Magazín Elita

BRNĚNSKÉ VÝSTAVIŠTĚ OBSADILY HVĚZDY

BRNĚNSKÉ VÝSTAVIŠTĚ OBSADILY HVĚZDY

Festivaly zábavy, sportu a tance, které se o víkendu 7. – 9. listopadu konaly na Brněnském výstavišti, přilákaly pozornost řady několika hvězd českého showbyznysu. Návštěvníci BVV se tak mohli setkat s Ondřejem Sokolem, Janem Budařem, Richardem Genzerem, Hankou Kynychovou, Evou Decastelo nebo třeba s Alenou Antalovou.

Štíhlý Geňa dosáhl na rekord

Nový český rekord se podařilo vytvořit tanečníkům pod vedením Richarda „Geni“ Genzera. Ten byl hlavní tváří akce „Flash mob s Geňou“ – pokusu o nový český rekord v tancování jedné choreografie na jednom místě. A povedlo se! Geňa se na pódiu představil ve sportovním oblečení a za obrovských ovací tanečníků i diváků několikrát odtancoval choreografii á la John Travolta v Horečce sobotní noci. Nešlo tak přehlédnout jeho původní profesi, přece jen absolvovaná taneční konzervatoř a jeho působení v legendární taneční skupině Uno zanechalo své stopy i po letech. A ve spojení se současnou váhou, na které už delší dobu pracuje, šlo skutečně o výbornou show. „Shodil jsem 25 kilo a to hlavně díky tomu, že jím zdravěji. Cítím se líp a všichni mě chválí,“ svěřil se známý bavič spokojeně. Plný energie se mezi mladými tanečníky rozhodně neztratil a neztratila se ani nejstarší účastnice této akce, které bylo 64 let, a účastnila se tancování se svou vnučkou. Geňa a roztančený dav se tak nakonec opravdu protancovali do České knihy rekordů!

 

Sokol létal jako sokol

To herec a režisér Ondřej Sokol se vznášel nad výstavištěm jako pták. V pavilonu V totiž slavnostně zahajoval provoz lanového centra. Zpočátku to vypadalo, že se na adrenalinové aktivity bude jen dívat, ale poté, co si odvážně skočil takzvaný Tarzaní skok, se nadchl a absolvoval téměř všechny nabízené atrakce. „Byla to skvělá zkušenost. Před prvním skokem jsem si sice říkal, že jsem si měl raději vzít hnědé kalhoty, ale po něm mě to chytlo a šel jsem do plnejch,“ přiznal Ondřej po absolvování Barmského mostu nebo 120 metrů dlouhé lanovky přes celý pavilon. A to vše i přesto, že byl celou dobu v obležení fanynek z řad mladých horolezkyň, které mu fandily jak ze země, tak ze vzduchu.

 

Běžící Kynychová, Decastelo a Antalová

Populární cvičitelka Hanka Kynychová, energická moderátorka Eva Decastelo a sympatická herečka Alena Antalová zase spojily své tváře s už 14. štafetou běhu Maminy Run. Ten se tentokrát konal přímo Brněnském výstavišti jako součást veletrhu SPORT Life, a přilákal několik desítek maminek nejen s kočárky, ale například i koloběžkami nebo s dítětem v náručí. Nejedná se totiž o typický závod na čas, což v úvodním proslovu komentovala i patronka brněnské štafety Alena Antalová. „Všechny to zvládněte, a když to nepůjde, tak si popovídejte,“ povzbudila běžkyně čtyřnásobná maminka. Trasa po veletržních dlažebních kostkách a asfaltu měřila 5 kilometrů. „Běželo se mi dobře, byť jsem poslední pětku běžela naposled před třemi týdny,“ řekla po závodě Hanka Kynychová.

 

Jan Budař slaňoval z 50 metrů

To herec Jan Budař se rozhodl porozhlédnout po rozsáhlém výstavišti z výšky 50 metrů a budovu, na níž stál, potom slaňoval. „Postavil jsem se nad padesátimetrovou propast a důvěřoval tomu, že ta tenká lana mě udrží. Podobá se to pocitu, kdy šlapete džunglí, kterou vidíte poprvé v životě a doufáte, že vás všechno živé kolem vás nechá přežít,“ srovnal Budař veletržní zážitek se svým cestováním po Tibetu a Nepálu. O tom totiž pojednávala i jeho přednáška na festivalu Kolem světa, jenž probíhal v rámci veletrhu SPORT Life.

Foto: Tino Kratohvil

-dibr-

Fotogalerie
2624 2625 2626 2627

Další články z rubriky

Náklady na brýle musí uhradit zaměstnavatel.  Rozhodnul Soudní dvůr EU

Náklady na brýle musí uhradit zaměstnavatel. Rozhodnul Soudní dvůr EU

Čapkův památník slaví šedesátiny. Zve na výstavu, poprvé představí rukopisy a uvede nový dokumentární film

Čapkův památník slaví šedesátiny. Zve na výstavu, poprvé představí rukopisy a uvede nový dokumentární film

BIOCULTUS – jediná, skutečně udržitelná kompostovací toaleta pro veřejný prostor

BIOCULTUS – jediná, skutečně udržitelná kompostovací toaleta pro veřejný prostor

Jak vybrat správnou metodu výuky jazyků? Než spoléhat na jedinou je lepší přístupy kombinovat

Jak vybrat správnou metodu výuky jazyků? Než spoléhat na jedinou je lepší přístupy kombinovat

Koncept jedlých měst a originální produkce potravin ve velkých městech se opět představí v   Holešovické tržnici

Koncept jedlých měst a originální produkce potravin ve velkých městech se opět představí v Holešovické tržnici

KONFERENCE, NA KTERÉ BYSTE NEMĚLI CHYBĚT