Magazín Elita

VALERIAN A MĚSTO TISÍCE PLANET

VALERIAN A MĚSTO TISÍCE PLANET

Režisér filmů Pátý element a Lucy přináší, který v našich kinech můžete vidět včervenci roku 2017. Luc Besson představí svůj nový film Valerian a město tisíce planet, který má mezinárodní hvězdné obsazení.  Hrají v něm mimo jiné Dane Dehaan, Cara Delevingne, Clive Owen, Rihanna, Kris Wu, John Goodman a Ethan Hawk. Toto dobrodružství plné představivosti a akční podívané vás zavede do toho nejpodivuhodnějšího vesmíru, který byl dosud stvořen.  

BIOSCOP uvede film do českých kin 27. 7. 2017 ve 2D a  3D, s českým dabingem i titulky.

Původ příběhu

Komiksový seriál, který vytvořili Pierre Christin a Jean-Claude Mézières, debutoval ve výběru časopisu Pilote v roce 1967. Východiskem komiksu je galaktické impérium, které ve 28. století ochraňuje veškerý čas i prostor. Dvě hlavní postavy, Valerian a Laureline, jsou vesmírní agenti, kteří cestují časem a společně brání vesmír. V průběhu svých dobrodružství se setkají s mnoha mimozemskýmí národy a musí čelit mnoha nebezpečím, přičemž veškerou ilustraci obstaral J.-C. Mézières.  Seriál Valerian vycházel 43 let a je celý sebrán do jednadvaceti svazků.  Příští rok oslaví padesáté výročí, v červenci 2017 pak do kin vstoupí i celovečerní film na motivy komiksu.

Sen z dětství Luka Bessona se stává realitou

Když bylo Bessonovi deset let, zamiloval se do komiksového příběhu o Valerianovi a Laureline. O více než 45 let později konečně může svůj sen z dětství realizovat. Režisér takových děl jako je Léon, Pátý element a Lucy uvedl: „Tento film jsem chtěl zfilmovat už dávno, ale musel jsem počkat, až technologie dožene mou představivost.“ „Jean-Claude Mézières, tvůrce komiksu Valerian, se mnou spolupracoval na filmu Pátý element a celou dobu se mě ptal, proč nezfilmuji příběh komiksu Valerian?“ „Pokaždé jsem mu odpověděl, že nemůžu, protože v celém komiksu je jenom asi deset, dvanáct lidských postav, všechno ostatní že jsou mimozemšťané.“ „Když jsem viděl film Avatar, všechno se pro mě změnilo. Od té chvíle jsem věděl, že moje možnosti nemají žádné hranice.“

Dva obři vizuálních efektů se spojili, aby změnili dějiny

Dvě společnosti, které se zabývají vizuálními efekty, VFX GIANTS WETA a IL, se spojily při práci na filmu Valerian a město tisíce planet. Za pomoci společnosti Rodeo FX si tři nejdůležitější společnosti ve světě vizuálních efektů, které stojí za takovými filmy jako je Avatar, Pán prstenů, Avengers: Age of Ultron a Lucy, vytkly úkol přivést vize Luka Bessona k životu.

V roce 1997 obsahoval Bessonův Pátý element 180 záběrů s vizuálními efekty.  Jeho nový film, Valerian a město tisíce planet, jich přitom obsahuje 2 734.

Synopse

V roce 2740 jsou Valerian a Laureline zvláštní agenti, které vláda pověřila úkolem udržovat ve vesmíru pořádek. Jejich nadřízený jim nařídí, aby se společně vydali na misi do dechberoucího intergalaktického města Alfa, což je stále se rozšiřující metropole složená z tisíců různých národů ze všech koutů galaxie.

Na toto skvostné historické město útočí neznámý nepřítel. Valerian a Laureline svádí boj s časem, aby našli zdroj zla a zastavili ho dříve, než zničí úhelný kámen našeho vesmíru.

Valerian - Dane Dehaan

Klasický hrdina, srdečný, silný a odvážný, major Valerian má jakýsi šestý smysl na taktiku a je neobyčejný válečník. Snaží se, seč může, dodržovat příkazy svých nadřízených a je rozhodnutý, že ve své vojenské kariéře dosáhne až na ty nejvyšší mety.

Laurine - Cara Delevingne

Vysoce inteligentní, nezávislá a rozhodná Laureline je už dva roky spolupracovnicí majora Valeriana. Na svůj první skutečný úkol v terénu se také vydává po jeho boku, přičemž jejich úspěšnost je stoprocentní. Společně vytvářejí jedno z nejfunkčnějších partnerství armády lidí.

Alfa, město tisíce planet

Alfa je obrovská vesmírná stanice, která se postupně proměnila v rozpínavé a na pohled oslňující město propojených světů. Před mnoha stoletími obíhala Alfa kolem Země, dnes je ale středem mezigalaktické diplomacie a zároveň domovem tisíců různých mimozemských druhů z celého vesmíru. Tyto mimozemské druhy se sem stahovaly během let, protože chtěly sjednotit svoje schopnosti, technologie a zdroje, aby se zlepšil osud všech.

Alfa roste už od roku 1985, v současnosti má průměr 36 kilometrů a téměř 20 milionů obyvatel,  mezi nimi 3 236 druhů, jež hovoří více než pěti tisíci jazyky.

Vetřelec

Vesmírná loď, kterou pilotuje Valerian a Laureline, může letět kamkoli v prostoru i čase. Jenom její zevnějšek prozrazuje, na kolik misí se oba agenti spolu vydali a jakému nebezpečí se během nich vystavovali. Loď je ve filmu vybavena super počítačem zvaným Alex.  Alex má velmi specifický smysl pro humor a vlastní osobnost, takže pro Valeriana a Laureline představuje skutečného parťáka. Jeho hlas je v lodi ztělesněný červeným světlem, které naše agenty provází na všech jejich misích.

V komiksovém seriálu je Vetřelec označován jako Astroloď XB982.  Poprvé se objevil v roce 1969 v dílu nazvaném Velký sběratel.

PRVNÍ UKÁZKU NAJDETE ZDE:

https://www.youtube.com/watch?v=PvGS8MXxReM

 

Fotogalerie
6051 6052 6053

Další články z rubriky

Kroměříž vzdá hold Miloši Formanovi a oscarovému snímku Amadeus sérií open-air představení

Kroměříž vzdá hold Miloši Formanovi a oscarovému snímku Amadeus sérií open-air představení

Zaposlouchejte se do audioknižních novinek, které vám zlepší náladu a rozšíří obzory

Zaposlouchejte se do audioknižních novinek, které vám zlepší náladu a rozšíří obzory

Litava Park nabídne hvězdný line-up a prostředí renesančního zámkuMig 21, Wohnout, Janek Ledecký nebo Vlasta Redl

Litava Park nabídne hvězdný line-up a prostředí renesančního zámkuMig 21, Wohnout, Janek Ledecký nebo Vlasta Redl

Kapela QUEENIE si na své narozeninové koncerty 18. a 19. dubna  pro fanoušky připravila opět výpravnou show i nové písně

Kapela QUEENIE si na své narozeninové koncerty 18. a 19. dubna pro fanoušky připravila opět výpravnou show i nové písně

Show Pop in Symphony doplní s českým popem Michal Penk a Poetika

Show Pop in Symphony doplní s českým popem Michal Penk a Poetika

Na vlně audioknih