Magazín Elita

SANDRA PARMOVÁ UŽ MÁ ZASE KRÁSNÉ NOŽKY

SANDRA PARMOVÁ UŽ MÁ ZASE KRÁSNÉ NOŽKY

Sandra Parmová má krásné dlouhé štíhlé nohy, které dnes už zase vypadají bezchybně.

Ještě před časem byl opak pravdou, krásná moderátorka trpěla na křečové žíly a metličky. Na každé noze měla až donedávna vadu, kterou nikdy nelze považovat pouze za kosmetickou a rozhodla se tedy svůj problém řešit. Bylo však prý za pět minut dvanáct!

Sandra totiž dlouho otálela, než se rozhodla žilního chirurga navštívit. Přitom se už v lednu chystá s přítelem na tradiční dovolenou za teplem, a to tentokrát do Bangkoku, kde by ráda předvedla své nohy v plavkách v plné parádě. „Poprvé jsem si drobnějších žilek všimla už před několika lety. Brala jsem to ale jen jako kosmetický problém, který není třeba více řešit,“přiznala krásná moderátorka Sandra Parmová.

U křečových žil ale nikdy není dost brzy, nikdy není na co čekat, ani co odkládat. Uznávaný žilní specialista MUDr. Ota Schütznezná ve svém oboru větší zásadu, než začít žilní problémy řešit včas. „Spousta žen, ale i mužů, se domnívá, že pokud křečové žíly nebolí, není potřeba s nimi nic dělat. Opak je pravdou. Křečové žíly se musí začít léčit ihned, jakmile se objeví. Čím dříve pacient přijde, tím lépe jsme schopni je odstranit a tím kratší dobu trvá následná rekonvalescence.“

Sandra měla na jedné noze pouze metlice, ale na druhé se jí objevily i křečové žíly. Primář Žilní kliniky MUDr. Ota Schütz se rozhodl operovat Sandře nejprve křečové žíly a až druhý den druhou nohu postiženou metličkami. „Není běžné, abychom operovali obě nohy najednou. Vždy řešíme každý problém zvlášť, což nám umožňuje se na něj více soustředit. Každá radikální léčba je však individuální a připravujeme ji každému pacientovi na míru,“ vysvětloval žilní specialista MUDr. Ota Schütz.

Pokud má navíc člověk, stejně jako Sandra Parmová, křečové žíly v rodině, pravděpodobnost výskytu se u něj zvyšuje na 80-90%.„Na křečové žíly trpěla už i moje babička a maminka. Rodinná dispozice je pro mě hlavním důvodem, proč se začít o své nohy starat dřív, než bude pozdě. Vím, co z toho může vzejít a nerada bych se toho dočkala,“ rozhodla se uvážlivě Sandra Parmová. A to jí MUDr. Schütz potvrdil, že její situace není ze zdravotního hlediska zdaleka tak vážná, jako u některých pacientů, kteří opravdu přijdou, až když už je skoro pozdě.

„Dám na dobré reference, a když mi pana doktora Schütze doporučily hned dvě kamarádky, vůbec jsem neváhala. Už při prvním telefonátu byl pan doktor moc příjemný a stejně tak skvěle se o mě na klinice staraly i jeho kolegyně, které mě navíc před zákrokem hodně uklidnily,“ děkovala Sandra Parmová, která si rovněž nemohla vynachválit časovou nenáročnost operace. Žilní klinika je totiž klinikou jednodenní chirurgie a její pacienti odcházejí po zákroku bez problémů “po svých“ domů.

Následující den sice Sandra službu v televizi neměla, ale prý by ji hravě zvládla: „Jediné, co jsem ihned po operaci potřebovala, bylo hodně spánku. Moje sestra, která o mě doma pečovala, mi dokonce začala říkat Šípková Růženko. Hned druhý den jsem se ale cítila skvěle a odpočatě. Doma jsem zvládla pěkně uklidit, vyluxovat a odpoledne jsem se už věnovala dalším pracovním aktivitám,“ pochvalovala si operaci Sandra.

www.zilniklinika.cz, Foto: Žilní klinika

Fotogalerie
5106 5107

Další články z rubriky

5 tipů, jak získat zpět důvěru zákazníků. Rozhodující je otevřenost a poučení se z chyb

5 tipů, jak získat zpět důvěru zákazníků. Rozhodující je otevřenost a poučení se z chyb

Lázně Luhačovice navrátily Slunečním lázním původní lesk

Lázně Luhačovice navrátily Slunečním lázním původní lesk

Placenta je fascinující a komplexní orgán

Placenta je fascinující a komplexní orgán

Den kůže upozorňuje na důležitost prevence a správnou péči

Den kůže upozorňuje na důležitost prevence a správnou péči

Revoluce v rehabilitacích: Síla virtuální reality ve zdravotnictví

Revoluce v rehabilitacích: Síla virtuální reality ve zdravotnictví