Magazín Elita

MAKE-UP, ŘASENKA, RTĚNKA, PARFÉM - ZAKLÍNADLO ŽEN!

MAKE-UP, ŘASENKA, RTĚNKA, PARFÉM - ZAKLÍNADLO ŽEN!

Jak to mají naše VIP ženy s líčením? Říká se, že některé mají rády „civil“, aby daly obličeji odpočinut. Traduje se také o některých, že ani s košem nejdou bez nalíčení a dokonce jsou prý i takové, které se speciálně líčí na noc. O tom, jak to s některými českými VIPkami je, jsme se dozvěděli na 2. ročníku soutěže Dior Douglas Make up Star, jejíž finále se konalo v Praze v Centru Chodov. 

Pozvání přijaly: Lenka Vlasáková, Daniela Šinkorová, Vlastina Svátková, Jana Stryková, Linda Rybová, Míša Maurerová, Lucie Křížková-Váchová, Veronika Kubařová a Eva Josefíková. Všechny se bez rozdílu nechaly hýčkat talentovanými make-up artisty, kteří v soutěži poměřili své síly a z již krásných dam udělali bezchybné bohyně. V průběhu celé soutěže zpovídala soutěžící i hýčkané osobnosti Karla Mráčková.

Něžná tvář Lindy Rybové, kterou zřídkakdy vidíme výrazně nalíčenou, v rukou Dior make-up artistů získala punc dokonalosti. „Při výběru kosmetiky mi záleží na tom, aby byla šetrná jak ke mně, tak k našemu okolí. Když už se líčím, tak velmi jemně a neobešla bych se bez balzámu na rty. Rtěnku používám až poslední dva roky, ale když si něco oblíbím, jsem tomu věrná a v případě, že je to přesně to, co potřebuji, jsem ochotna si i trochu připlatit,“ svěřila se krásná Linda Rybová.

„Líčím se každý den, protože mně to prostě baví! Ale času mi stačí málo, protože už se znám. Když jsem ve spěchu, nalíčím se i v autě cestou do práce. Bez řasenky, rtěnky, lesku na rty, tužky na oči bych se neobešla,“ přiznala Daniela Šinkorová, kterou snad nikdy nikdo neviděl neupravenou a nenalíčenou. Prostě opravdová dáma, která ví, co jí sluší, s čímž nezůstává pouze u líčení. „Mám od Diora spoustu bot, kabelky, parfémy i dekorativní kosmetiku. Miluji jejich limitované kolekce, jako třeba stíny, lesky na rty, které mají zábavné balení často s nějakou přidanou hodnotou. Za svoji nejkrásnější zkušenost s Diorem považuji to, že jsem si dvakrát v jeho šatech přebírala cenu TýTý,“ dodala.

Míša Maurerová má na líčení velmi osobitý názor a prozradila svůj jednoduchý recept, který považuje za základ pro mladistvě vypadající tvář: „Nejlepší make-up je pořádně se vyspat a poté používat velmi kvalitní krémy. To je základ, bez něhož se nedá stavět. A co se týče líčení, snažím se líčit tak, aby to skoro nebylo poznat a abych vypadala co nejpřirozeněji. To ale platí jen v mém osobním životě. V práci samozřejmě musím respektovat požadavky, které jsou na mé role kladeny.“

Trendy poslední doby udávají spíš přirozený vzhled, a proto se i Eva Josefíková snaží líčit tak, aby její pleť byla dokonalá, sjednocená, ale co nejméně strojená a umělá. „Do patnácti let jsem se nelíčila, rodiče tomu nebyli úplně nakloněni. Na střední škole jsem se pak líčila každý den, a to hlavně hodně černé linky a hodně růže na tváře. Díky bohu jsem brzy poznala, že méně je více. Při výjimečných příležitostech si vyjdu silně nalíčená, ale z reakcí svého okolí jsem odtušila, že mě mají raději přirozenou,“ což je v případě Evy díky její andělské tváři naprosto pochopitelné.

Veronika Kubařová je naopak fanouškem extravagantního líčení, i když jej v osobním životě příliš nepraktikuje. „Líčení mám moc ráda a užívám si ho hlavně v divadle na jevišti. Tam se také můžu líčit sama, takže si občas vyzkouším i něco odvážnějšího, což bych se v civilním líčení neodvážila,“ řekla pod rukama profesionální vizážistky Veronika. A to je možná škoda, protože Veronika je tmavý typ a těm výraznější líčení, jak je patrné i z fotografií, velmi sluší.

Pro Janu Strykovou je prý nejdůležitější volba správného a kvalitního make-upu a přípravků na odličování. „Od značky Dior používám už roky oční stíny, které jsem dostala od kamarádky k narozeninám. Vzhledem k tomu, že mám velmi citlivou pleť, jsem ochotná si za kosmetiku v každém případě připlatit,“ uvedla Jana Stryková, pro níž je líčení hlavně pracovním prostředkem.

Na akci byly také představeny novinky podzimu letošního roku – velmi luxusní a nejoblíbenější vůně Francouzek J’adore, Rouge Dior Balm - rtěnka, která je desetkrát bohatší na přírodní složky než klasické rtěnky a v neposlední řadě dokonalý rozjasňující make-up Diorskin Star s očním korektorem Diorskin Star.

-red/Foto: Dior a Lenka Žáčková-  

Fotogalerie
2672

Další články z rubriky

Koncept SaSaZu oslavuje 15 let, k narozeninám si nadělil  novou restauraci SaSaZu Oldtown v centru Prahy

Koncept SaSaZu oslavuje 15 let, k narozeninám si nadělil novou restauraci SaSaZu Oldtown v centru Prahy

Podzimní JazzFestBrno ozdobí Al Di Meola, Kamasi Washington, José James nebo Jiří Slavík s radikálními úpravami polky

Podzimní JazzFestBrno ozdobí Al Di Meola, Kamasi Washington, José James nebo Jiří Slavík s radikálními úpravami polky

Renomovaný fotograf Jindřich Štreit vystavuje v Kroměříži

Renomovaný fotograf Jindřich Štreit vystavuje v Kroměříži

Netflix vypouští thriller o sériovém vrahovi, který má i českou stopu

Netflix vypouští thriller o sériovém vrahovi, který má i českou stopu

Muzikál ELA! přináší nelehký život netuctové dívky i její zářivou závodní kariéru v rytmu jazzu

Muzikál ELA! přináší nelehký život netuctové dívky i její zářivou závodní kariéru v rytmu jazzu