Magazín Elita

PRAGUE CUP 2013 A JAGUÁŘI

PRAGUE CUP 2013 A JAGUÁŘI

Ve dnech 2. až 5. května 2013 se v Praze uskutečnil třetí ročník mezinárodního turnaje Prague Cup ve florbalu na elektrických vozících, který pořádá každé dva roky náš klub EWSC Jaguars Praha. O účast na našem turnaji letos projevilo zájem hned devět zahraničních týmů.

Měli jsme radost, že se k nám vrátili všichni účastnící předchozího ročníku a čtyři nové týmy k nim přibyly. Spolu s dvěma dalšími českými týmy nás tak nakonec bylo dvanáct. Dvanáct týmů slibovalo mnoho zajímavých zápasů, ale zároveň i větší starost pro organizátory. Jako místo pro odehrání zápasů letošního Prague Cupu jsme si opět vybrali Sportovní halu Radotín a týmy byly ubytovány v prostorách Jedličkova ústavu a škol, Centra Paraple, Hotelu Slavia a ubytovny přímo ve Sportovní hale Radotín.

V pátek se svedly boje ve dvou základních skupinách. Ve skupině A jsme byli my -  Jaguars Praha, pak Indians Plzeň, BISO´65 z Nizozemska, Dream Team z Itálie, Rhodie z Belgie a Torpedo Ladenburg z Německa. Ve skupině B na druhém hřišti hráli o body Nording Bulls z Německa, Red Devils z Belgie, Rejnoci ze Zlína, Rolling Thunder ze Švýcarska, Star Riders z Nizozemska a Trouble Makers ze Slovinska. Brzy se ukázalo, že kromě týmu Torpedo Ladenburg byla skupina A velmi výkonnostně vyrovnaná a už během prvního dne bylo jasné, že se bude bojovat o každý bod. A od začátku bylo také téměř jasné, jaké tři týmy si to rozdají v boji o pohár. Papírovými favority byly týmy Torpedo Ladenburg, Star Riders a Red Devils.

Náš první zápas byl proti favoritovi skupiny – Torpedu Ladenburg. Chyběli nám dva hráčio, kteří maturovali, ale zvládli jsme překonat i menší komplikace kvůli technickým problémům. Torpedům v sestavě chyběli dva základní hráči, ale i tak pro ně nebylo těžké zápas ovládnout. Vyhráli 9:2. Standa a Denis si připsali každý po jednom gólu.

Těsně před naším druhým zápasem dorazili naši maturanti a tak jsme proti Rhodie nastoupili už v plné sestavě. V první půlce se nám dařilo soupeře přehrávat, ale nakonec se Belgičanům podařilo nás dohnat. Zápas skončil remízou 4:4.

 

Třetí zápas jsme sehráli s italským týmem Dream Team. Tento tým také patřil k účastníkům Prague Cupu 2011. Tenkrát nás celkem suverénně porazili. Tentokrát to nevypadalo zdaleka tak jednoznačně. V první půlce zápasu jsme se opět ujali vedení, ale pak přišly dvě smolné penalty a rázem se přestalo dařit. Soupeř vyhrál 6:4.

Poslední utkání dne jsme sehráli se známými Indians Plzeň a od začátku se nám vůbec nedařilo. Soupeř dostal šanci v podobě penalty, kterou proměnil, a nám se nepodařilo nic víc než dorovnat skóre na remízu 1:1.

V sobotu se dohrábaly poslední tři skupinové zápasy, které ještě mohly zamíchat pořadím. V naší skupině A nebylo vůbec nic jasné. Čekal nás zápas s týmem BISO´65 a potřebovali jsme ho vyhrát, abychom se ve skupině umístili co nejlépe. A zápas jsme skutečně vyhráli 4:1.

Skupinu A vyhrálo Torpedo Ladenburg, druzí byli Rhodie, třetí Dream Team, Jaguars skončili nakonec čtvrtí, pátý byl tým BISO´65 a šestí Indians. Skupinu B vyhráli Star Riders, druzí byli Red Devils, třetí skončili Rolling Thunder, čtvrtí Trouble Makers, pátí Nording Bulls a šestí Rejnoci.

Následovaly zápasy o konečné umístění, tedy play-off a první a druhý tým z obou skupin si zahrál semifinále. Čekal nás tedy zápas se čtvrtým ze skupiny B o 7. - 8. místo, což byli Trouble Makers. Bohužel, první půlka nám vůbec nevyšla a prohráli jsme ji 5:1. Na slovinské střely z dálky obrana nemohla najít recept. Ale druhá půlka znamenala obrat. Vyhráli jsme jí 2:0, jenže Slovince jsme už nedohnali. Zápas vyhráli 5:3 a my tak obsadili konečné osmé místo.

Semifinále rozhodlo, že o první místo si zahrají Star Riders a Red Devils a o třetí místo Torpedo a Rhodie. Souboj Torpeda s Rhodie měl jasný vývoj a Torpedo si výhrou 11:1 zajistili pohár za třetí místo. Utkání o první místo bylo mnohem více vyrovnané a napínavé. Tým Red Devils je tým belgické reprezentace, ale i v týmu Star Riders jsou reprezentační hráči. Oba týmy tak předvedli hru na té nejvyšší úrovni, ale nakonec vyhráli Star Riders poměrem 6:3 a stali se tak vítězi třetího ročníku Prague Cup.

Konečné pořadí ostatních týmů na turnaji Prague Cup 2013 tedy je: na dvanáctém místě skončili Rejnoci Zlín, pro které účast na Prague Cupu znamenalo první setkaní se současnou mezinárodní EWH. Jsme rádi, že se zúčastnili a nevedlo se jim nijak beznadějně špatně. Doufáme, že jim tato zkušenost bude prospěšná. Na jedenáctém místě skončili Indians Plzeň. Desátí byli Nording Bulls z Německa, ke kterým míříme v červenci na jejich vlastní turnaj. Na devátém místě se umístil tým BISO´65 z Nizozemska, osmí byli Jaguars, sedmí slovinští Trouble Makers, šestí Italové z Dream Team a pátí Rolling Thunder ze Švýcarska.

Individuální cenu pro nejlepšího střelce získal Marcel van den Muysenberg z týmu Star Riders s celkovým počtem 50 vstřelených branek. Cenu pro nejlepšího hráče s T-stick získal na základě volby všech týmů Jörg Diehl z týmu Torpedo Ladenburg a cenu pro nejlepšího brankáře získala Jana Stárková z týmu Jaguars s úspěšností zásahů 84 %. Nejlepším rozhodčím týmy zvolily Davora Matijasevice.

Děkujeme všem týmům za účast a doufáme, že přijedou i na další, již 4. ročník Prague Cupu. Dále děkujeme strážníkům Městské policie z útvaru prevence, kteří nám již tradičně pomáhali s časomírou a stavbou hřišť. Děkujeme Nadaci Konto Bariéry za udělený grant na úhradu pronájmu sporotvní haly. Díky patří i firmě Adore Praha za finanční dar na věcné ceny. Velký dík patří Marušce, Elišce a Matějovi, kteří nám pomáhali hlavně s komunikací s týmy a organizací v hale. A taktéž při zajištění snímání a komentování videa divákům na internetu. Streamování pro nás zajistila firma NetRex s.r.o., za což velmi děkujeme. Také děkujeme Davorovi Matijasevicovi a ostatním rozhodčím. Za počítání výsledků patří dík Kubovi a Míše. Děkujeme i všem našim dalším asistentům, přátelům a fanouškům, kteří nás přišli podpořit (Míša, Jana, Ondra, Rosťa a Kája). A na samotný závěr samozřejmě i našim trenérům Andy a Kubovi za to, že pravidelný kvalitní trénink se opravdu ukázal i na mezinárodním poli.

 

Těšíme se na další ročník.

Jana Stárková

Brankářka Jaguars

Fotogalerie
3152

Další články z rubriky

Koncept SaSaZu oslavuje 15 let, k narozeninám si nadělil  novou restauraci SaSaZu Oldtown v centru Prahy

Koncept SaSaZu oslavuje 15 let, k narozeninám si nadělil novou restauraci SaSaZu Oldtown v centru Prahy

Podzimní JazzFestBrno ozdobí Al Di Meola, Kamasi Washington, José James nebo Jiří Slavík s radikálními úpravami polky

Podzimní JazzFestBrno ozdobí Al Di Meola, Kamasi Washington, José James nebo Jiří Slavík s radikálními úpravami polky

Renomovaný fotograf Jindřich Štreit vystavuje v Kroměříži

Renomovaný fotograf Jindřich Štreit vystavuje v Kroměříži

Netflix vypouští thriller o sériovém vrahovi, který má i českou stopu

Netflix vypouští thriller o sériovém vrahovi, který má i českou stopu

Muzikál ELA! přináší nelehký život netuctové dívky i její zářivou závodní kariéru v rytmu jazzu

Muzikál ELA! přináší nelehký život netuctové dívky i její zářivou závodní kariéru v rytmu jazzu