Magazín Elita

JAN DOLANSKÝ TRÉNOVAL SPOLEČNĚ S DĚTMI MOZKOVÉ BUŇKY PŘI HŘE JUNGLE SPEED

JAN DOLANSKÝ TRÉNOVAL SPOLEČNĚ S DĚTMI MOZKOVÉ BUŇKY PŘI HŘE JUNGLE SPEED

Známý herec Jan Dolanský je ten, kdo v deskových hrách se svými dětmi vždy na počátku prohrává, ale po malém tréninku mozkových buněk se dostává do kondice a s přehledem vítězí. To nepovažuje za to nejpodstatnější, tím je především společně strávený čas s dětmi. 

Souboj dětí a rodičů je pověstný a jednou z příležitostí, kdy mohou děti dát svým rodičům na frak, jak se hezky česky říká, jsou deskové hry. Rodinná soudržnost se však pomalu, ale jistě vytrácí z domovů. Už u celé řady rodin ani neplatí, že se musí sejít minimálně u večeře… Děti nemají často doma své soupeře v podobě rodičů, kteří když už jsou doma, tak nemají čas či jsou unavení.  Dětem se tak stává věrným přítelem počítač, který je vždy na svém místě a nikdy neřekne, že nemá čas…

 

Herec Jan Dolanský se postavil do řady těch otců, kteří se rozhodli jedno zářijové odpoledne strávit s dětmi u deskových her, netušil, že jim propadne sám. Doprovodil ho a soupeřem byl syn Maxík  a zúčastnila se také dcerka Amálka. Děti upřednostnily hru JUNGLE SPEED a stručně svému otci vysvětlily, že se hraje s kartami různých barev s ornamenty, které se skládají k sobě. Když však děti zaregistrovaly, že mají kartu se stejným vzorem s druhým hráčem, okamžitě se zmocnily štafetového kolíku, který jim dal možnost se posunout ve hře, a to se už Jan Dolanský začal ztrácet, protože tuto důležitou informaci mu děti tak trochu zatajily, ale protože nechtěl prohrát, okamžitě přešel do vyššího stupně soustředění, aby vysledoval, jaká pravidla pro Speed platí. V další hře se již nedal zahanbit a několikrát vyhrál a k opakovanému vítězství nám stručně a přesto s nadšením sdělil: „Jsem překvapen, jak nás tato hra zaujala.“

 

Vybranou hru vyvinul a testoval zkušený tým odborníků společnosti ADC Blackfire Entertainment, který se specializuje na zábavu pro děti a rodiče a hra samotná zahrnuje nejnovější poznatky a pozorování vývoje dětí a mládeže. Hra vyžaduje od hráčů dobrý postřeh a rychlost, rozvíjí pohotovost a reflexy. Nejdůležitějším posláním her typu JUNGLE SPEED je však to, že stmelují rodinu a jsou šancí pro společně trávený čas. Deskové hry prostě patří do každé rodiny a je vlastně jedno na jakém principu jsou vystavěné, podstatný je prostor, který dávají rodinám pro posilování její soudržnosti.

Většina z nás si velice dobře uvědomuje, že televize, internet a počítačové hry dětem poskytují zábavnou náhražku, která ale utlumuje jejich schopnosti rozvíjet se a uspět v reálném světě. V takovém souboji rodič často prohrává a kolikrát padne hned při prvních pokusech zaujmout svého malého nedej bože adolescentního potomka. Potřebujete více zbraní proti virtuálnímu světu? Obraťte se na stránky: www.hraj.cz, kde už na Vás čekají nejnovější tutovky od specialistů v boji proti dětské nudě a zahálce z ADC Blackfire Entertainment.

-red-

Fotogalerie
3313 3314 3315

Další články z rubriky

Život ve stínu: je Evropa na pokraji krize duševního zdraví?

Život ve stínu: je Evropa na pokraji krize duševního zdraví?

Jen 6 % Čechů řeší psychické problémy s odborníky. Děti léčí spíše „přirozenými metodami“

Jen 6 % Čechů řeší psychické problémy s odborníky. Děti léčí spíše „přirozenými metodami“

Supercely už nejsou v České republice vzácností!

Supercely už nejsou v České republice vzácností!

Dnešní noc je ideální pro zasvěcování do milování

Dnešní noc je ideální pro zasvěcování do milování

TEST: Jaký charakter má vaše intuice

TEST: Jaký charakter má vaše intuice

Koncert pro život