Magazín Elita

MOTOSALON LETOS S NEJVĚTŠÍM POČTEM MOTOZNAČEK

MOTOSALON LETOS S NEJVĚTŠÍM POČTEM MOTOZNAČEK

Svou účast potvrdily všechny velké značky působící na českém trhu. Nebudou tedy chybět expozice importérů jako Honda, Yamaha, BMW, Harley-Davidson, Aprilia, Moto Guzzi, Piaggio, Triumph, KTM, Husqvarna, Kawasaki, dále SUZUKI, Ducati, TM, Benelli, Peugeot, Vespa, Adiva, Keeway, Kentoya, SYM, YUKI, ale nezapomeňme ani na čtyřkolky BRP a Can-Am a třeba i elektroskútr Čezeta či elektrokola KUBERG. Návštěvníci se mohou těšit na novinky pro rok 2016, včetně několika národních premiér.

Bohatá nabídka oblečení a příslušenství

Aktivní motorkáři jistě před sezonou uvítají bohatou nabídku oblečení a příslušenství: helmy, rukavice, bundy, kombinézy, brašny, komunikátory, zabezpečení, maziva, pneumatiky. Alespoň namátkou jmenujme Arai, Bell, Clover, Dainese, Daytona, Halvarssons, LS2 helmets, Modeka, Rizoma, Shark, Shoei, Schuberth, SW-Motech. Z tuzemských výrobců uveďme například Psí Hubík, 4SR, MBW, Restless, Polednik, BIG HUSKY či TOKOZ.  Obout můžete i vaše "koně" - do pneumatik Metzeler, Michelin, Pirelli... Najdete i vychytávky pro údržbu a drobné opravy – protipadací rámy, ložiska, baterie, oleje, řetězy, výfuky, brzdná lanka... Vše se vyjmenovat nedá, to se musí vidět.

Velké množství novinek od našich vystavovatelů

Na stánku Hondy bude k vidění krom téměř padesátky nablýskaných motocyklů i 5 kusů legendárního modelu Honda CRF1000L Africa Twin. Představení tohoto modelu bude jednou z hlavních událostí letošní motorkářské sezóny a rozhodně bude patřit k hlavním tahákům jejich expozice.

Klasika Triumph představí zcela novou řadu motocyklů Bonneville. Kromě této řady je letos připraven i nový Adventure Triumph Explorer 1200 v šesti variantách výbavy.

Těšit se mohou i příznivci skútrů. Společnost A Spirit ukáže na svém stánku nové skútry Piaggio Liberty 125 ABS a Medley 125 ABS.

Aprilia Tuono V4 1100 Factory patří již několik let mezi ultimativní naháče s velkým výkonem a ovladatelností superbiku. Hlavní změna se nyní odehrála na pohonné jednotce, kde došlo ke zvýšení objemu a tím i výkonu. Estetické změny zahrnují především novou kapotáž, která více připomíná RSV4.

MOTO GUZZI V9 Bobber - jeho design je inspirován „očesaným stylem“ amerických motorek pro závody dirt track. Motor navíc vychází vstříc zákazníkům, kterým nepostačoval výkon modelů Moto Guzzi V7. Nový je také podvozek včetně ocelového rámu.

S řadou novinek přichází i Yamaha. Největší z nich je model Yamaha MT-10, který zosobňuje sílu a výkon, díky motoru ze supersportovní R1. Dostupný bude od května 2016, ale již na Motosalonu si ho budou moci návštěvníci prohlédnout. 

Letošní rok bude KTM více soustředit na „street“ segment. Na Motosalonu představí celou řadu novinek, např. model KTM 1290 SUPER DUKE GT, zcela nový 690 Duke a také 690 Duke R. Návštěvníci budou mít také možnost setkat se s jezdci Rally Dakar, a to konkrétně se Štefanem Svitkem a Ivanem Jakešem. Budou zde spolu se svými Dakarem prověřenými motorkami.

Husqvarna má novou vlajkovou loď v kategorii endur. Letošní novinkou do blátivého terénu i na silnici je model enduro 701, který vychází z dříve představeného Supermota. Na rozdíl od něj ale využívá přední kolo s rozměrem 21 palců. Na zadku je pak osmnáctka.

V kategorii cestovních endur přichází se zcela novou, žhavou novinku s úplně nově vyvinutým modelem značka Benelli  - a to s Benelli TRK 500 ccm. Jde o praktické enduro pro motorkáře s řidičským průkazem A2 od osmnácti let, kdy motor je naladěn na legislativních 35 kW a vlastně na trhu podobný konkurenční motocykl v současné době neexistuje. V kategorii Naked bike se ukáže loňská novinka Benelli BN 302 – jde o velmi dobře ovladatelný motocykl za cenu skútru pro každodenní použití. V kategorii o obsahu 300ccm jde o nejlépe vybavený motocykl na trhu. Hitem posledního mezinárodního  veletrhu v Miláně se stal motocykl Benelli Leoncino, který je ve stylu scrambler. 

Ducati letos na Motosalon přichází s novinkou XDIAVEL S. Tento model se zařazuje do segmentu motocyklů, kterému se říká „cruiser“. Pro Ducati je tato kategorie zcela novou výzvou, takže se rozhodně přijďte podívat, jak se s ní vypořádali. 

Kawasaki pro letošek významně předělala motorku ZX-10R. Tento model se nechal značně inspirovat superbikovými speciály a je vybaven nejvyspělejší technologií.

Mezi motocykly značky YUKI je největší novinkou retro motocykl 125 Manxman S, který patří do kategorie Scrambler. U skútrů je novinek několik. Všechny skútry jsou oživené novým svěžím designem. K úplně novým skútrům patří RMC II. v barvách karbonu.

Značka SYM ukáže v kategorii skútry 125 ccm zcela jedinečný technologiemi nabitý skútr SYM GTS JOYMAX 125  ve verzy Sporty – jde o skútr s maximálně legislativně povoleným výkonem 11kW se čtyřventilovým motorem a keramickým válcem. V kategorii maxiskútry se návštěvníci mohou těšit na skútr MAXSYM 600, velmi komfortní stroj s vysokým výkonem, radiálními brzdami a velkým úložným prostorem.

Fanoušci retro stylu by se měli určitě zastavit na stánek MotoKenny. Tato brněnská lakovna dokáže, že staré stroje nepatří do starého železa. K vidění budou např. motorky JAWA 500HC, JAWA Special 1936, JAWA 350 Pérák a ČZ Sport.

BMW odhalí zcela novou motorku

BMW v letošním roce vstupuje do segmentu maloobjemových motocyklů, a to s modelem G 310 R – jedná se o lehký roadster vhodný nejen do města, ale samozřejmě i pro začínající bikery. Tuzemská exkluzivní premiéra proběhne ve čtvrtek 3. 3. v pavilonu P v 13:30.

Premiéra elektroskútru Čezeta 506

Výstavní premiéru na Motosalonu 2016 absolvuje také nový elektroskútr Čezeta 506 s designem legendárního "prasete". Na stánku č. 20 českého výrobce budete moci vidět několik exponátů Čezety a promluvit si přímo s majitelem firmy – Neilem Smithem. Nejzajímavější je nicméně možnost vyzkoušet si elektrický skútr na vlastní kůži přímo na testovací ploše před veletržní halou. Jedinečná premiéra moderního elektroskútru proběhne v pavilonu P v 13:45.

Setkání se značkou Harley-Davidson

Americká motorkářská ikona Harley-Davidson představí novinky pro nadcházející sezónu a zároveň projekt The Battle of the Kings 2016. V letošním roce budou dealeři Harley-Davidson upravovat model Iron 883. Na setkání v pavilonu P v 11 hodin představí 20 nejnovějších modelů, kolekci MotorClothes a budou zde vystaveny soutěžní přestavby modelů Iron 883 v rámci již umiňovaného projektu The Battle of the Kings 2016. Účast je možné potvrdit na e-mailu koutek@know.cz.

Jubilejní 20. ročník ankety Motocykl roku s možností vyhrát motorku

V rámci Motosalonu se v sobotu večer na společenském večeru uskuteční slavnostní vyhlášení výsledků ankety Motocykl roku 2016. Základní parametry soutěže zůstávají neměnné, to znamená, že i nadále bude hodnocení provádět jak odborná komise, tak široká veřejnost. Ta bude moci hlasovat buď na internetových stránkách anebo přímo na veletrhu Motosalon na expozici u pódia. Na jednom místě tak fandové motorek uvidí, vyzkouší a hned ohodnotí přihlášené exponáty. Hlasujte na www.motocyklroku.cz a můžete vyhrát nejen krásnou motorku, ale také další desítky motoristických cen. Hlasování bylo spuštěno 1. 2. 2016!

Zajímaví hosté na zahájení i v průběhu veletrhu

Samotné tradiční zahájení Motosalonu proběhne ve čtvrtek ve 13:00 v hale P za přítomnosti primátora města Brna Petra Vokřála, jezdce Karla Abrahama, testovacího jezdce Pepy Sršně a známých tváří, které jezdí na motorkách – Honzy Révaie, Dalibora Gondíka a nově se na výstavě objeví i legenda českého rocku Pepa Vojtek z Kabátů. Krásné ženy bude zastupovat cvičitelka a skútrařka Hanka Kynychová a sexy moderátorky Eva Decastelo a Štěpánka Decastelo.

Během veletrhu proběhne několik autogramiád se zajímavými hosty, např. s jezdci z letošního Dakaru, kteří přivezou i své autentické stroje.

Kaskadéři z Crazy Day

Tradičně se návštěvníci mohou těšit na kaskadérskou skupinu Crazy Day se zbrusu novým programem, která nabídne ve venkovní Show Areně před pavilonem P a Z kaskadérskou show od synchronních jízd a Globusu smrti přes kaskadéry na kolech na speciálních rampách a trial až po parkouristy i flatland. Kaskadéři zvládají nejen napínavou show, ale jsou schopni i vysvětlit, jak zvládnout praktické zkoušky v motoškolách. O tom se přesvědčíte na testovací dráze s ukázkami úkolů, které jsou nutné pro zvládnutí zkoušek k řidičáku na motorku.

Spanilé jízdy silných strojů Yamaha a také jedna „Benellka“

Zájemci o vyzkoušení silnějších strojů se budou moci zúčastnit spanilých jízd značky Yamaha mimo areál výstaviště se zajížďkou na Automotodrom. Jízdy bude pořádat mezinárodní policejní motocyklový klub Blue Knights. Motosalonu se rovněž zúčastní členové Blue Knights z blízkých zemí jako např. z Bavorska, Slovenska, Polska, Francie a Belgie a budou poskytovat cenné informace o cestování v těchto zemích. Na výběr mají zájemci následující modely: XSR700, MT-09 ABS Tracer, MT-07 Moto Cage, MT-03, FJR1300AE, XT1200ZE Super Ténéré, YZF-R3, TMAX LUX MAX, X-MAX 400 IRON MAX a nově i stroj Benelli BN 302.

Motoškola s Mírou Lisým

Část profesionálního doprovodného programu bude mít na starosti známý motocyklový jezdec a kaskadér Míra Lisý. Jedenáctinásobný mistr ČR a v pořadí třetí jezdec v Evropě v trialu bude připraven popřít fyzikální zákony a vytvořit jedinečnou atmosféru. Celá motoshow je moderována samotným jezdcem za pomoci bezdrátového mikrofonu. Diváci se mohou těšit na akrobatické vystoupení spojené s jízdou na zadním a předním kole, skoky na automobilu, nácviky bezpečné jízdy, správné brzdění a vyhýbací manévr.

First Help

V rámci záchranářských vstupů s First Help se návštěvníci budou moci dozvědět zásady poskytování první pomoci při nehodách a zároveň si i prakticky vyzkoušet například nepřímou masáž srdce. Záchranáře naleznete v pavilonu P u pódia.

Automotodrom Brno představí program pro začínající jezdce

Návštěvníci se budou moci dozvědět, jak vybrat svou první motorku i vybavení na ni, a to ve workshopech na různá témata např. Skútr motoškola – workshop zaměřený na prvojezdce, kteří se od zkušených instruktorů Pepy Sršně, Karla Táborského a Karla Abrahama dozví základní principy chování motorky (i skútru), základy pohybu v provozu a mezi auty, zrádná místa, nebezpečné situace, oblečení, helmy, předvídání problémů. Další z workshopů bude na téma Na motorce po zadním nebo workshop „Z odrážedla do MotoGP“, určený rodičům a dětem, kteří chtějí začít s motosportem. Účastníky provede celým postupem kariéry dítěte od minibiků. Jednotlivé kroky představí jezdci a rodiče, kteří nyní v motocyklovém sportu působí.

Kalendář - MOTOSALONgirl 2016

Profesionální fotograf bude během Motosalonu fotit atraktivní hostesky na jednotlivých expozicích. Ty, které posléze získají nejvíce „lajků“, se stanou tváří kalendáře pro partnery a příznivce Motosalonu.

Europacup 2016

Mezinárodní soutěž mladých mechaniků motocyklů a jízdních kol z Německa, Rakouska, Švýcarska a Česka proběhne v pátek 4. 3. 2016 v pavilonu P. Každý účastník bude řešit zadané úkoly na osmi stanovištích. O víkendu budou mít možnost zkusit své síly v praktických dovednostech i dospělí.

Vstupenky na MotoGP? Levně jen do Motosalonu
Veletrh Motosalon bude pro všechny fanoušky poslední šancí, jak si koupit vstupenky na letošní závod Grand Prix České republiky za nejvýhodnější cenu. „Návštěvníci Motosalonu si budou moci vstupenky koupit na stánku Masarykova okruhu tak jako v předchozích letech,“ upřesnil marketingový ředitel Automotodromu Brno Michal Klouda. Ceny vstupenek na největší motoristický svátek v České republice nyní začínají na 1190 korunách za vstupenku SILVER, oblíbenější GOLD pak stojí o čtyři sta korun víc. Se vstupenkou SILVER má návštěvník přístup na přírodní tribuny po vnější straně Masarykova okruhu. Se vstupenkou GOLD pak může i na nejoblíbenější tribuny C a F. Navíc bude moci volně procházet areálem.

Vstupné na Motosalon

Vstupné pro všechny je 200,- Kč, po registraci je možné získat zlevněný vstup za 160,- Kč a rodinné vstupné na neděli je 400,- Kč – týká se dvou dospělých a až 4 dětí.

 

 

Fotogalerie
5307 5308

Další články z rubriky

Z manažera učitelem: lidé z praxe pomáhají školám „nezakrnět“, u studentů budí respekt

Z manažera učitelem: lidé z praxe pomáhají školám „nezakrnět“, u studentů budí respekt

Spolek VČELÍ STRÁŽ stojí vždy na straně opylujícího hmyzu

Spolek VČELÍ STRÁŽ stojí vždy na straně opylujícího hmyzu

Azylový dům Českého červeného kříže v Kladně se dočká rekonstrukce

Azylový dům Českého červeného kříže v Kladně se dočká rekonstrukce

Mezinárodní olympijský výbor vyzván k ukončení sponzoringu prodejci slazených nápojů

Mezinárodní olympijský výbor vyzván k ukončení sponzoringu prodejci slazených nápojů

Ceny nemovitostí zase rostou. Hypotéky sice klesají, ale nestojí to za řeč.

Ceny nemovitostí zase rostou. Hypotéky sice klesají, ale nestojí to za řeč.