Magazín Elita

TRADIČNÍ SPOJENÍ KŘTU KALENDÁŘE A PŘEDÁNÍ ŠEKŮ NA PODPORU ŽIVOTA DĚTÍ SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM

Firma Leco, výrobce kvalitních uzenin, vydává již tradičně kalendář, v němž se objevují nejenom masné výrobky, ale také známé osobnosti. Pro letošní kalendář značky LE & CO se stal inspirací filmový hrdina James Bond, kterého se zhostil charismatický Lukáš Vaculík. Jako bondgirl mu sekundovala půvabná Andrea Kerestešová.

Při focení snímků v mnohdy až kaskadérských polohách nebyla mezi nezbytnými rekvizitami pouze vynikající šunka a další uzeniny uvedené značky, ale také motorky, sekery, pistole a dokonce i samopal. A právě díky těmto "hračkám" nejslavnějšího filmového agenta vyšlo najevo, že Lukáš Vaculík ani Andrea Kerestešová by se ve skutečnosti jako Bond a bondgirl vůbec nechytali. „Vydobyla jsem si, že se zbraní jsem jen na jediné fotce, protože zbraně nemám ráda. Takže je to jenom jeden snímek, ale ten samopal byl snad větší než já," popsala Andrea své dojmy.

Podobně je na tom i Lukáš Vaculík. Motorky a zbraně nejsou jeho parketa. „Ne, není mi blízké ani jedno. Pokud jde o motorky, nejdál jsem to dotáhnul na babetu, to mi bylo asi sedmnáct, a u babety jsem taky skončil. Opravdovou motorku jsem nikdy neměl a zbraním teda taky neholduju... Takže já jsem vlastně téměř dokonalý otisk Jamese Bonda...“ směje se Lukáš a dodává: „Teď přemýšlím, proč si mě na tohle focení vybrali... možná proto, že jsem během focení té jejich výběrové šunky snědl opravdu hodně. Ta nám celých těch třináct hodin pózování zpříjemnila. Focení je jako natáčení. Je u toho víc čekání, než akce. Pořád se něco přestavuje anebo se převlékáte. Když u toho nemáte hlad, uteče to rychleji."

Křest kalendáře se uskutečnil na pražské Občanské plovárně za účasti obou hlavních aktérů, kteří jej pokřtili malou parodií na bondovky - šampaňské totiž na kalendář neteklo z lahve, ale ze stříkacích pistolek, přičemž Lukáš, o němž je známo, že nevyhledává pozornost médií, s gustem pokropil i přihlížející novináře.

Hereckou dvojici doplnila Miss ČR Lucie Křížková, která převzala jakožto zástupce spolku DOBRÝ SKUTEK od firmy LE & CO šeky v hodnotě sto tisíc korun určené dvěma konkrétním dětem - třináctileté Natálce Říhové a o dva roky mladšímu Tomáši Janeckému. „Tomášek trpí od narození praktickou hluchotou. Sluch se mu dá zprostředkovat pomocí kochleárního implantátu, ale ke starému typu patří procesor, který musí nosit na krku a značně ho omezuje. Za finanční dar si může pořídit nový přístroj v lepší kvalitě, který se jen zavěsí za ouško. Natálce byla už jako miminku diagnostikována mozková obrna a příspěvek využije na úhradu rehabilitačního pobytu, který jí pomáhá tlumit příznaky nemoci," vysvětlila Lucie.

Za vznikem atraktivního kalendáře i jeho propojením s charitativní činností stojí Petr Jákl a jeho agentura Genesy. "Jsem velmi rád, že spolupracujeme právě s firmou LE & CO, která je vstřícná vůči nezištné pomoci potřebným, zvláště pak dětem. V dnešní době není tento přístup zdaleka běžný," říká Petr k tomuto projektu, na nějž si našel čas i přesto, že v uplynulých měsících strávil značnou dobu v zahraničí kvůli natáčení svého nového filmu Ghoul, který čeká koncem února premiéra. A to nejenom v českých, ale také v amerických kinech. Naštěstí je mu manželka Romana oporou nejenom osobní, ale podílí se také na aktivitách jeho agentury.


Celé odpoledne se pak neslo ve veselém duchu. „Tomášek se na pódiu neostýchal řečnit, tak jsme se dohodli, že příští akci společně odmoderujeme," tlumočila Romana svůj důvěrný rozhovor s jedním z obdarovaných dětí.

Zdroj: LE & CO

Foto: Lenka Žáčková

Fotogalerie
2564

Další články z rubriky

Náklady na brýle musí uhradit zaměstnavatel.  Rozhodnul Soudní dvůr EU

Náklady na brýle musí uhradit zaměstnavatel. Rozhodnul Soudní dvůr EU

Čapkův památník slaví šedesátiny. Zve na výstavu, poprvé představí rukopisy a uvede nový dokumentární film

Čapkův památník slaví šedesátiny. Zve na výstavu, poprvé představí rukopisy a uvede nový dokumentární film

BIOCULTUS – jediná, skutečně udržitelná kompostovací toaleta pro veřejný prostor

BIOCULTUS – jediná, skutečně udržitelná kompostovací toaleta pro veřejný prostor

Jak vybrat správnou metodu výuky jazyků? Než spoléhat na jedinou je lepší přístupy kombinovat

Jak vybrat správnou metodu výuky jazyků? Než spoléhat na jedinou je lepší přístupy kombinovat

Koncept jedlých měst a originální produkce potravin ve velkých městech se opět představí v   Holešovické tržnici

Koncept jedlých měst a originální produkce potravin ve velkých městech se opět představí v Holešovické tržnici

KONFERENCE, NA KTERÉ BYSTE NEMĚLI CHYBĚT