Magazín Elita

ZNÁME FINALISTKY BATIST NEJ SESTŘIČKY 2016

ZNÁME FINALISTKY BATIST NEJ SESTŘIČKY 2016

O zdravotních sestřičkách se často říká, že jsou to andělé. BATIST Nej sestřička je tedy soutěž těch nejlepších andělů českých zdravotnických a sociálních zařízení. Cílem je vybrat nejlepší zdravotní sestru z odborného hlediska i z pohledu lidského. Tradiční vyhlášení se konalo v Hotelu Majestic Plaza.

Do soutěže se letos přihlásilo 511 sestřiček z různých nemocnic a zařízení poskytujících zdravotnické služby po celé České republice. „Jsem rád, že tato akce, která má za cíl poděkovat zdravotním sestřičkám za jejich práci, má čím dál větší oblibu. Letos jsme do finále vybrali i zdravotní sestru - muže. Pánové se do soutěže přihlašovali čím dál více a proč jim upřít možnost soutěžit, když pro zdravotní sestru jako muže nemáme žádný výraz," uvedl pořadatel soutěže David Novotný.

Mezi první osobností dorazila Marcela Holanová, kteráje vděčná za práci zdravotních sestřiček, protože ví, že jsou to andílkové. Česká Miss World Andrea Kalousová má ke zdravotním sestřičkám velmi blízko, protože vystudovala zdravotnickou školu a jak prozradila, jednou by se k povolání zdravotní sestry zase ráda vrátila. „To bych si nechal velmi líbit,“ žertoval Jiří Krampol. Který jednou byl v nemocnici se zápalem plic, a vedle něj se dva pacienti dávili kašlem, že se sestřičky smilovaly a převezly do jiného pokoje. Jinak prozradil, že není snad kost a orgán, který by nebolel jeho manželku Haničku.

V novém sestřihu dorazila i Míša Nosková. „Jsem v jednom kole, ale zítra odjíždím na dovolenou a těším se! Už jsem opravdu unavená a vyčerpaná,“ dodala Nosková. Málem ji hrozí kolaps únavou, proto se rozhodla, že pojede sama a nabere síly.

Nastávající otec Pavel Trávníček prozradil, že Monika je v pořádku! „Konečně se nám to povedlo, jen doufám, že nenastanou komplikace, jako již dvakrát tomu tak bylo a Monika o to přišla“ prozradil Pavel. Monika se musí nyní šetřit a bude více odpočívat. „Věřím, že na vánoce budeme už ve třech“ dodala Monika.

Eva Hrušková a Jan Přeučil prozradili, že zdravotní sestřička je důležitá osoba a musíme si ji hýčkat. Přeučil před nimi smeká jeho pověstný elegantní klobouk. „ Počkej, dnes si budeme hrát na sestřičku a pacienta, budu ti dělat umělé dýchání,“ laškovala se svým manželem Eva.

Hlavní hvězda muzikálu Fantom Opery Michaela Gemrotová přišla se svým pejskem. „Nechtěla být sama a kňučela, tak jsem ji muselavzít sebou musela. Ona je paní domu nikoliv já, co si umane, tak musí být po ní. Chce jít na procházku a já musím hned s ní, spíše ona cvičí mě, než já ji,“ smála se Míša, která dorazila s tajemným italským mladým doprovodem.

Mirek Šimůnek chtěl být původně doktorem a rád vzpomíná na seriál Nemocnice na kraji města, byl to můj oblíbený seriál. Princ Mirek Šimůnek si vyzkoušel obvazování s Českou Miss World Andreou Kalousovou, zda to nezapomněl ze školy první pomoci.

Kateřina Kornová prozradila, že by chtěla být zubařkou a zkusit někomu vytrhnout zub. „Brousili mně několik zubů a já jsem málem omdlela, chtěla bych být v roli toho druhého a zkusit někoho ošetřit.“

Je hezké, že si jejich práce váží

Obchodní ředitel BATIST Medical a.s. Jaroslav Franc poděkoval všem přítomným sestřičkám za jejich obětavou práci slovy:„Jste ve zdravotnictví opravdu důležité, jste prvním článkem mezi pacientem a osobou, která je ošetřuje, a zasloužíte si obdiv.“

Mgr. Soňa Marková, místopředsedkyně zdravotního výboru Poslanecké sněmovny zdůraznila, že je v jejím zájmu, aby docházelo ke zvyšování počtu zdravotních sester ve zdravotnictví. „Jsem ráda, že zdravotní sestřičky mají svou soutěž, kde je to hlavně o sympatiích, vím, že Vaše práce je velmi náročná a není příliš ohodnocena“ dodala Soňa.

Jsou to opravdové profesionálky

Sestřičky, které se do tohoto klání hlásí, jsou také čím dál tím vzdělanější, příjemnější na pacienty a finalistky si soutěž dokážou opravdu užívat. Při disciplínách, jakými je například otázka od porotců, splnění zdravotnického úkolu na Muži roku či promenáda ve zdravotnickém oblečení od firmy Zdravtex Olomouc, dokazují, že jsou dámami, které se krom zodpovědné profese dokážou také dobře bavit. Celkem je tedy letos patnáct soutěžících.

A přestože vyhrát by si zasloužily všechny, titul BATIST Nej sestřička však může získat jen jedna z nich. Která to bude? Tak to se dozvíme již na podzim.Generální partneři jsou Batist Medical a Královéhradecká lékárna.

Finálový večer BATIST Nej sestřička se bude konat v sále Městského divadla Dr. Josefa Čížka v Náchodě v sobotu 8. října 2016.

Finalistky:

1. Jana Vyoralová

54 let, Městská nemocnice Privamed Plzeň, vrchní sestra neurologické oddělení,

2. Jana Zelenková

56 let, Fakultní nemocnice Motol, vrchní sestra pneumologické kliniky,

3. Ivana Vykročilová

48 let, GEMINI oční klinika a.s. Zlín, hlavní sestra,

4. Dagmar Koldová

42 let, Všeobecná fakultní nemocnice Praha, III. interní klinika, staniční sestra lůžkového oddělení

5. Jakub Šesták

28 let, Fakultní nemocnice Brno, Klinika anestezie a resuscitační medicíny – program Domácí plícní ventilace,

6. Hana Zrubecká

41 let, Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, staniční sestra JIP Urologická klinika,

7.Jarmila Ryvová

45 let, Nemocnice Sokolov, vrchní sestra ortopedického oddělení,

8. Jitka Vařáková

51 let, Nemocnice Nové Město na Moravě, vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení,

9. Andrea Matysková

48 let, Oblastní nemocnice Náchod, ORL operační sál,

10. Marcela Murasová

40 let, Městská nemocnice Ostrava, vrchní sestra neurochirurgického oddělení,

11. Renata Grymová

40 let, Nemocnice Bulovka, vrchní sestra na Urologickém oddělení,

12. Iveta Drábková

48 let, Nemocnice České Budějovice a.s., staniční sestra interního oddělení JIP

Fotogalerie
5583 5584 5585

Další články z rubriky

ANIMAL PARK RABINA pořádá v sobotu 15. června den pro děti

ANIMAL PARK RABINA pořádá v sobotu 15. června den pro děti

PENNY je novým generálním partnerem české fotbalové reprezentace

PENNY je novým generálním partnerem české fotbalové reprezentace

Královská zahrada Pražského hradu se promění v jedinečnou Garden Party

Královská zahrada Pražského hradu se promění v jedinečnou Garden Party

Zájem o podnikání mezi mladými roste, v začátcích jim pomáhají dostupné nástroje

Zájem o podnikání mezi mladými roste, v začátcích jim pomáhají dostupné nástroje

Zelené střechy stejně jako památky nebo muzea mají svůj den otevřených dveří

Zelené střechy stejně jako památky nebo muzea mají svůj den otevřených dveří