Magazín Elita

ČESKÝ SKŘIVÁNEK LETÍ AŽ DO BRAZÍLIE

ČESKÝ SKŘIVÁNEK LETÍ AŽ DO BRAZÍLIE

Je jen málo českých společností, které se zabývají vzděláváním a úspěšně expandují do několika kontinentů světa. Společnost Skřivánek je 35. největší jazyková agentura světa. Po USA, Rusku, Japonsku a Číně se nyní zabydluje v Sao Paolu v Brazílii, kde otevírá svoji novou pobočku.


V současné době Brazílie patří mezi nejperspektivnější ekonomiky na světě.

Brazílie je pro nás zajímavá a to z několika důvodů. Rozvoj ekonomiky v této jihoamerické zemi s sebou přináší nové obchodní příležitosti a také zvýšenou poptávku po jazykových službách. Portugalština je zároveň významným světovým jazykem a firemní materiály se vedle angličtiny, němčiny či ruštiny primárně překládají právě do portugalštiny. Naším cílem je proto do příštího roku získat několik významných zákazníků, a zapsat se tak do mapy jazykových služeb i zde, na jihoamerickém kontinentu,“ uvedl v souvislosti s ambicemi jazykové agentury její zakladatel a majitel Pavel Skřivánek. „Další nespornou výhodou, kterou založení pobočky přinese, je možnost využívat lokální dodavatele – tedy rodilé mluvčí, kteří hrají pro náš byznys klíčovou roli,“ dodává Skřivánek.

Při otevírání brazilské pobočky vychází Skřivánek ze zkušeností získaných při expanzi na zahraniční trhy v minulých letech, musí se ale přizpůsobit i místním poměrům. „Brazilský trh vyžaduje nejen velmi plynulou znalost portugalštiny, ale i dobré a spolehlivé kontakty a mediátory v různých oblastech (obchod, vládní i nevládní organizace). Obrnit se musíme také velkou dávkou trpělivosti, aby bylo možné vyrovnat se s dlouhými byrokratickými postupy správních orgánů, jakož i s poněkud uvolněným přístupem místních partnerů a dodavatelů. Často od nich slýcháváme již obligátní „Uklidněte se, to bude v pohodě." A nám nezbývá nic jiného, než se přizpůsobit novým podmínkám,“ uzavírá Pavel Skřivánek.

O SKŘIVÁNKOVI

Skřivánek je největší jazykovou agenturou ve střední a východní Evropě. Jeho pobočky najdete v 19 českých městech a v 15 zemích světa (Polsko, Maďarsko, Slovinsko, Bulharsko, Německo, Slovensko, Litva, Belgie, Estonsko, Velká Británie, Čína, USA, Rusko, Japonsko, Brazílie). Jazykové služby si můžete objednat ve více než 40 jazycích. Přes svou velikost a progresivní vývoj v metodice však Skřivánek zůstává českou firmou s tradicí poskytování jazykových služeb 20 let. K hlavním přednostem Skřivánka patří historie značky, široké portfolio služeb i klientů, hustá pobočková síť a vysoká kvalita řízená normami ISO. Od roku 2008 je Skřivánek členem Asociace jazykových škol a agentur, v rámci které v roce 2011 stanovil zásady a požadavky normy kvalitního vzdělání závazné pro všechny její členy.

V portfoliu služeb najdete všechny typy překladů včetně překladů s využitím CAT nástrojů, DTP služby, lokalizaci, tlumočení, jazykové kurzy, metodiku jazykové výuky a další. Veškeré služby podléhají řízení kvality dle norem EN ISO 9001, EN ISO 14001, EN 15038 a ISO 27001. Skřivánek patří mezi registrované dodavatele pro Evropskou unii.

Více informací: http://www.skrivanek.cz/cz/

Zdroj: tisková zpráva Skřivánek

                              

Fotogalerie
2923

Další články z rubriky

Slunce, seno, jahody slaví, i když ho tehdejší cenzura zkrátila

Slunce, seno, jahody slaví, i když ho tehdejší cenzura zkrátila

Zlatovláska opět s Petrem Štěpánkem, tentokrát však v roli krále

Zlatovláska opět s Petrem Štěpánkem, tentokrát však v roli krále

Do divadel míří nová hudební love story BESTIÁŘ, ve které se každý pozná

Do divadel míří nová hudební love story BESTIÁŘ, ve které se každý pozná

HRABĚ MONTE CHRISTO láká na velkolepé nové zpracování

HRABĚ MONTE CHRISTO láká na velkolepé nové zpracování

Vibrační plošina Galileo dává sílu do pohybu a pomáhá handicapovaným dětem udělat první krůčky

Vibrační plošina Galileo dává sílu do pohybu a pomáhá handicapovaným dětem udělat první krůčky

Na vlně audioknih