Magazín Elita

JAN DOLANSKÝ TRÉNOVAL SPOLEČNĚ S DĚTMI MOZKOVÉ BUŇKY PŘI HŘE JUNGLE SPEED

JAN DOLANSKÝ TRÉNOVAL SPOLEČNĚ S DĚTMI MOZKOVÉ BUŇKY PŘI HŘE JUNGLE SPEED

Známý herec Jan Dolanský je ten, kdo v deskových hrách se svými dětmi vždy na počátku prohrává, ale po malém tréninku mozkových buněk se dostává do kondice a s přehledem vítězí. To nepovažuje za to nejpodstatnější, tím je především společně strávený čas s dětmi. 

Souboj dětí a rodičů je pověstný a jednou z příležitostí, kdy mohou děti dát svým rodičům na frak, jak se hezky česky říká, jsou deskové hry. Rodinná soudržnost se však pomalu, ale jistě vytrácí z domovů. Už u celé řady rodin ani neplatí, že se musí sejít minimálně u večeře… Děti nemají často doma své soupeře v podobě rodičů, kteří když už jsou doma, tak nemají čas či jsou unavení.  Dětem se tak stává věrným přítelem počítač, který je vždy na svém místě a nikdy neřekne, že nemá čas…

 

Herec Jan Dolanský se postavil do řady těch otců, kteří se rozhodli jedno zářijové odpoledne strávit s dětmi u deskových her, netušil, že jim propadne sám. Doprovodil ho a soupeřem byl syn Maxík  a zúčastnila se také dcerka Amálka. Děti upřednostnily hru JUNGLE SPEED a stručně svému otci vysvětlily, že se hraje s kartami různých barev s ornamenty, které se skládají k sobě. Když však děti zaregistrovaly, že mají kartu se stejným vzorem s druhým hráčem, okamžitě se zmocnily štafetového kolíku, který jim dal možnost se posunout ve hře, a to se už Jan Dolanský začal ztrácet, protože tuto důležitou informaci mu děti tak trochu zatajily, ale protože nechtěl prohrát, okamžitě přešel do vyššího stupně soustředění, aby vysledoval, jaká pravidla pro Speed platí. V další hře se již nedal zahanbit a několikrát vyhrál a k opakovanému vítězství nám stručně a přesto s nadšením sdělil: „Jsem překvapen, jak nás tato hra zaujala.“

 

Vybranou hru vyvinul a testoval zkušený tým odborníků společnosti ADC Blackfire Entertainment, který se specializuje na zábavu pro děti a rodiče a hra samotná zahrnuje nejnovější poznatky a pozorování vývoje dětí a mládeže. Hra vyžaduje od hráčů dobrý postřeh a rychlost, rozvíjí pohotovost a reflexy. Nejdůležitějším posláním her typu JUNGLE SPEED je však to, že stmelují rodinu a jsou šancí pro společně trávený čas. Deskové hry prostě patří do každé rodiny a je vlastně jedno na jakém principu jsou vystavěné, podstatný je prostor, který dávají rodinám pro posilování její soudržnosti.

Většina z nás si velice dobře uvědomuje, že televize, internet a počítačové hry dětem poskytují zábavnou náhražku, která ale utlumuje jejich schopnosti rozvíjet se a uspět v reálném světě. V takovém souboji rodič často prohrává a kolikrát padne hned při prvních pokusech zaujmout svého malého nedej bože adolescentního potomka. Potřebujete více zbraní proti virtuálnímu světu? Obraťte se na stránky: www.hraj.cz, kde už na Vás čekají nejnovější tutovky od specialistů v boji proti dětské nudě a zahálce z ADC Blackfire Entertainment.

-red-

Fotogalerie
3313 3314 3315

Další články z rubriky

Gorgony byly ohavné sestry, smrtelnou Medúsu překonal udatný Perseus

Gorgony byly ohavné sestry, smrtelnou Medúsu překonal udatný Perseus

Dnešní noc je ideální pro zasvěcování do milování i očistu duše

Dnešní noc je ideální pro zasvěcování do milování i očistu duše

Horoskop pro rok 2024

Horoskop pro rok 2024

Trpíte nespavostí, astmatem, panickými atakami? Změňte svůj dech!

Trpíte nespavostí, astmatem, panickými atakami? Změňte svůj dech!

Chcete být středem pozornosti na halloweenské párty?  Inspirujte se nejnovějšími trendy!

Chcete být středem pozornosti na halloweenské párty? Inspirujte se nejnovějšími trendy!