Magazín Elita

DOMINIK LANDSMAN: DENÍČEK MODERNÍHO FOTRA

DOMINIK LANDSMAN: DENÍČEK MODERNÍHO FOTRA

 „Mimino je nepřející prevít, kterému jde výhradně o vaše nepohodlí.“

Zápisky Dominika Landsmana, čerstvého vítěze ankety Bloger roku 2015 (pořádané Czech Blog Awards), který své internetové příspěvky úspěšně vydal již ve dvou knihách, vycházejí také jako audiokniha Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít děti v podání herce Filipa Švarce. „Dominik se svým Čeňkem nastavil laťku hodně vysoko, jelikož opravdu velmi vtipně glosuje denní strasti s batoletem, důvěrně známé všem rodičům. Po poslechu ´deníčku´ nezbývá než tiše smeknout před trpělivostí maminek a modlit se, aby tahle šílená řehole nepadla na vás; snažit se také někdy přijít včas domů z práce a hlavně nikdy nehovořit o tříleté fajn ´dovolené´ s roztomilým drobečkem. Prostě, moc neprovokovat a raději si vše vyslechnout v téhle mimořádně vtipné audioknize,“ uvedl Martin Pilař, ředitel vydavatelství OneHotBook.

Jak to vypadá, když se muž ocitne na mateřské dovolené? Zjistíte to v příbězích, které popisují zážitky, situace a strasti obyčejného „chlápka od vedle“, jemuž se narodil první syn. Zprvu nezúčastněný otec se ocitá doma s dítětem a pouští se do lítého boje o zachování rodinného blaha. Každý synkův pokrok vyčerpaný tatínek většinou odnese jizvami na duši i na těle, což však neváhá černohumorně komentovat. Sympaticky drsňácká a vtipná výpověď přináší výjimečný pohled současného muže na situace, které jinak obvykle zažívají spíše ženy.

„Autorův blog jsem sice před nahráváním nečetl, ale všimnul jsem si, že ho několik mých přátel na Facebooku sleduje, takže jsem nebyl úplně nepolíbený a věděl jsem, do čeho jdu,“ přiznal Filip Švarc. A dodal: „Při čtení jsem se opravdu výborně pobavil. Na mnoha místech jsem se skutečně smál nahlas a pamatuju si, že v jednom okamžiku jsme museli udělat i malou pauzu, protože kdykoliv jsem se k dané pasáži vrátil, začal jsem se znova smát.“ Přestože jsou záznamy otcovských trampot spíše zábavně oddechovým poslechem, četba tohoto žánru s sebou nese také různá úskalí. A stejně jako svému otci dělal i jeho interpretovi největší potíže  ‒zase Čeněk. „Jediné, s čím jsem při čtení bojoval, jsou občasné Čendovy výkřiky. Není jich moc, ale nedávají logický smysl a je těžké se do toho ´agchrrr, bujááá´  a podobně vcítit,“ vyprávěl herec, ale hned k tomu doplnil: „Dělám si samozřejmě legraci, kromě toho častého nutkání se smát jsme při natáčení žádný problém neměli.“

Nahrávkuopětdoprovází původní hravá hudba jako vystřižená z mateřských škol: hlavní motiv obstaral dětmi oblíbený xylofon doprovázený jednoduchou rytmikou a svůj part odehrají také dětská chrastítka, nebo hračky, brek, křik, brblání a vůbec skoro celý rejstřík, které malé batole dokáže vyprodukovat… Audiokniha vydavatelství OneHotBook vychází jako CD mp3 za 249 Kč i ke stažení prostřednictvím digitálních distribucí jako mp3 za 229 Kč.  

UKÁZKU Z AUDIOKNIHY si můžete poslechnout >>ZDE.

účinkuje: Filip Švarc
délka: 5 hod. 58 min.

vydává: OneHotBook

 


Další články z rubriky

Litava Park nabídne hvězdný line-up a prostředí renesančního zámkuMig 21, Wohnout, Janek Ledecký nebo Vlasta Redl

Litava Park nabídne hvězdný line-up a prostředí renesančního zámkuMig 21, Wohnout, Janek Ledecký nebo Vlasta Redl

Kapela QUEENIE si na své narozeninové koncerty 18. a 19. dubna  pro fanoušky připravila opět výpravnou show i nové písně

Kapela QUEENIE si na své narozeninové koncerty 18. a 19. dubna pro fanoušky připravila opět výpravnou show i nové písně

Show Pop in Symphony doplní s českým popem Michal Penk a Poetika

Show Pop in Symphony doplní s českým popem Michal Penk a Poetika

Columbia otevřela v pražském Palladiu svoji značkovou vlajkovou prodejnu

Columbia otevřela v pražském Palladiu svoji značkovou vlajkovou prodejnu

Duben s festivalem JazzFestBrno: hvězdná Samara Joy, klubový vibe i mezinárodní den jazzu s Emmetem Cohenem

Duben s festivalem JazzFestBrno: hvězdná Samara Joy, klubový vibe i mezinárodní den jazzu s Emmetem Cohenem