dopoledne si necháte odstranit křečové žíly a večer můžete jít na diskotéku. Do zaměstnání můžete jít hned po převazu, který se dělá následující den po operaci před sedmou hodinou ranní.

Nová Žilní klinika se s původní zrcadlí nejen vzezřením, ale i nabízenými procedurami, které se budou dále rozšiřovat, a to v těchto základních oborech: léčba křečových žil v celém rozsahu za pomoci všech dostupných metod, léčba celulitidy, manuální lymfatické masáže, léčba kožních výrůstků, znamének a pigmentací pomocí laserů, radiofrekvencí nebo operací, kdy histologické vyšetření je povinné. Nabízena je díky modernímu laseru i metoda omlazení pokožky - Rejuvenace. Po rekonstrukci prostor v Mezibranské nabízí dvojnásobné množství operačních sálů, lůžek, ordinací i po personálním  rozšíření a zaměstná i více lékařů  a  sester. Ceny však zůstávají stejné!

www.zilniklinka.cz

Fotogalerie
6057 6058 6059 6060 6061 6062

Další články z rubriky

Optimalizujte svůj výkon: Rovnováha mezi tréninkem a odpočinkem

Optimalizujte svůj výkon: Rovnováha mezi tréninkem a odpočinkem

Umíte poskytnout první pomoc při uštknutí, tonutí nebo požití jedovatých bobulí?

Umíte poskytnout první pomoc při uštknutí, tonutí nebo požití jedovatých bobulí?

Menopauza a nitroděložní tělísko. Jak může antikoncepce pomoct při obtížích kolem 50?

Menopauza a nitroděložní tělísko. Jak může antikoncepce pomoct při obtížích kolem 50?

Schopnost zhubnout může souviset s genetikou i střevním mikrobiomem!

Schopnost zhubnout může souviset s genetikou i střevním mikrobiomem!

Prázdninová lékárnička: jak s lehkostí vyzrát na nástrahy léta

Prázdninová lékárnička: jak s lehkostí vyzrát na nástrahy léta