Magazín Elita

CHANTAL POULLAIN DALA SVĚTU NOVÉ PROMĚNY

CHANTAL POULLAIN DALA SVĚTU NOVÉ PROMĚNY

Kalendář PROMĚNY 2016 opět překvapí!

Ani letos netrpělivě očekávaný kalendář nezklame své příznivce. Tradičně představuje české a slovenské osobnosti v nečekaných rolích filmových postav. Série portrétů slavných filmových postav vznikla opět pro nadaci Archa Chantal herečky Chantal Poullain a celý výtěžek spolu s výnosem z prodejen kalendářů opět pomůže projektům, které nadace každoročně realizuje v českých nemocnicích. „Prostředky, které nadace získá z prodeje kalendáře Proměny a z charitativní dražby originálů fotografií se opět promění v zrekonstruovaná dětská oddělení v českých zdravotnických zařízeních,“ upřesnila ředitelka nadace Tereza Valentová a dodala: „Kalendář vzniká každoročně už sedm let a pomáhá nám financovat náročné úpravy, které zlepšují prostředí pro malé pacienty po celé republice. Poděkovaní tak patří nejen těm, kteří si kalendář pravidelně kupují, ale i všem osobnostem, které mu věnují svůj čas a stanou se jeho tvářemi.“

Vedle zakladatelky nadace Chantal Poullain v němnajdete i další hvězdná jména. Posuďte sami: Jan Budař, Karel Gott, Karel Heřmánek, Bára Hrzánová, Milan Kňažko, Lenka Krobotová, Lilian Malkina, Vladimír Polívka, David Prachař, Jitka Schneiderová a Roman Šebrle.

Kalendář byl slavnostně pokřtěn 18. listopadu a vy si ho nyní můžete objednat na internetových stránkách www.kalendarpromeny.cz.

Autory kalendáře Proměny jsou fotograf Petr Kurečka a režisér Marek Škarpa a už posedmé se jim podařilo dát dohromady vizuálně silné fotografie a zajímavou sestavu osobností, které se nebály jejich mnohdy ztřeštěných nápadů. „Nejtěžší jsou fotografie s komplikovaným kostýmem nebo maskou. Taková byla letos právě Chantal Poullain a její Kloboučník z Alenky v říši divů, nebo Gandalf s Davidem Prachařem. Zdánlivě jednoduché fotografie, jakou je Forrest Gump v podání Honzy Budaře, jsou zase náročné v dokonalém zachycení předlohy. U takové fotografie vám nepomůže ani maska ani kostým,“ popisuje nástrahy Proměn fotograf Petr Kurečka.

Proměny 2016 si dávají záležet na tom, že ne každý na první pohled pozná osobnost, která se pod maskou skrývá. Tak je tomu třeba u postavy plešatého Doktora Zlouna z filmu Austin Powers, kterou si s radostí vystřihla herečka Lenka Krobotová. Dalším příkladem je hrozivá postava Hannibala Lectera, kde si slovenský herec Milan Kňažko zakryl celou tvář a prozrazuje ho jen hrozivý pohled. „Zrovna Hannibala bych si na stěnu v obýváku ze strachu asi nepověsil, ale Milan Kňažko byl dokonalý. Když jsme začali fotografovat, skoro nemluvil a jen na nás upíral ten strašidelný pohled. Úplně mi běhal mráz po zádech,“ přiznává druhý z autorů, Marek Škarpa. Úplně z jiného těsta je zábavná Sestra v akci Báry Hrzánové nebo hrdinský retro Superman v podání sportovce a moderátora Romana Šebrleho.

A to nejlepší nakonec. Karel Gott se ujal role Dona Corleoneho z filmu Kmotr s noblesou sobě vlastní. „Karel je pro nás takovou třešinkou na dortu. Fotografovali jsme s ním pro kalendář Proměny už podruhé a těšíme se, že se potkáme i do třetice. Teď mu hlavně přejeme brzké uzdravení a určitě mu pošleme velké pozdravy přímo ze křtu kalendáře 18. listopadu,“ uzavírají Petr s Markem, autoři kalendáře.

Vybrané zarámované podepsané fotografie a originál kalendáře se všemi osobnostmi dražili Filip Rajmont společně s Chantal Poullain. Dražba dopadla následovně: Největší úspěch měla fotografie Karla Gotta, který si v kalendáři zahrál na legendárního Kmotra. Fotografie byla vydražena za 200.000,- Kč. Na druhé příčce se umístila Bára Hrzánová se svou Sestrou v akci a pomohla získat 100.000,- Kč. Třetí místo obsadila Chanatal Poullain, která je v kalendáři PROMĚNY 2016 zobrazena jako Kloboučník z Alenky v říši divů. Její fotka vynesla 82.000,- Kč. Jitka Schneiderová se svou rolí Kočičí ženy získala 70.000,- Kč. Originál kalendáře se vydražil za 30.000,- Kč. Současně se křtilo i CD Chantal – Život na laně, které výslednou částku dražby zvedlo ještě o 7.000,- Kč.

Dražba velkoformátových originálů fotografických portrétů z kalendáře PROMĚNY 2016, dražba originálního výtisku kalendáře a dražba CD Chantal – Život na laně vynesla letos Nadaci Archa Chantal 489.000,- korun.

 

FINÁLNÍ FOTO Z KALENDÁŘE – © Kalendář Proměny 2016, Petr Kurečka a Marek Škarpa, foto: Petr Kurečka, www.kalendarpromeny.cz

FOTO ze ZÁKULISÍ FOCENÍ – © Kalendář Proměny 2016, foto: Marek Škarpa www.kalendarpromeny.cz

Fotogalerie
5054 5055 5056 5057

Další články z rubriky

Náročná příprava na soustředění Muže roku. Na finále v Náchodě jsou pánové opravdu připravení

Náročná příprava na soustředění Muže roku. Na finále v Náchodě jsou pánové opravdu připravení

Písně s OK Bandem mám logicky pod kůží, říká Marcela Březinová

Písně s OK Bandem mám logicky pod kůží, říká Marcela Březinová

Divadlo Mír natáčí nový celovečerní film s názvem Srnky

Divadlo Mír natáčí nový celovečerní film s názvem Srnky

Bouřkový úplněk nabídne vhodný čas pro rituál splněných přání

Bouřkový úplněk nabídne vhodný čas pro rituál splněných přání

Berchtold zářil hvězdami, postaral se o to Orchestr Felixe Slováčka jr. se Štefanem Margitou

Berchtold zářil hvězdami, postaral se o to Orchestr Felixe Slováčka jr. se Štefanem Margitou