Magazín Elita

PADLA PRVNÍ KLAPKA FILMU KRÁSNO ONDŘEJE SOKOLA

PADLA PRVNÍ KLAPKA FILMU KRÁSNO ONDŘEJE SOKOLA

První klapka filmu Krásno Ondřeje Sokola je z části autobiografií režiséra a herce Ondřeje Sokola a jeho nejlepšího kamaráda z dětství herce Martina Fingera. První klapka padla o víkendu v šumperském krematoriu.

Natáčení odstartovaly scény, ve kterých pohřebáci, které ztvárnili Karel Roden a Jaroslav Plesl, připravují nebožtíka na pohřeb a pomáhají vybrat hudbu k obřadu „klientce“ Janě Krausové. Ve filmu nebude o podobně bizarní, komické, ale i napínavé a místy opravdu zamotané situace nouze.

Krásno je černou komedií, kde se bavíte absurdním počínáním ústřední dvojice, která si hraje na vyšetřovatele smrti matky jednoho z nich. A to vše ve městě, kde se pro ně zastavil čas před dvaceti lety, kdy odsud „utekli“ studovat do Prahy. „My jsme v těch 18 odešli a pak už nás polapila spousta jiných aktivit. A v podstatě nezůstal důvod se tam vracet,“ potvrdil jistou autenticitu příběhu Martin Finger.      

S nápadem napsat scénář vycházející z událostí ve vlastních životech přišel Ondřej Sokol. Martin Finger se pak na něm nemalou měrou podílel i přesto, že vycházel částečně z reality týkající se jeho rodiny. „Po přečtení první verze jsem si uvědomil, že to jsou věci, které jsem v sobě dlouho neřešil, v mysli jsem je nevyhledával. Ale řekl jsem si, že to má být asi ten impuls, jak se s tím popasovat, a že to prospěje mému duševnímu zdraví,“ popsal své prvotní pocity šumperský rodák. Na přenesení svého života do filmu je ale sám zvědavý. „Spousta věcí je tam fikce a i snahou Ondřeje jako režiséra je, abychom nehráli sami sebe, ale své filmové postavy,“ dodal Martin Finger.

Film Krásno, který bude mít premiéru 30. ledna 2014, se bude natáčet v Šumperku a jeho okolí téměř celý květen. V červnu se natáčení přenese do Prahy a dotáčky proběhnou o prázdninách v Šumperku.

A co o Krásnu řekli herci?

Karel Roden (spolumajitel pohřebního ústavu): „Rozhodl jsem se do toho jít, protože to dělá Ondra Sokol, líbil se mi scénář, jsou tam dobře napsané dialogy a má to i zajímavou zápletku.“

Jana Krausová (macecha Michala – Martina Fingera): „Je to můj první film s Ondřejem, ale zkušenost už s ním mám z nějakého televizního projektu. Je velice talentovaný jak herecky, tak režijně, takže jsem byla potěšená nabídkou si v Krásnu zahrát.“

Jaroslav Plesl (spolumajitel pohřební služby): „S Ondřejem jsem dělal dvě divadelní hry, mám ho moc rád, takže jsem do Krásna šel hned, jak jsem si přečetl scénář. Je to jiný typ role, než hrávám obvykle, ale moc se mi líbí, že jsem se tu sešel s Karlem Rodenem a se spoustou dalších skvělých herců.“

Zajímavostí tohoto snímku je fakt, že na jeho vznik mohou přispět sami diváci. Producenti se totiž rozhodli dofinancovat film v naší republice ojedinělým způsobem takzvaného crowdfundingu. Na webové stránce krasno.csfd.cz mohou fanoušci čerstvého držitele ceny TýTý v kategorii Pořad roku Ondřeje Sokola podpořit vznik této krimi komedie zakoupením předmětu nebo zážitku vážícího se k filmu.              

V prvních týdnech po spuštění stránek lidé nakoupili hlavně uvedení svého jména v titulcích filmu, různé varianty oficiálních triček, ale také vstupenky na premiéru, účast na předpremiérové projekci či v komparzu. Do filmu tak zatím vložili více než 150 tisíc korun.

Zdroj: krasno.csfd.cz


Fotogalerie
2249 2250 2251

Další články z rubriky

Koncept SaSaZu oslavuje 15 let, k narozeninám si nadělil  novou restauraci SaSaZu Oldtown v centru Prahy

Koncept SaSaZu oslavuje 15 let, k narozeninám si nadělil novou restauraci SaSaZu Oldtown v centru Prahy

Podzimní JazzFestBrno ozdobí Al Di Meola, Kamasi Washington, José James nebo Jiří Slavík s radikálními úpravami polky

Podzimní JazzFestBrno ozdobí Al Di Meola, Kamasi Washington, José James nebo Jiří Slavík s radikálními úpravami polky

Renomovaný fotograf Jindřich Štreit vystavuje v Kroměříži

Renomovaný fotograf Jindřich Štreit vystavuje v Kroměříži

Netflix vypouští thriller o sériovém vrahovi, který má i českou stopu

Netflix vypouští thriller o sériovém vrahovi, který má i českou stopu

Muzikál ELA! přináší nelehký život netuctové dívky i její zářivou závodní kariéru v rytmu jazzu

Muzikál ELA! přináší nelehký život netuctové dívky i její zářivou závodní kariéru v rytmu jazzu