Magazín Elita

HANKA KYNYCHOVÁ OPĚT MOTIVUJE DĚTI Z DĚTSKÝCH DOMOVŮ!

HANKA KYNYCHOVÁ OPĚT MOTIVUJE DĚTI Z DĚTSKÝCH DOMOVŮ!

Charitativní taneční projekt Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou, letos vstoupil do desátého ročníku. Svojí ucelenou koncepcí je naprosto jedinečným programem, který dokáže vybudit děti z dětských domovů ke skvělým uměleckým výkonům, čímž jim ukazuje tu druhou tvář života….

Už tradičně se děti z celé České republiky sjíždějí během letních prázdnin do Hančina fitka v Praze, kde se pod vedením opravdových profesionálů učí nové choreografie a muzikálová čísla. Pozvání na letošní přestavení nových choreografií přijala celá řada VIP osobností v čele se Zuzanou Belohorcovou či Andreou Kalivodovou. Obě dámy dorazily se svými dětmi. Maminka Andrea Kalivodová přišla se svým synkem Adriankem, kterému je 1,5 roku a akci si náramně užíval. Byl plný energie a program obohatil o své tanečními kreace. To Zuzana Belohorcová dorazila pouze s dcerou Salmou, protože syn Nevio se v době akce oddával sladkému spánku a zůstal tak doma s tatínkem. Nejen dítka, ale i obě dámy si akci se svými dětmi náramně užily. „Děkuji za pozvání, všechny děti jsou neuvěřitelně šikovné a moc jim držím palce,“ sdělila svoje dojmy moderátorka Zuzana Belohorcová, která je v Čechách pouze na skok, protože se svojí rodinou trvale žije na Miami.

Mezi pravidelné hosty charitativních akcí Nadačního fondu Hanky Kynychové patří Linda Finková, Kristýna Janáčková, Míša Tomešová (dříve Doubravová) a Heidi Janků. Proto tyto dámy nemohly chybět ani na této akci. Linda Finková je pro děti velkým vzorem díky soutěži Tvoje tvář má známý hlas, proto dětem nejen zazpívala, ale také jim udělila několik cenných rad z oblasti zpěvu a hlasového poradenství. Čerstvě vdaná paní Míša Tomešová dorazila v krásném odvážném outfitu, děti potěšila skvělou písní a přislíbila účast na finálové taneční show, která se uskuteční 21. listopadu v klubu Futurum na Smíchově. Kristýna Janáčková opět neskrývala dojetí. „Jsem stejně jako každý rok dojatá! Jsem ráda, že mohu svojí účastí podpořit dobrou věc,“ vysvětlila známá herečka, která hned po skončení programu pospíchala za svým synem Louisem Frederikem. Heidi Janků roztančila tělocvičnu fitka Hanky Kynychové, kam se najednou vměstnalo téměř sto lidí, svým hitem Když se načančám. „Děti byly moc šikovné. Za tak krátkou dobu zvládnout tolik náročných choreografií je opravdu k nevíře. Mají můj respekt,“ ocenila um dětí z dětských domovů známá zpěvačka.

Děti přišel pozdravit také interpret muzikálu Romeo a Julie Martin Šemík. Scénu z tohoto krásného muzikálu letos děti v kategorii Muzikál studují a ty nejlepší z nejlepších si pak za odměnu budou moci zatančit v divadle Hybernia v jednom z představení. A ti, kteří nevyhrají, budou moci alespoň představení zhlédnout. Martin Šemík, který hraje v Romeovi a Julii roli Tibalta, udělil dětem několik cenných rad během besedy, kterou děti v rámci soustředění absolvovaly. Na akci pak dětem zazpíval několik písní z muzikálu Romeo a Julie. Děti se však nenechaly zahanbit a svůj pěvecký um předvedly také. Už teď je jasné, že v kategorii Muzikál bude boj o medaile velmi zajímavý!

Letošní letní soustředění v prostorách Fitness clubu Hanky Kynychové v Modřanech se koná naposledy. Ne nevzdala to, ale svoje fitko stěhuje na Pankrác.  Velkou novinkou letošního roku  je kategorie Latino dance, které se bez váhání ujal tanečník a choreograf Marek Dědík, který je známý ze soutěže StarDance. Marek je navíc mnohonásobným mistrem ČR a SR v latinsko – amerických tancích a je velmi vyhledávaným lektorem a choreografem na mezinárodních workshopech. Děti jsou z jeho choreografie nadšené a Marek je nadšený dětí i jejich tet, které si s Markem také zatančily. Na akci pak Marek vyzval k tanci i Hanku Kynychovou. „Vždycky jsem chtěla do StarDance, ale asi si to rozmyslím, bylo to na mě nějaké rychlé,“ vtipkovala známá cvičitelka, která se před několika dny vrátila z natáčení soutěže Pevnost Boyard ve Francii. Kategorii MTV dance již druhým rokem pro děti připravuje tanečník a choreograf Filip Jankovič, který je v Čechách známý jako tanečník na podpatcích. Protože tančil s Kylie Minogue, Georgem Michaelem, Jessie J nebo s Justinem Bieberem, je pro děti velkým vzorem. Projektu se věnuje opravdu naplno, i když má léto velmi nabité, protože kromě jiného zkouší nový muzikál Srdcový král v divadle Kalich.  

Svůj choreografický um na akci předvedl také další lektor a tanečník Radek Fišer, který s dětmi nacvičuje Street dance a Muzikál. Sám tančí hned v několika muzikálech najednou. Za všechny jmenujme např. Romeo a Julie, Antoinetta – královna Francie, Horečka sobotní noci nebo Děti ráje. Zároveň je členem taneční skupiny IF a company Lucie Vondráčkové.

O hudební nastudování kategorie Muzikál se pak starají Jan Hönig a Petra Doležalová.

Hanka Kynychová je už několik let známá tím, že nejenže neúnavně propaguje zdravý životní styl a cvičení, ale také vede k pohybu děti v dětských domovech. Její charitativní projekt Hejbejte se a zpívejte vede děti k tanci, zpěvu a muzikálovém herectví. Každoročně se do projektu zapojí přes 300 dětí z celé České republiky. V letošním roce je zapojeno celkem 18 dětských domovů, které se utkají o medaile v listopadu v Praze na velké finálové show. Veškeré přípravy na tuto show začínají právě v létě, kdy děti se svými tetami přijedou do Prahy do Hančina fitka na letní soustředění. Zde se naučí nové choreografie, které pak trénují ve svých domovech s tetami. Na podzim se ještě v rámci krátkého soustředění setkají se svými lektory a Hankou a pak už je čeká boj o medaile.

Velký dík patří hlavnímu partnerovi Nadačního fondu Hanky Kynychové, kterým je firma Úsovsko Food – výrobce tyčinek Fit! Dále děkujeme partnerům Slim Pasta, Penam a CEP. Zvláštní poděkování pak patří Policii ČR, která se již druhým rokem stará o preventivní program v rámci letního soustředění. 

Fotogalerie
5701 5702

Další články z rubriky

Z manažera učitelem: lidé z praxe pomáhají školám „nezakrnět“, u studentů budí respekt

Z manažera učitelem: lidé z praxe pomáhají školám „nezakrnět“, u studentů budí respekt

Spolek VČELÍ STRÁŽ stojí vždy na straně opylujícího hmyzu

Spolek VČELÍ STRÁŽ stojí vždy na straně opylujícího hmyzu

Azylový dům Českého červeného kříže v Kladně se dočká rekonstrukce

Azylový dům Českého červeného kříže v Kladně se dočká rekonstrukce

Mezinárodní olympijský výbor vyzván k ukončení sponzoringu prodejci slazených nápojů

Mezinárodní olympijský výbor vyzván k ukončení sponzoringu prodejci slazených nápojů

Ceny nemovitostí zase rostou. Hypotéky sice klesají, ale nestojí to za řeč.

Ceny nemovitostí zase rostou. Hypotéky sice klesají, ale nestojí to za řeč.