Magazín Elita

MICHAELA ŽEMLIČKOVÁ VYSTAVUJE AŽ DO VÁNOC V ISCARE

MICHAELA ŽEMLIČKOVÁ VYSTAVUJE AŽ DO VÁNOC V ISCARE

Jedinečné černobílé obrazy Michaely Žemličkové si můžete zakoupit či jen prohlédnout v pražském centru Iscare.

Na vernisáži prodejní výstavy se sešla celá řada obdivovatelů obrazů Michaely Žemličkové. Mezi hosty nešly přehlédnout hned tři zpěvačky: Petra Janů, Petra Hapková a Gabriela Gunčíková. Společně obdivovaly akty i další témata malířky, která většinu děl maluje jedním tahem.

Jsou opravdu krásné, každý něčí jiným, ať tematicky či tím, jak jsou namalovány. Obdivuji tu trpělivost, kterou Míša Žemličková má, tedy vést tak jemné, čisté linky. Bylo to moc příjemné setkání. Navíc, když jsem zjistila, že autorka pochází z mých milovaných jižních Čech, kam skoro třicet let jezdím na chalupu,“ svěřila se Zlatá slavice Petra Janů. Zaujaly ji akty i automobily, ale i  portréty Alberta Einsteina nebo Steva Jobse.

Obrazy jsou nádherné! Je to něco tak krásně jemného, čistého a zároveň výjimečného. Líbí se mi na nich, že jsou vhodná do každého interiéru a přitom působí velmi luxusním dojmem. Je z nich cítit atmosféra a neobyčejný nápad,“ prozradila zatím poslední Česko Slovenská SuperStar, která prorazila ve světě. V USA vystupuje s multižánrovou skupinou Trans Siberian Orchestra.

Obrazy, ale i samotnou autorku obdivuje dcera legendárního skladatele Petra Hapky, zpěvačka Petra Hapková. Ta už před časem Michaele Žemličkové nabídla spolupráci na její nové desce, kterou připravuje a měla by vyjít na podzim a svěřila se:„Míšiny obrázky jsou úžasné. Je to takové čisté, jemné a i když jde o ženský akt, má to vtip, nápad a není to rozhodně vulgární. Takové obrazy, takto skvěle pojaté jsem už dlouho neviděla, a že jsem toho ve světě viděla hodně,“ podotkla Hapková, jenž řadu let žila v Itálii.  

Sama Michaela Žemličková byla slovy zúčastněných dojata a všem jen děkovala. „Jsem moc ráda, že se moje díla všem líbila. Velmi mne potěšila účast všech těch milých hostů, kteří mi udělali tím, že přišli, velkou radost. Velké díky patří hlavně řediteli Iscare Františku Lambertovi, který se svým týmem umožnil a připravil tuhle vernisáž tak fantasticky. Na výstavě jsme se domluvili a během necelých tří týdnů se uskutečnila tato vernisáž, to je neuvěřitelné,“ řekla Žemličková, jež také prozradila, kde bere inspiraci k malování.

„Vždy, když vystavuji své obrazy, přeji si, aby v lidech vzbudily příjemné pocity. Snažím se do svých děl vtisknout emoci, myšlenku, obsah, energii a hlavně nadhled. Inspiraci čerpám především ze života. Poslední dobou se snažím dělat i sérii obrazů, jako například: Předehra, pokušení, vášeň, probuzení a ohlédnutí,“ dodala Michaela Žemličková, kterou čeká v říjnu velká výstava v Dubaji a další v listopadu v Praze. A která měla před dvěma lety vernisáž v Obecním domě v rámci zahájení Černobílého turné Lucie Bílé.

Michaela Žemličková je v ČR jediná a v Evropě patří mezi dva nebo tři umělce, kteří malují černobílé obrazy černou tuší na bílý, nebo bílou tuší na černý podklad. Metoda je nazvána prostě - jedním tahem.Jen ty nejnáročnějšíjsou vytvořeny dvěma či třemi tahy. Její díla má například Lucie Bílá, Jaroslav Dušek, Radka Kovaříková, Josef Vágner, Petra Janů, i některé další osobnosti ze světa sportů a významných podnikatelů.

 

Foto: archiv M. Žemličkové a Petr Mráček

 

Fotogalerie
4825 4826 4827

Další články z rubriky

Spolek VČELÍ STRÁŽ stojí vždy na straně opylujícího hmyzu

Spolek VČELÍ STRÁŽ stojí vždy na straně opylujícího hmyzu

Azylový dům Českého červeného kříže v Kladně se dočká rekonstrukce

Azylový dům Českého červeného kříže v Kladně se dočká rekonstrukce

Mezinárodní olympijský výbor vyzván k ukončení sponzoringu prodejci slazených nápojů

Mezinárodní olympijský výbor vyzván k ukončení sponzoringu prodejci slazených nápojů

Ceny nemovitostí zase rostou. Hypotéky sice klesají, ale nestojí to za řeč.

Ceny nemovitostí zase rostou. Hypotéky sice klesají, ale nestojí to za řeč.

Spolek MÁJA slaví deset let činnosti pro opylující hmyz

Spolek MÁJA slaví deset let činnosti pro opylující hmyz