Magazín Elita

PETRA KOCIÁNOVÁ FASHION DESIGNER 2016

PETRA KOCIÁNOVÁ FASHION DESIGNER 2016

Módní návrhářka Petra Kociánové představila svoji kolekci pro rok 2016 v Rudolfinu.

Jednoduché linie, štíhlé, minimalistické pojetí, které však není pravidlem a vybočení z řady je příjemným zpestřením.  Ano, právě taková je kolekce Petry Kociánové, kterou v plné kráse a lesku mohli uzřít hosté 26. listopadu 2015 na módní přehlídce PETRA KOCIÁNOVÁ FASHION DESIGNER 2016. Návrhářka se zaměřila i na materiály z kolekcí: Cavalli, Prada,  Blumarine a řady dalších.

Přehlídka se konala v novorenesanční budově Rudolfina, která je významnou architektonickou památkou Prahy a sídlem České filharmonie.

Petra Kociánová se pohybuje v českém módním průmyslu bezmála dvacet let. Má ráda multifunkčnost, kterou se nechala inspirovat i pro svoji autorskou módní přehlídku. Nechyběly kostýmy z luxusních materiálů a společenské toalety, jaké si jedinečný prostor Rudolfina zaslouží, stejně jako šaty svatební, které však nejsou v klasickém pojetí. Přehlídka byla koncipována do čtvera ročních období skrze pohled moderní ženy na úrovni. Závěrečné defilé modelek ve večerních šatech a společenských toaletách bylo ukázkou pravé elegance, kterou ocenila i celá řada mužů, mezi které rozhodně patřil doc. MUDr. Jan Měšťák, jeden z našich nejlepších plastických chirurgů, ale třeba také profesor Dimitrij Kadrnožka, významný malíř, grafik a scénograf. 

Dojatá Petra Kociánová měla nesmírnou radost z ovací, které ji čekaly po přehlídce a zmohla se jen na slova díků a kratičké konstatování: „Můj splněný sen.“

Tam, kde se snoubí krása s ušlechtilostí, nemá chybět prostor pro dobré skutky. Nebylo tomu jinak ani v Rudolfinu toho večera.  Z rukou Dany Mrázkové, ředitelky ČSOB Pojišťovny přebrala Maria Křepelková, ředitelka Život dětem o.p.s. šek ve výši 130.000 Kč. Částka měla již svoji adresátku, kterou je malá Zoinka, která nutně potřebuje přístroj pro podporu dýchání, který bohužel nehradí žádná zdravotní pojišťovna. Svého adresáta měl i poukaz na pobyt v jednom z hotelů společnosti Hotelklik.cz. a v kasičce pro Život dětem o.p.s. bylo 12.000 Kč.

Zaposlouchat se do tónů harfy nemáme možnost každý den. Hosté módní přehlídky PETRA KOCIÁNOVÁ FASHION DESIGNER 2016 tuto mimořádnou příležitost měli a navíc se stali svědky křtu alba, interpretky večera, přední české harfenistky Kateřiny Englichové s názvem Musica per arpa.

O skvělou choreografii se postaral uznávaný choreograf Peter Varady. Slavnostním večerem skvěle provázela Lucie Křížková.

Mezi šestnácti modelkami nechyběly:

Lucia Semanková - I. Vicemiss Slovensko 2014, Laura Longauerová - Miss Slovensko 2014, Radka Vachalova - Unique One, Lucie Hříbalová - Unique One, Zuzana Pavlů - Major Model Management – Milano, Christina Schick - Next Models Los Angeles, Kristina Roháčeková - finalistka Miss Slovensko 2015, Johanka Pošová - Unique One, Michaela Zakoutská - Unique One, Andrea Schiefertova - Unique One

Sponzoři, bez kterých by se přehlídka nemohla konat:

Vína Yarden: Firma Kapwein Bohemia s.r.o. působí na českém trhu od roku 2007, vína značky Yarden z vinařství Golan Heights Winery na trhu zastupuje od roku 2012.

ČSOB Pojišťovna, a.s.: Univerzální pojišťovna, která umí krýt všechna běžná rizika v každodenním životě i v podnikání. Pojišťovna, která vám vždy vyjde vstříc.

J & B medic: Zubní ordinace J & B medic byla otevřena v roce 2008 s cílem poskytovat kvalitní a dlouhodobě stabilní výsledky komplexní péče ve všech ambulantních stomatologických disciplínách jak pro dospělé, tak pro děti. Vysoce specializovanou péči zajišťuje v oborech klasické protetické stomatologie se zvláštním zaměřením na vrozené vady, v chirurgii a v implantologii.

Středoevropská vysoká škola (SEVS): Ambicí SEVS je rozvíjet hodnoty vzdělání, kultury,  poznaní a vzdělanosti.  SEVS nabízí úplné univerzitní vzdělání v atraktivních a úzce profilovaných akreditovaných studijních programech se zaměřením na mezinárodní vztahy a environmentální management. Dá se označit za školu 21. století, ne-li dokonce třetího tisíciletí.

Esthé: Klinika plastické chirurgie s garancí vysoké odborné úrovně oboru plastické chirurgie v čele s Doc. MUDr. Janem Měšťákem, Csc..

Merlot d'Or, s.r.o.: Filosofie společnosti je - dovážet na český trh především vína od prestižních, malých výrobců a vína, u kterých je velmi dobrý poměr mezi jejich kvalitou a cenou. Provozuje síť exkluzivních vinoték Le Bouchon. 

Screenet: Nabízí reklamy na venkovních velkoplošných obrazovkách. Disponuje velkoplošnými venkovními LED obrazovkami, kde se i vy můžete vidět.

Galerie Smečky: Provozujeme galerii, která se zaměřuje na českou koláž od konce 2. světové války. Galerie slouží též jako společenské centrum. Vystavuje převážně díla domácích autorů. V galerii se nachází přes 200 exponátů. 

Blančiny dorty: Dortům a dortíčkům od paní Blanky z Bříství se jen tak něco nevyrovná.

Bomton studia, a.s.: Bomton je síť renomovaných pražských studií s tradicí od roku 1995, která poskytuje svým zákazníkům špičkové služby v oblasti kadeřnictví, kosmetiky, manikúry, pedikúry a wellness s garancí vysoké kvality. Motto: Bomton, to je vaše dosud neobjevené já.

Clarins: Francouzská luxusní kosmetická značka Clarins – to je  vášeň pro krásu. Clarins je synonymem prestiže na poli péče o pleť a líčení. Clarins je jedné z nejúspěšnějších kosmetických značek vůbec.

HRUSKADESIGN: Předmětem naší činnosti jsou návrhy květinové výzdoby v interiéru, dodání rostlin dle Vašeho výběru, pravidelný či jednorázový servis a nebo pronájem.

SUPPRAPHON, a.s.: Hudební vydavatelství SUPRAPHON je historicky nejvýznamnější česká gramofonová firma a navazuje na své vlastní tradice. Významnou položkou ediční činnosti je klasická hudba.

Pereg: Spoločnosť PEREG se vyprofilovala jako jedinečný výrobce a prodejce hroznových vín a vín z liečivých plodů. Mezi žádaná vína patří ovocná vína z černého rybízu, která jsou ověnčena celou řadou ocenění a medailí z výstav. 

Hotel Klik: Krkonoše - Špindlerův Mlýn, Harrachov a Vysočina, to jsou turisticky známé a oblíbené lokality, kde již 14 let působí společnost HOTELKLIK a.s.. 

For Sound s.r.o.: Kompletní technické zajištění hudebních koncertů, festivalů, plesů, firemních akcí a večírků i módních přehlídek, konferencí a výstav.

Foto: Felix Pašek

Text: Lenka Žáčková

Fotogalerie
5066 5067 5068 5069 5070 5071 5073

Další články z rubriky

Hanuš Lamr představuje objekt Sklizeň a pochvaluje si spolupráci se svou ženou, výtvarnicí Zlatkou

Hanuš Lamr představuje objekt Sklizeň a pochvaluje si spolupráci se svou ženou, výtvarnicí Zlatkou

Luxusní přírodní kosmetika Yage Organics představuje novinky, pleťová séra nabitá těmi nejúčinnějšími aktivními látkami a nejsilnějšími rostlinnými výtažky

Luxusní přírodní kosmetika Yage Organics představuje novinky, pleťová séra nabitá těmi nejúčinnějšími aktivními látkami a nejsilnějšími rostlinnými výtažky

Jak vybrat tu nejlepší matraci pro zdravý spánek?

Jak vybrat tu nejlepší matraci pro zdravý spánek?

Högl ve své nové kolekci obuvi zdůrazňuje moderní řemeslo

Högl ve své nové kolekci obuvi zdůrazňuje moderní řemeslo

Bloom & Blossom: Nejjemnější péče pro maminky a miminka

Bloom & Blossom: Nejjemnější péče pro maminky a miminka

ŠTĚSTÍ PŘEJE PŘIPRAVENÝM