Magazín Elita

MÁME JEDEN Z DESETI NEJLEPŠÍCH BARŮ VE SVĚTĚ!

MÁME JEDEN Z DESETI NEJLEPŠÍCH BARŮ VE SVĚTĚ!

Black Angel’s bar, v hotelu U Prince na Staroměstském náměstí, je v historii první bar v České republice, který byl v rámci každoročního předávání světových barových cen Tales of the Cocktail 2013 nominován mezi 10 nejlepších hotelových barů na celém světě.

Je to nejprestižnější žebříček barového světa, který je přirovnáván k filmovým Oskarům. Současně se v žebříčku umístilo i 6 barů z USA, 2 z Velké Británie a 1 ze Švýcarska.

Hlavním hodnotícím kritériem poroty při volbě deseti nejlepších hotelových barů světa byla i v tomto roce kvalita koktejlů, servisu, surovin používaných do drinků, kvalita personálu a znalost produktů, historie barmanského řemesla a koktejlů, složení koktejlového menu a mnoho dalších.

Letos je to zatím nejlepší výsledek, kterého Black Angel’s bar za svou existenci dosáhl, ale velké světové úspěchy zaznamenal i v předchozích letech. Například v minulém roce se tento výjimečný bar dostal dle deníku The Sunday times mezi 50 nejlepších a u nás získal na Czech Bar Awards 2012 ocenění „Nejlepší hotelový bar“.

A čím si toto uznání zasloužil? Porotu, která byla tvořena odborníky z celého světa, si bezpochyby získal širokou škálou kvalitních koktejlů a stoprocentní kvalitou svých služeb. Dobré jméno vytváří podniku ale především špičkový personál. „Naši barmani vyhrávají soutěže a dělají tímto způsobem reklamu baru po celém světě. Reprezentují nás na světových finále a tam většinou porotci jezdí a mohou získávat prvotní informace o potenciálně dobrých barech,“ říká barmanager Black Angel’s baru Pavel Šíma.

Jak se vůbec stane, že se bar dostane do nominace a následně se umístí na takto vysoké pozici? „Někteří porotci náš bar osobně navštívili a posléze mu dle svého uvážení přidělili určitý počet bodů. Každý z nich si vytváří svůj žebříček pěti nejlepších a pak se ze všech na základě bodového ohodnocení vybere deset nejlepších,“ říká Pavel Šíma. Aby byl bar vůbec hodnocen, musí ho někdo nominovat a to se stane, pouze pokud bar nabízí stoprocentní kvalitu. Pak se o něm začne mluvit a poté přijde i to, že ho někdo nominuje. Když je bar opravdu dobrý, může se dostat i do top 10.

Sejít se s přáteli v baru, který se nachází v suterénu hotelu U Prince na Staroměstském náměstí, je opravdový zážitek. Není zde možnost pořizovat snímky, čímž je garantováno absolutní soukromí všech hostů. Takže pokud se chcete o výjimečnosti tohoto podniku přesvědčit, musíte tak učinit osobně. Času, který zde strávíte, rozhodně nebudete litovat!

 

Foto: Black Angel’s bar

www.blackangelsbar.cz

Fotogalerie
4305 4306

Další články z rubriky

Jožka Šmukař má brněnské veletrhy rád

Jožka Šmukař má brněnské veletrhy rád

 

Motorkáři podpoří Nedoklubko!  Harley-Davidson Praha pro Nedoklubko Challenge letos již po šesté

Motorkáři podpoří Nedoklubko! Harley-Davidson Praha pro Nedoklubko Challenge letos již po šesté

Psí den s Prahou 13 si vybudoval své nezastupitelné postavení

Psí den s Prahou 13 si vybudoval své nezastupitelné postavení

Chceme, aby bylo jasné, že náš Žár stále trvá, říká Karel Šůcha

Chceme, aby bylo jasné, že náš Žár stále trvá, říká Karel Šůcha

Petr Jákl byl přesvědčený, že thriller Land of Bad udrží pozornost diváka

Petr Jákl byl přesvědčený, že thriller Land of Bad udrží pozornost diváka

Na vlně audioknih