Magazín Elita

VINAŘSTVÍ LUDWIG NASTARTOVALO VLNU POMOCI

VINAŘSTVÍ LUDWIG NASTARTOVALO VLNU POMOCI

Víno pomůže malé Sabince.

Proč jsme se rozhodli Sabince pomoci – příběh k vínu.

Vinařství Ludwig není velká firma, která by mohla významnou částkou přispívat na velké charitativní projekty. Proto si každý rok vybíráme jednu osobu, které chceme umožnit zlepšit život. Chceme jí znát osobně a chceme přispět na konkrétní věc. V Němčičkách v srdci Modrých Hor bydlí Martin a Petra Grófovi s desetiletou Viktorkou a šestiletou Sabinkou. A právě té jsme se rozhodli pomoci.

Tak vzniklo červené víno Sabinka, kdy z každé prodané láhve přispějeme 10 Kč na Sabinčin účet. Jedná se o suchý pozdní sběr, cuvée výrazné Frankovky, lehce zakulacené odrůdou  Zweigeltrebe 2013 z vinohradů v Lipově, které udělá radost nejen Vám, ale především pomůže učinit jedno dítě šťastnějším.

Sabinka se narodila 24. 12. 2009 jako nejkrásnější dárek pod stromeček. Zhruba po půl roce si maminka u Sabinky začala všímat zvláštního koulení oček a tak se rozjela série vyšetření. Poté byla Sabince diagnostikována dětská mozková obrna, porucha psychomotorického vývoje, epilepsie a hypotonie.

V současné době je Sabince skoro šest let. Její vývoj ale pokračuje jen velmi pomalu. Opoždění je o více než polovinu věku. Sama se nenají, neobleče, nerozvíjí se u ní řeč. Sama nechodí – přemisťuje se po čtyřech, v chodítku nebo s oporou za obě ruce. V prostoru sama nestojí. Maminka Petra je se Sabinkou doma, do zaměstnání chodí pouze táta Martin. Pro zlepšení Sabinčina zdravotního stavu je nutná péče neurologická, logopedická a zejména rehabilitace. Petra rehabilituje se Sabčou dvakrát denně doma, jednou za rok jezdí do léčebny pohybových poruch v Boskovicích.

Pobyt v soukromém sanatoriu Klimkovice s intenzivní péčí a novým způsobem rehabilitace (v opěrném skafandru) by pomohl rozvinout funkčnost pohybového systému, vede k stabilizaci fyzické kondice, posílí psychický stav a opožděný vývoj. Dále pomocí intenzivní logopedické péče je rozvíjena řeč. Současná finanční situace nedovoluje částku cca 80 tisíc na pobyt v Klímkovicích zaplatit a pojišťovna na tyto účinné pobyty ani nepřispívá.

Poděkování:

  • UniCredit Bank vyšla vstříc a zřídila Sabince účet zcela osvobozený od poplatků,
  • grafik společnosti S&K LABELpan Staněk navrhl bez nároku na honorář pro víno etiketu,
  • Evropský řád rytířů vína přispěl částkou 15 000,- Kč,
  • finanční pomoc ve výši 15 000,- Kč přislíbila společnost PD Logistic s.r.o., která přepravuje vína Ludwig na asijské trhy
  • největší výrobce průmyslových vrat, firma Lomax, jejíž vrata zdobí naší novou halu, slíbila přidat 10 000,- Kč
  • společnost Ahold , která provozuje hypermarkety a supermarkety  Albert, víno zalistovala do vybraných prodejen na předvánoční trh,
  • obchodní řetězec Billa zalistoval víno do svých provozoven a podpoří jeho prodej,
  • stejně tak pomohla i Brněnka, kde se víno Sabinka bude prodávat v sedmi prodejnách v Brně
  • někteří naši zákazníci nakoupí víno Sabinka jako vánoční dárek pro své partnery a zaměstnance.

Fotogalerie
4930 4934

Další články z rubriky

Přemýšlíte nad vánočními dárky? Darujte svým blízkým zdraví nebo zábavu

Přemýšlíte nad vánočními dárky? Darujte svým blízkým zdraví nebo zábavu

Dojde k modernizaci airbusů vládní letky?

Dojde k modernizaci airbusů vládní letky?

Šmoulové se loučí s Brnem i celou Českou republikou

Šmoulové se loučí s Brnem i celou Českou republikou

Pozor na nekalé praktiky. Naletět můžete i ve fotovoltaice

Pozor na nekalé praktiky. Naletět můžete i ve fotovoltaice

Life! to je festival, kde nic není nemožné!

Life! to je festival, kde nic není nemožné!

Vánoční Holešovická tržnice