Magazín Elita

CAFÉ COLORE PŘITAHUJE FAJNŠMEKRY

CAFÉ COLORE PŘITAHUJE FAJNŠMEKRY

Café Colore si oblíbila celá řada známých osobností a není divu.

Pražských kaváren je nepřeberné množství, není však moc těch, kam se rádi vracíte a na jistotu víte, že jdete za komfortem i kvalitou. Oblíbená pražská kavárna Café Colore prošla během léta výraznou proměnou interiéru, rozšířila se a posílila také gastronomická i nápojová nabídka.

Pro malý hlad či jako zakousnutí k vínu nabízí Café Colore výběr kvalitních salátů, sýrů či „ušlechtilých“ salámů, které jsou vystavené v prosklené vitríně. Na hosty čeká třeba lanýžové pecorino, parmská šunka či salám s fenyklem. Na první pohled jednoduché, ale chutné a kvalitní produkty z Itálie a Španělska. Pokud si hosté budou vybírat z nově upraveného menu, čeká na ně řada pečlivě připravených pokrmů.

Mezi nejoblíbenější pokrmy patří domácí hovězí uzený jazyk s jemným a křehkým masem, který šéfkuchař servíruje s jablkovým křenem. Vyhledávané je také carpaccio z červené řepy, které se podává teplé, zapečené s krémem z modrého sýru a smetany. Třetí stálicí na menu je Club Sandwich, mimořádně povedená a chuťově pestrá kombinace kuřecího masa, slaniny, zeleniny a lahodného dipu, to vše „zabalené“ do plátků opečeného toustového chleba a podávané s křupavými chipsy.

Milovníci masových jídel mohou ochutnat vepřové medailonky obalené ve slanině a servírované s bramborovou plackou s tvarohem, přelité lahodnou švestkovou omáčkou dochucenou slivovicí. Velmi povedené je také bažantí prsíčko smažené ve strouhance ochucené rozmarýnem, které na talíři doprovází meruňkový konfit. Ze sladkých jídel můžeme doporučit tvarohový knedlík s meruňkou a zakysanou smetanou, přičemž meruňka není uvnitř knedlíku, jak je běžné, ale vedle něj. Samozřejmostí je také pestrá nabídka domácích dortů.

S Café Colore si jen tak někdo nezavdá v bohaté nabídce zajímavých vín.  Na sedm desítek sektů či šampaňských a navíc celý tucet vín se rozlévá na skleničku. Z tuzemských vín můžeme doporučit povedený sekt Matthias z moravského vinařství Proqin, který se připravuje z Chardonnay a Rulandského bílého. Stejné vinařství připravuje také velmi dobrá tichá vína. Pokud hosté dají přednost pivu, na čepu je výtečný ležák a sezónní speciál značky Falkenštejn. Jedná se o piva z řemeslného pivovaru z Krásné Lípy, která patří k nejlepším v republice.

-red-

Fotogalerie
4764 4765 4766 4767

Další články z rubriky

Do sněhové stopy východních Čech

Do sněhové stopy východních Čech

Snad se zadaří a budete moci navštívit zimní Žďár nad Sázavou

Snad se zadaří a budete moci navštívit zimní Žďár nad Sázavou

Silvestrovské míchané nápoje pro nezapomenutelnou večer v úzkém kruhu!

Silvestrovské míchané nápoje pro nezapomenutelnou večer v úzkém kruhu!

Čočku, kterou si zamilujete: Rio Mare Insalatissime Tuňákový salát s ČOČKOU

Čočku, kterou si zamilujete: Rio Mare Insalatissime Tuňákový salát s ČOČKOU

Rybí polévka

Rybí polévka

ŠTĚSTÍ PŘEJE PŘIPRAVENÝM