Magazín Elita

KDO OBRÁTIL KAMILE ŠPRÁCHALOVÉ ŽIVOT NA RUBY?

KDO OBRÁTIL KAMILE ŠPRÁCHALOVÉ ŽIVOT NA RUBY?

Nové kamarádství, nový životní styl, spousta dřiny a úsilí, ale únavový syndrom je pryč! Kamila Špráchalová se naučila vařit nová jídla, která jí dodají dostatek energie a vitaminů, ale už po nich nikdy nebude přibírat na váze a ztrácet chuť do života.

Jíst zdravě totiž nutně neznamená konzumovat pokrmy, které nejsou chutné. O tom, že se dají připravit i různé variace opravdových lahůdek třeba i z tradiční české kuchyně, se přesvědčila Kamila Špráchalová i s Ladopu Noskovou, majitelkou Diet Planu, který je expertem na zdravé hubnutí.

„Při pravidelných schůzkách s klienty se neustále objevují stejné chyby ve stravovacích návycích. Stejné mýty o hubnutí, stejné výmluvy typu: zdravé jídlo není chutné, moje děti, manžel by to nejedli,“ vysvětluje Lada Nosková, která svými pokrmy dokazuje naprostý opak.

I přesto, že je Kamila Špráchalová známá jako přátelská a kamarádská, s Ladou si zpočátku vůbec nesedly. „Na Ladu jsem nastartovala bojovně, ale dokázala mě rychle zkrotit a hlavně okouzlit,“ popisuje Kamila Špráchalová první společné setkání. Brzy ale přišla na to, že i když není změna v životě zpočátku lehká, po chvíli se veškeré úsilí začne vyplácet a výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. „Vždy jsem se k dietám a hubnutí stavěla velmi nevstřícně, protože to pro mě bylo synonymum pro hladovění. Začátek jsem ale měla velmi usnadněný, protože byly prázdniny a já byla na chalupě s maminkou, která za mě oddřela chystání receptů,“ vypráví s úsměvem Kamila o začátku svého “nového“ života.

Z Kamily a Lady se brzy staly dobré kamarádky a to nejen díky pokrmům, které Lada naučila Kamilu připravovat. Občas se klienti s Ladou sejdou u jednoho velkého stolu, aby se naučili některé recepty i sami připravovat. Na toto vaření dorazila i Kamila Špráchalová a při té příležitosti si vyslechla od Lady a od šéfkuchaře praktické fígle a návody na přípravu, ochucení a uskladnění dobrůtek, které společně navařili.

V dnešní době, kdy je všude obrovský výběr čerstvých surovin, ryb, zeleniny a kvalitních pekařských výrobků, je navíc zdravé vaření mnohem dostupnější, zábavnější a chutnější. I tak se ale každý musí připravit na to, že změna životního stylu je zpočátku náročná a že vyžaduje silnou vůli. „Chvílemi jsem ale měla slabší stránky. Jednu dobu jsem Ladě urputně vysvětlovala, že prostě nebudu v tom kolečku mezi prací, školou a kroužky pro sebe ještě chystat krabičky. Inu, chystala jsem,“ směje se Kamila. „Dnes už vím, že se do konce života neprojím k nadváze a přitom si budu gurmánsky užívat,“ velebí rady své nové kamarádky.

Kamila je se svým novým životním stylem velmi spokojená a je rozhodnutá v něm nadále pokračovat. Do Diet Planu přivedla i další členy své rodiny, aby Lada Nosková naučila i je zdravě žít a správně jíst.

Foto: DIET PLAN

www.dietplan.cz

Fotogalerie
4320 4321

Další články z rubriky

Pääsiäinen – Velikonoce na finský způsob

Pääsiäinen – Velikonoce na finský způsob

Talentovaný zpěvák David Pet pokřtil nový videoklip. Kmotrou mu byla Lucie Vondráčková

Talentovaný zpěvák David Pet pokřtil nový videoklip. Kmotrou mu byla Lucie Vondráčková

Herec Zdeněk Žák se v roli poradce se osvědčil

Herec Zdeněk Žák se v roli poradce se osvědčil

Tomáš Magnusek se cítí unavený a půjdu do penze…

Tomáš Magnusek se cítí unavený a půjdu do penze…

Na premiéru komedie Presidenti dorazili skuteční kandidáti Babiš a Diviš

Na premiéru komedie Presidenti dorazili skuteční kandidáti Babiš a Diviš

Koncert pro život