Magazín Elita

ZÁBAVNÉ ODPOLEDNE S DESKOVÝMI HRAMI

ZÁBAVNÉ ODPOLEDNE S DESKOVÝMI HRAMI

Zábavné odpoledne s populárními deskovými hrami pro děti i dospělé. 13. června se ve Světě deskových her v Žitomírské ulici v Praze - Vršovicích udála velkolepá akce pro rodiny s dětmi.

Pod heslem „ Hraní stmeluje rodinu“ se nad deskovými hrami od společnosti ADC Blackfire Entertainment rozpoutaly rodinné bitvy o drahokamy, taktické umísťování barevných kamenů, spletitou cestu magickým labyrintem a budování tratí po Evropě. Alespoň na chvíli se vymanit z každodenního spěchu a být s dětmi pohromadě jako správná rodina, rozvíjet fantazii, taktiku i rodinnou soudržnost a smysluplné vyplnění volného času, to byly hlavní atributy tohoto setkání.

Do hry se svými potomky nebo partnery se nadšeně pustilo i několik známých osobností. Původně chtěly udělat radost dětem, ale ve finále se bavili všichni, protože deskové hry od ADC Blackfire Entertainment rozhodně nejsou určeny jen a pouze pro malé děti. Naopak jsou navrženy tak, aby si při nich užili i dospělí.

Stát se renesančním obchodníkem s drahými kameny si vyzkoušela hvězda seriálu Počátky Veronika Petrová, která má zkušenosti z reality show pro opravdové drsňáky Krav Maga.

Přesun do historie jí nečinil problém a v drahokamech se jako správná žena velmi rychle pohybovala jako ryba ve vodě. O hře Splendor řekla: „ Ve chvíli, kdy jsem měla nashromážděné drahé kameny na návštěvu šlechtice, jsem si představovala šperky, které by se z nich daly udělat. Byla jsem tak bohatá!“

 

U jiného stolu se sešli herec Ondřej Láďa, kterého známe z Ordinace v růžové zahradě, se svojí přítelkyní. Ve hře Qwirkle se hned zorientovali a v kladení kamenů se správnými symboly se s chutí trumfovali v logickém myšlení. Ondřej Láďa jen podotkl: „ Qwirkle je další hra, která u nás rychle zdomácní, protože je zábavná, napínavá a má neskutečně mnoho řešení“.

Kousek od nich herec Bořek Slezáček se synem Andrejem prostupovali Magickým labyrintem. Jako správní čarodějové se statečně vyhýbali všem nástrahám a záludnostem hry, kterou jim mocní mágové stavěli do cesty. To bylo smíchu, když soupeřova figurka propadla do tajného podzemí! Bořek Slezáček: „ Opravdu jsme si to užili. Andrej miluje vše magické a spletité, a tato hra je přesně taková!“

Herce Tomáše Matonohu se synem Štěpánem zlákala hra Ticket to ride. Oba moc rádi cestují a zde se jim nabídla možnost užít si velkou cestu vlakem po Evropě v roli stavitelů železničních tratí. V této hře se musí hodně taktizovat a tak, když vám soupeř překříží trať nebo zabrání ve stavbě tunelu švýcarskými Alpami, je o zábavu postaráno. Tomáš Matonoha k tomu říká: „ Byl jsem překvapen, jaké projevil Štěpán strategické schopnosti. Snažil jsem se mu křížit plány a hledat místo, kudy moje trať povede, až jsem skončil na trajektu v Černém moři. Rozhodně si tuto hru vezmeme s sebou na naše cesty“.

Velké herní odpoledne se neslo v duchu tvořivé atmosféry a zábavy, ale i napětí a proher. A tak to má být, protože hrát si s dětmi neznamená nechat je vyhrávat, ale zejména naučit je o vítězství bojovat, používat logiku, fantazii a strategii a také přijímat čestnou prohru. To vše stmeluje rodinu.

Fotogalerie
4577 4578

Další články z rubriky

Život ve stínu: je Evropa na pokraji krize duševního zdraví?

Život ve stínu: je Evropa na pokraji krize duševního zdraví?

Jen 6 % Čechů řeší psychické problémy s odborníky. Děti léčí spíše „přirozenými metodami“

Jen 6 % Čechů řeší psychické problémy s odborníky. Děti léčí spíše „přirozenými metodami“

Supercely už nejsou v České republice vzácností!

Supercely už nejsou v České republice vzácností!

Dnešní noc je ideální pro zasvěcování do milování

Dnešní noc je ideální pro zasvěcování do milování

TEST: Jaký charakter má vaše intuice

TEST: Jaký charakter má vaše intuice

Koncert pro život