Magazín Elita

DESKOVÁ HRA QWIRKLE JE TRÉNINKEM ÚSUDKU

DESKOVÁ HRA QWIRKLE JE TRÉNINKEM ÚSUDKU

Naučit děti pracovat s úsudkem nebo argumentem není jednoduché.

Je vhodné je podporovat na jejich myšlenkové cestě, což se dá nazvat tréninkem logického uvažování. Rády obíhají do světa fantazie. Je tedy vhodné je zaujmout zábavnou hrou, při které se musí opírat o úsudek. Mezi vhodné nástroje patří například stolní desková hra Qwirkle od společnosti ADC Blackfire Entertainment.

Hra Qwirkle je určena pro děti od 6 let a samozřejmě i pro jejich rodiče. Pravidla jsou poměrně jednoduchá, ale budete překvapeni, kolik strategických manévrů provedete, než se dostanete do cíle.

Pozor, začínáme!

Sáček se 108 hracími kameny je potřeba důkladně promíchat. Každý hráč si na začátku hry vytáhne 6 kamenů, které si dá před sebe tak, aby ostatní neviděli jejich lícovou stranu. Hru začíná hráč, který je schopen umístit největší počet kamenů se shodnými symboly nebo shodnou barvou. Pak už po směru hodinových ručiček pokračuje další. Buď přiloží jeden či více kamenů, nebo si vymění svoje kameny za nové ze sáčku. Bod dostane za každý kámen, který do řady vložil, i za všechny kameny, které do dané řady byly vloženy ještě předtím. Cílem je vytvořit řady se šesti kameny, přičemž nově přikládané musí pokračovat v logické řadě. Dosažení šestice v řadě je Qwirkle a hráč získává navíc 6 bonusových bodů. Vítězem se stává ten, kdo má na konci hry nejvíce bodů.

Qwirkle si rád zahraje třeba herec Ladislav Ondřej, známý z Ordinace v růžové zahradě. Se svojí přítelkyní mají rádi hry, kde je potřeba vynaložit důvtip a logiku, a to přesně se u Qwirklu musí. Láďa Ondřej: „ Hra je poměrně rychlá, takže se rozhodně nestihneme nudit.  Je napínavá, zábavná a tak u nás rychle zdomácněla“.

ADC Blackfire Entertainment vždy nabízí takové hry, při kterých se děti nenásilnou formou učí něčemu novému a rozvíjejí tak své schopnosti. Navíc hraní s rodiči má pro děti zvláštní půvab, který je neocenitelný pro jejich rozvoj a stmelení rodinné soudržnosti. Hraním Qwirkle jim nevěnujete jen chvíli svého času, ale zároveň pocit sounáležitosti a harmonie domova.

www.hraj.cz

Fotogalerie
4730

Další články z rubriky

Gorgony byly ohavné sestry, smrtelnou Medúsu překonal udatný Perseus

Gorgony byly ohavné sestry, smrtelnou Medúsu překonal udatný Perseus

Dnešní noc je ideální pro zasvěcování do milování i očistu duše

Dnešní noc je ideální pro zasvěcování do milování i očistu duše

Horoskop pro rok 2024

Horoskop pro rok 2024

Trpíte nespavostí, astmatem, panickými atakami? Změňte svůj dech!

Trpíte nespavostí, astmatem, panickými atakami? Změňte svůj dech!

Chcete být středem pozornosti na halloweenské párty?  Inspirujte se nejnovějšími trendy!

Chcete být středem pozornosti na halloweenské párty? Inspirujte se nejnovějšími trendy!