Magazín Elita

VUITTONKA JE VÍC NEŽ KABELKA!

VUITTONKA JE VÍC NEŽ KABELKA!

Luxusní, drahá, nádherná a stylová. To jsou slova, která nejlépe vystihují chrtí závodnici se vznešeným jménem Queen Vuitton. Má jedinečné schopnosti na závodním okruhu, která má i svůj vlastní fan club.

Queen Vuitton se narodila v Sydney se čtyřmi dalšími štěňaty s genetickou predispozicí šampionů. Nyní je to pětiletá fenka, která za svůj život leccos prožila a zdaleka není na konci své slávy. Je známá svým unikátním stylem závodění. Ostatní chrti běhají po vnitřní straně dostihového okruhu, ale Vuittonka se závodním číslem 8 tradičně startuje a běhá po vnější straně. Naběhá se tedy o něco víc, ale umí využít klopení zatáček, které ji při běhu směrem dolů zrychlí a ona předběhne všechny ostatní závodníky peletonu. „Pro greyhoundy je největší odměnou to, že jim start na dráze umožníte. A já to mé Vuittonce umožňovat chci tak dlouho, dokud to bude chtít a její zdravotní stav dovolí. Zdá se mi, že je geneticky disponovaná k zdravé dlouhověkosti. Takže se máme spolu ještě na co těšit“, vyjádřila se majitelka Vuittonky Jarmila Grondolová.

Někdo by mohl namítat, že je to pouze pes, který okolnímu světu vůbec nerozumí. Majitelka Jarmila Grondolová Vuittonce nepřikazuje nějakými povely, ale mluví s ní, jako by byla člověk: „Domlouvám jim jako dětem, slovy, jak mě to právě napadne, a chrti mi moc dobře rozumí.“  Vuittonka jí tedy ne jenom dobře rozumí, ale je si moc dobře vědoma i své slávy a dává ji patřičně najevo. Hrdě si vykračuje po boku své majitelky a všude kam přijde, postává v líbivých pózách, kdyby zde náhodou číhal paparazzi, protože na všech fotkách musí vypadat vždy skvěle. „Vuittonka je trochu koketa – to už se všeobecně ví. Když si ji déle nevšímáte, přijde a přejede svým čumáčkem vaši ruku, tak rychle a tak jemně, že ani nevíte, zda-li vás lízla, nebo si to jen myslíte a natočí svá záda, či spíš krásný zadeček k pohlazení. Vuittonka je téměř stále rozesmátá a veselá. Všimněte si jejího rošťáckého úsměvu na fotografiích, či spikleneckého mrkání jedním očkem“,popisuje chování Vuittonky majitelka Jarmila Grondolová. Už byla pozvána i do televize, kde se předvedla v plné parádě a moderátoři skoro přišli o svůj hlas úžasem z její přítomnosti.

Jarmila Grondolová říká: „Vuittonka by byla jistě skvělá a pečující matka, lze to poznat podle toho, jak se například stará o své bratříčky. Když leží všech pět sourozenců (Louis, Vuitton, Gucci, Dolce a Gabbana) pohromadě, Vuittonka je všechny obejde, očistí jim ouška, čumáček a pak si teprve spokojeně lehne. Přesto ale nechci, aby Vuittonka měla štěňátka. Chtěla bych si je pak všechna nechat, a to při mém pracovním vytížení nejde“,smutně dodala.

Vuittonka by tedy byla bezesporu skvělou matkou, ale v současné době je především špičkovou závodnicí, která každoročně sbírá ocenění za své úspěchy. První dosažené vítězství má každý chrt možnost potvrdit následující rok a dostane za něj vyšší ocenění. Pokud potvrdí i další rok, opět bude oceněn ještě vyšším stupněm. Do nedávna byly tyto stupně celkem tři, ale díky Vuittonce byl vytvořen nový titul Zlatý chrt – Par Excellance za 4. vítězství v řadě.

Foto: archiv Jarmily Grondolové

Fotogalerie
5432 5433 5434

Další články z rubriky

Slunce, seno, jahody slaví, i když ho tehdejší cenzura zkrátila

Slunce, seno, jahody slaví, i když ho tehdejší cenzura zkrátila

Zlatovláska opět s Petrem Štěpánkem, tentokrát však v roli krále

Zlatovláska opět s Petrem Štěpánkem, tentokrát však v roli krále

Do divadel míří nová hudební love story BESTIÁŘ, ve které se každý pozná

Do divadel míří nová hudební love story BESTIÁŘ, ve které se každý pozná

HRABĚ MONTE CHRISTO láká na velkolepé nové zpracování

HRABĚ MONTE CHRISTO láká na velkolepé nové zpracování

Vibrační plošina Galileo dává sílu do pohybu a pomáhá handicapovaným dětem udělat první krůčky

Vibrační plošina Galileo dává sílu do pohybu a pomáhá handicapovaným dětem udělat první krůčky

Na vlně audioknih