Magazín Elita

ADOPCE ČI DÁRCOVSTVÍ KOSTNÍ DŘENĚ - TO VŠE V PRAŽSKÉM KLUBU MECCA

ADOPCE ČI DÁRCOVSTVÍ KOSTNÍ DŘENĚ - TO VŠE V PRAŽSKÉM KLUBU MECCA

Podzimní společenská událost zvaná „Profesní setkání“, byla v pořadí osmá a konala se v multifunkčním klubu Mecca. Při této příležitosti měli hosté možnost zapojit se do programů, které prezentovaly některé neziskové organizace. Již opakovaně to byl Český výbor pro UNICEF v čele s Pavlou Gombou a Alešem Foltýnkem.

Ti na svém stánku představili celou řadu možností, jak pomoci. Jednou z nich byla koupě ručně vyrobené panenky. Každá z nich znázorňuje skutečné dítě z rozvojové země, jež bude v rámci kampaně UNICEF očkováno proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám, jakými jsou spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, tuberkulóza a dětská obrna. Kdokoliv si panenku zakoupil, obdržel i její rodný list, na němž je uveden autor panenky.

Pořadatelka pravidelných profesních setkání – Michaela Lejsková – má na svém kontě již osmdesát takových panenek. „Je to způsob, jak pomoci, a zároveň si nádherným způsobem vyčistit hlavu. Šiji je z látek od návrhářky Gábiny Páralové, která mi moc pomáhá. Snažím se, aby se panenky podobaly hostům, kteří chodí na profesní setkání. Myslím si totiž, že pokud lidé mají k něčemu vztah a osobně se jich to týká, mnohem více se pak angažují v dané problematice. Ostatně krédem profesního magazínu „Best of“ je právě šíření osvěty,“ vypráví o své aktivitě Michaela Lejsková.

V rámci projektu byl také podpořen Český národní registr dárců dřeně – zastoupený ředitelem Danielem Pagáčem, Nadační fond Ivana Hlinky – zastoupený generálním sekretářem Českého svazu ledního hokeje Martinem Urbanem a hokejistou Jiřím Šlégrem, kteří zde nahradili Liběnu Hlinkovou. Ta se nemohla ze zdravotních důvodů zúčastnit, ale určitým způsobem na akci byla – jako adoptivní panenka pro UNICEF. Přítomna byla i Oblastní charita Hodonín – zastoupená ředitelem Václavem Salajkou a Ludmilou Malou. Představitelé neziskových organizací prezentovali svou činnost a bylo zjevné, že propojení více těchto sdružení vede ke vzájemné podpoře. „ citaci doplním“

Milým poukázáním na aktivní činnost bylo předání dárků v podobě dortů a perníků, a to konkrétně k výročí 20 let ve vedení Oblastní charity Hodonín Václavu Salajkovi. K jubilejním 50 tisícům dárců v Českém národním registru dárců dřeně Danielu Pagáčovi. Z rukou pořadatelky převzali pozornost hokejista Jiří Šlégr a generální sekretář Českého svazu hokeje Martin Urban, kteří vzpomenuli deset let od smrti Ivana Hlinky. UNICEF má aktuálně 25 let od úmluvy o právech dítěte. Dárek dostal také spolumajitel klubu Mecca Radek Koch, který převzal štafetu vedení klubu, který slaví letos 16 let. Dárky věnovali Karlova pekárna a Perník Janoš z Pardubic.

Hosté měli možnost aktivně se zapojit do finanční podpory či přihlásit jako dobrovolníci nebo dárci kostní dřeně.

Profesní setkání se konala za podpory Aurum Clinic, Mecca Club Prague, Czech Masters European Tour, Sisel Kaffé, muzikálu Antoinetta královna Francie, Karlovy pekárny, Orange Production, cateringu Jana Paukerta, květinářství Papavera, módní návrhářky Aleny Wilson, Vinařství Chateau Lednice a vlasové kosmetiky Alloxi.

Foto a zdroj: www.ibestof.cz

Fotogalerie
2628 2629 2630

Další články z rubriky

Den dětí v Holešovické Tržnici rozhýbe Bombarďák a speciální program nabídnou i Lovci znaků!

Den dětí v Holešovické Tržnici rozhýbe Bombarďák a speciální program nabídnou i Lovci znaků!

Víte, jak na bezpečné heslo? Máme pro vás  tipy od české kyberbezpečnostní firmy

Víte, jak na bezpečné heslo? Máme pro vás tipy od české kyberbezpečnostní firmy

Nákup z PENNY dovezou kurýři Woltu až domů služba je dostupná pro 1,7 milionu lidí

Nákup z PENNY dovezou kurýři Woltu až domů služba je dostupná pro 1,7 milionu lidí

Rodina jako základ, který však v posledních letech zažívá nejisté období

Rodina jako základ, který však v posledních letech zažívá nejisté období

Psí den, který pobaví a pomůže

Psí den, který pobaví a pomůže