Magazín Elita

II. ROČNÍK FLORISTICKÉ SOUTĚŽE OTVÍRÁNÍ JARA BYL VELMI ÚSPĚŠNÝ

II. ROČNÍK FLORISTICKÉ SOUTĚŽE OTVÍRÁNÍ JARA BYL VELMI ÚSPĚŠNÝ

Floristická soutěž pro studenty zahradnických a zemědělských škol OTVÍRÁNÍ JARA se uskutečnila 18. března 2016 v Praze v rámci 10. mezinárodního veletrhu zahradní architektury, nábytku, techniky a veřejné zeleně – FOR Garden.  Z celé České republiky se sjeli studenti ze 13. škol.

Tato jedinečná soutěž mladých floristů je největší, jaká se koná v České republice. Jejím zakladatelem je přední český florista Pavel Hruška, známý z řady televizních pořadů, ale i jako člen hodnotících porot významných soutěží floristů. Důstojně a velmi úspěšně navázala na svůj první ročník, který se konal téměř přesně před rokem. I letos si vzala si za cíl propagovat především samotný obor a dát především příležitost studentům, jejich nápadům a možnosti se prezentovat. Nejen studenti, ale i celá řada pedagogů se úplně poprvé setkala s lyofilizovanými květy a rostlinami, které pro tuto soutěž věnovala společnost Lyoflóra. Až na naprosté výjimky se většina z přítomných do současné doby neměla možnost setkat s tímto druhem materiálu. Bylo až obdivu hodné, jaké vazby v rukách studentů vznikaly.

V letošním roce byla udělena, krom standardního vyhlášení pořadí, také Cena veletrhu FOR Garden 2016, Cena ČCCR – CzechTourism a neplánovaná Cena laika. V odborné porotě zasedli: Ing. Ondřej Štěpánek, Jarmila Pejpalová, Lukáš Hodáň, Lukáš Tvrdý, Bc. Jitka Daňková, Renata Fikerová, Bohumila Joštová a Jitka Dvořáčková

V rámci soutěže a doprovodného programu byly prezentovány jednotlivé školy, jejichž studenti se zúčastnili soutěže. Účast v soutěži byla bez účastnického poplatku za soutěžící studenty a stejně tak si nemuseli zajistit vlastní materiál, čímž byly jednotlivým školám ušetřeny nemalé prostředky. Vše, včetně malého občerstvení, bylo hrazeno z prostředků organizátorů, partnerů a sponzorů. 

O polední přestávce patřilo pódium VIP osobnostem, které přišly podpořit studenty, ale hlavně zpestřit program. Na pódiu vystoupil elegantní a snad nestárnoucí baletní mistr Vlastimil Harapes a Uršula Kluková.

V průběhu trvání veletrhu bude v rámci projektu propagována „ČESKÁ KVĚTINA“. Uvedenou značkou označují pěstitelé své nejlepší produkty tradičních okrasných květin v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Ochrannou známku uděluje za jasně stanovených podmínek Svaz květinářů a floristů.

Soutěž probíhá za podpory uvedených společností a osob:

HRUSKADESIGN, květinový ateliér ve Štěpánské, Světová asociace umělců a floristů, Svaz květinářů a floristů ČR, PVA Letňany - FOR GARDEN 2016, Florasis s.r.o., ALT ELEKTRO s.r.o. - Lyoflóra, Green pocket, Pavla Trpálková, majitelka společnosti Pauliny, Buko, s.r.o.,  CANEA CZ spol. s r.o., Plastia s.r.o., Konrád Arnold, Vinařství Lednice Annovino, a.s., Marcela Michalová – Fomi, Cukrárna Jemnická - Dortiky.cz, Polévku.cz, ČCCR – CzechTourism, časopis Floristika, Agro CS, a.s., Azalea Chlumec s.r.o, časopis Můj kousek štěstí, Magazín Elita, časopis Zahrádkář

 

Fotogalerie
5384 5385 5388 5390

Další články z rubriky

Přemýšlíte nad vánočními dárky? Darujte svým blízkým zdraví nebo zábavu

Přemýšlíte nad vánočními dárky? Darujte svým blízkým zdraví nebo zábavu

Dojde k modernizaci airbusů vládní letky?

Dojde k modernizaci airbusů vládní letky?

Šmoulové se loučí s Brnem i celou Českou republikou

Šmoulové se loučí s Brnem i celou Českou republikou

Pozor na nekalé praktiky. Naletět můžete i ve fotovoltaice

Pozor na nekalé praktiky. Naletět můžete i ve fotovoltaice

Life! to je festival, kde nic není nemožné!

Life! to je festival, kde nic není nemožné!

Vánoční Holešovická tržnice