Magazín Elita

TAJEMSTVÍ ODHALENO! KDO ZPÍVAL MARTĚ JANDOVÉ NA SVATBĚ?

TAJEMSTVÍ ODHALENO! KDO ZPÍVAL MARTĚ JANDOVÉ NA SVATBĚ?

Je mladá krásná talentovaná a přirozená. To je to, co na ní obdivuje Marta Jandová. A o kom je řeč? O začínající zpěvačce Alici Bonde, která právě pokřtila svůj první videoklip s názvem Fairytale.

Není jednou z dalších hvězdiček, kterou vyprodukovala na míru pěvecká nebo talentová soutěž, ale k hudbě a zpěvu má profesionální přístup, hudbu studuje a soustavně se jí věnuje nejen se svým učitelem, muzikálovým zpěvákem, Tomášem Traplem.

Klip Fairytale pokřtila Marta Jandová, Miluška Voborníková a Tomáš Trapl. „K Tomášovi a Martě mám velmi blízko. Oba jsou velmi sympatičtí a touto branží nezkažení lidé. Jsou přirození, na nic si nehrají a jsem hrdá na to, že právě oni jsou kmotry mého prvního videoklipu,“ radovala se Alice. Společně s kmotry a svými rodiči Renatou a Janem Sedláčkovými si Alice Bonde připila a CD společně pokřtili. Jelikož Alice ještě není plnoletá, namísto šampaňského zvolili horkou čokoládu, kterou Alice od malička zbožňuje.

Alice a rodiče Renata a Jan Sedláčkovi

Martě Jandové prošel, jakožto porotkyni pěvecké soutěže, pod rukama nespočet nadaných i méně nadaných zpěváků, takže už si umí udělat obrázek, jak vypadá vrchol, průměr i dno pěveckého nadání. „Alice má příjemný teplý hlas a nemá žádné manýry, jako některé zpěvačky, které chodí na hodiny zpěvu. Prostě zpívá tak, jak jí zobák narostl, a to mám nejraději. Její velké plus oproti ostatním je, že si skládá své vlastní texty a umí hrát na hudební nástroje,“ vyzdvihla zpěvaččiny klady Marta Jandová.

Talent a um Alice Bonde mohli všichni přítomní posoudit na živo na samotném křtu. Zpěvačka se totiž rozhodla, že všem ukáže, že za příjemným hlasem nestojí hodiny práce zvukařů, ale že doopravdy umí zpívat. Vybrala si pár svých nejoblíbenějších písní a v doprovodu kapely připravila maličký koncert, kterým všem vytřela zrak.

Alice Bonde a kmotři

Dalším plusem mladé zpěvačky je, že je schopna své texty skládat jak v českém, tak anglickém jazyce, což je v dnešní době velkou výhodou. „Mou první píseň Fairytale jsem složila o samotě. Jen já a kytara. Chtěla bych se ale víc zaměřit na češtinu, ve které je skládání písní sice o hodně složitější, ale texty jsou upřímnější,“ prozradila svůj záměr Alice Bonde.

Součástí její první vydané písně je i zmiňovaný videoklip. Mladá zpěvačka se tak poprvé v nahrávacím studiu postavila nejen před mikrofon, ale rovnou i před kameru: „Rodiče mi celý život říkali, že jsem komediant, takže to ve mně asi je. Při natáčení jsem byla trochu nervózní, ale čím déle jsme natáčeli, tím více jsem se uvolnila a byla přirozenější. S výsledkem jsem ale opravdu spokojená,“ přiznala zpěvačka, které se ujal zpěvák Tomáš Trapl, aby ji ve zpěvu a projevu zdokonaloval: „Ája má svůj charismatický projev, a to především, když zpívá své vlastní skladby. Umím si ji představit někde mezi autorským popem a lehkou alternativou,“ zařadil zpěvačku Tomáš Trapl.

Své texty většinou skládá v přírodě, kterou svou přímostí a pravdivostí připodobňuje k věcem ze svého života. Ve tvorbě ji inspiruje i láska, kterou prožívá. Nechce být ničí kopií, proto říká, že nemá žádné vzory, chce být sama sebou, něčím zcela novým, čehož si na ní cení právě Marta Jandová. „Mým obrovským přáním je stát se úspěšnou zpěvačkou. Uvědomuji si, kolik je za tím práce, ale když cítíte, že právě toto je vaším posláním, nesmíte se zastavit a musíte si za tím jít,“ uvědomuje si Alice Bonde.

„Co bych Alici doporučila? Určitě bych jí chtěla varovat před rychlým úspěchem, neboli před projekty, které sice na chvilku zaujmou, ale jejichž stín by ji mohl pronásledovat celý život. Cesta k úspěchu je strmá a trnitá a záleží jen na Alici, náhodě a době, kam se její kariéra posune. Když bude ve své hudbě co nejvíce upřímná, nebude si na nic hrát a bude makat, makat a makat, tak to zvládne,“ zahrála si na vědmu Marta Jandová. Uvidíme, zda se její věštba vyplní.

Foto: archiv Alice Bonde

Zdroj: Orca, s.r.o.

Fotogalerie
2596 2597 2598

Další články z rubriky

Náročná příprava na soustředění Muže roku. Na finále v Náchodě jsou pánové opravdu připravení

Náročná příprava na soustředění Muže roku. Na finále v Náchodě jsou pánové opravdu připravení

Písně s OK Bandem mám logicky pod kůží, říká Marcela Březinová

Písně s OK Bandem mám logicky pod kůží, říká Marcela Březinová

Divadlo Mír natáčí nový celovečerní film s názvem Srnky

Divadlo Mír natáčí nový celovečerní film s názvem Srnky

Bouřkový úplněk nabídne vhodný čas pro rituál splněných přání

Bouřkový úplněk nabídne vhodný čas pro rituál splněných přání

Berchtold zářil hvězdami, postaral se o to Orchestr Felixe Slováčka jr. se Štefanem Margitou

Berchtold zářil hvězdami, postaral se o to Orchestr Felixe Slováčka jr. se Štefanem Margitou