Magazín Elita

NADAČNÍ FOND SLUNCE PRO VŠECHNY CÍLENĚ POMÁHÁ TĚM, KTEŘÍ TO POTŘEBUJÍ

NADAČNÍ FOND SLUNCE PRO VŠECHNY CÍLENĚ POMÁHÁ TĚM, KTEŘÍ TO POTŘEBUJÍ

Dne 20. června 2015 se uskutečnil při příležitosti návštěvy světoznámého vizážisty Giovanniho Fasiella charitativní galavečer na podporu Nadačního fondu Slunce pro všechny v prostorách Le Palais Art HotelPrague.

Banket byl excelentní ukázkou skvěle zvládnuté integrace, která patří mezi aktivity Nadačního fondu Slunce pro všechny, který realizuje výchovně-vzdělávací služby, sociální služby, podporované zaměstnávání, chráněné bydlení a volnočasové aktivity.

Hosté ochutnávali výrobky z chráněné pekárny v Unhošti a rozhodně nikdo nezapochyboval, že by integrace na trh práce neměla smysl, pokud je vedena správným směrem.  A co více, klienti služeb Nadačního fondu Slunce pro všechny po celý večer hosty i obsluhovali. Důstojně tak prezentovali to, co umí, ale i to, že se nikdo nemusí obávat neúspěchu, pokud si objednáte jejich  cateringové služby. Projekt blíže představila Blanka Dvořáková, ředitelka nadačního fondu, která obdržela od Karla Gotta stříbrnou minci jako vyjádření poděkování za její úsilí se slovy: „Na nadačním fondu Slunce pro všechny mne oslovilo to, že nabízí komplexní pomoc lidem s určitým handicapem a speciálními potřebami. A to od dětí, až po dospělé. A smekám před všemi, kteří usilovně pracují s lidmi, kterým do vínku nebylo dáno to nejdůležitější na světě – zdraví. A proto chci této neziskové organizaci popřát, aby jejich Slunce dál svítilo pro všechny.“

I Karla Gotta čekalo překvapení, které mu přichystali pořadatelé společně se španělským výtvarníkem, kterým nebyl nikdo jiný než Emilio Fornieles, který v květnu v prostorách Le Palais Art Hotel Prague zahájil svoji unikátní výstavu a představil široké veřejnosti techniku action painting. Během šedesáti minut vytvořil na terase hotelu unikátní portrét mistra Karla Gotta. „Jsem poctěn, že jsem mohl portrétovat Karla Gotta, kterého si vážím a současně cítím nadšení z našeho inspirativního rozhovoru o umění, kterému se i on sám s oblibou věnuje,“ komentoval Emilio Fornieles. Přihlížející dlouho nerozpoznávali mistrův portrét, ale ani on sám, jelikož celý obraz byl vzhůru nohama. Po otočení neprovedl autor již žádnou další opravu či změnu.

Slavnostního večera se zúčastnili se svým vystoupením patroni nadace Josef Štágr a Dáša Zázvůrková v doprovodu nevidomého pianisty Vladimíra Albrechta. Hudební ozdobou byla také  Aňa Beránková, Václav Tobrman, Uliana Eliny a Christina Johnston. Součástí programu byla také módní přehlídka návrhářky Jiřiny Tauchmanové. Modelky galavečera pro Slunce pocházely z různých končin světa, nechyběla Yaise Trojanová z Afriky či Naru SaraDash z Mongolska a řada dalších, které líčil tým slavného vizážisty Giovanniho Fasiella, sám na místě líčil modelku Kláru Herz. Přehlídku přišly podpořit také modelky ze Simply Model Management s.r.o. společně s majitelkou společnosti a choreografkou Blankou Javorskou – její modelky i samotná majitelka agentury se vzdaly nároku na honorář ve prospěch nadace a polovina z nich ji podpořila i vlastním finančním příspěvkem.

„V sobotu se na obloze setkaly v unikátním seskupení Měsíc, Jupiter a Venuše a tyto se svým vlivem na tvořivost, umění, lásku a krásu držely zřejmě vší sílou dohled nad naším galavečerem, protože na něm také došlo k unikátnímu seskupení mezinárodních a světově významných umělců,“ dodala k projektu Eva Scheinerová, jednatelka spol. SkinDesign s.r.o a pořadatelka akce, čímž podtrhla spolupráci hotelu a nadačního fondu a projektu Flink Life.

Organizátorem galavečera byla společnost Skin Design s.r.o. – výhradní dovozce kvalitní německé dermokosmetiky Reviderm. Hlavním partnerem byl Le Palais Art Hotel Prague. Produkce – Flink Life. Sponzoři: Restaurace U Kolji v Litomyšli, grafické studio Prelude, Vinařství Stávek, Plzeňský Prazdroj, Dallmayr Kaffee, Coca Cola, Proseco, Stella Artois, Iceland. Večer proběhl za mediální podpory TV Prima, Fashion TV, ALL Television, STATUSS magazine, MenHouse, TopReport, Blogerky.cz a profesního magazínu Best of.

Nadační fond je členem Asociace nadačních fondů FÓRA DÁRCŮ.

Číslo účtu pro nadační fond:

390 362 399 / 0800

 

Foto: Hermínapress

Zdroj: Michaela Lejsková

Fotogalerie
4602 4603

Další články z rubriky

Jákl stále pracuje na Žižkovi, ale produkuje i filmy s Bobem Dylanem, Georgem Clooneym a příběh o americké vražedkyni

Jákl stále pracuje na Žižkovi, ale produkuje i filmy s Bobem Dylanem, Georgem Clooneym a příběh o americké vražedkyni

Zdeněk Godla dostal životní roli! Zahraje si ve filmu Tomáše Magnuska BASTARDI 4

Zdeněk Godla dostal životní roli! Zahraje si ve filmu Tomáše Magnuska BASTARDI 4

 

Jaroslav Svěcený vydává své narozeninové dvojalbum WAY OF LIFE

Jaroslav Svěcený vydává své narozeninové dvojalbum WAY OF LIFE

Přání Ježíškovi, se už točí, bohužel bez Jiřího Bartošky

Přání Ježíškovi, se už točí, bohužel bez Jiřího Bartošky

Marek Ztracený nazpíval song k filmu Gump – pes, který naučil lidi žít

Marek Ztracený nazpíval song k filmu Gump – pes, který naučil lidi žít

ŠTĚSTÍ PŘEJE PŘIPRAVENÝM