Magazín Elita

SEZÓNA ZAČÍNÁ, JAGUÁŘI JDOU DO BOJE O HATTRICK

SEZÓNA ZAČÍNÁ, JAGUÁŘI JDOU DO BOJE O HATTRICK

Rok 2013 už je v plném proudu a oficiální sezóna florbalu na elektrických vozících začne brzy. Tím myslím Českou EWH ligu. Stejně jako loni nás čeká pět ligových kol a čtyři týmy našich soupeřů.

Ale letos mají před s sebou jaguáři ještě těžší úkol než loni – a to obhájit titul Mistrů České republiky po třetí. Hattrick by byl splněný sen. Ale je jasné, že se soupeři to nebude snadné. A proto florbalová sezóna našeho týmu už dávno začala. Jaguáři již opět pilně trénují dvakrát týdně. Navíc jsme v týmu přivítali dva nové hráče. Už je nás tedy devět.

V letošním roce nás ale samozřejmě čeká mnohem víc než liga. A to jsou především mezinárodní turnaje. Jako první přijde na řadu turnaj Prague Cup, který pořádá sám náš tým. Tento ročník je již třetí a těší se velkému zájmu zahraničních týmů. Přípravy jsou v plném proudu, jelikož začátek května tu bude dřív, než si všimneme. A týmů přijede letos opravdu hodně – devět. Zastoupení zemí bude opět pestré – dva týmy přijedou z Německa, Belgie a z Nizozemska a k tomu se připojí týmy z Itálie, Švýcarska a Slovinska. Do dvanáctky turnaj doplní tři týmy z České republiky. Doufáme, že nás přijdete ve dnech3. a4. května podpořit do sportovní haly Radotín.

V létě nás pak čekají další dva turnaje. První bude opravdu tradiční turnaj Euro Cup, který pořádají třetí víkend v červenci Nording Bulls v severoněmeckém Güstrow. Tohoto turnaje se náš tým zúčastní už po čtvrté, ale pro některé naše hráče to bude účast první.

Druhý turnaj nás čeká v srpnu v dalekém nizozemském městě Eindhoven, který pořádá místní tým GP Bulls. Je to druhý ročník a my se účastníme poprvé. Turnaj se koná ve dnech 15. až 19. července a hrací dny jsou tři, oproti dvoum, které bývají pro turnaje obvyklé. Alespoň se nám vyplatí opravdu dlouhá cesta.

Další velká sportovní akce bude naše soustředění v srpnu a samozřejmě opět v Nové Roli u Karlových Varů. Již po čtvrté. To by měla být velká událost hlavně pro naše nováčky. Ale soustředění je velmi významné pro celý tým. Ke všemu se bude konat před turnajem v Nizozemsku, takže ho využijeme k přípravě právě na tento turnaj, abychom tam předvedli co nejlepší výsledek.

A z nesportovních akcí i letos náš klub pořádá benefiční hudební festival Kárafest. Kárafest plný skvělé hudby se letos bude konat na Den dětí, tedy 1. června.

Jaguáry tedy opět čeká nabitý rok. Doufáme, že vše zvládneme a na konci roku budeme opět slavit obhájení titulu. Děkujeme našim trenérům Andree a Kubovi, bez kterých by to nešlo, a kteří jsou s námi i v letošní sezóně. A děkujeme všem našim asistentům, fanouškům a podporovatelům. Jaguars do toho!

Jana Stárková

Brankářka Jaguars


Další články z rubriky

Cílem Esthé je, aby byli pacienti šťastnější

Cílem Esthé je, aby byli pacienti šťastnější

Tereza Mašková vydává dojemný videoklip a plánuje přebarvit vyprodanou Lucernu na růžovo

Tereza Mašková vydává dojemný videoklip a plánuje přebarvit vyprodanou Lucernu na růžovo

Charlie Blažek: S kapelou si užíváme každý koncert, bude tomu i na jazzovém festivalu v Přerově

Charlie Blažek: S kapelou si užíváme každý koncert, bude tomu i na jazzovém festivalu v Přerově

Muž roku František Knobloch jezdí předpisově, ale pokutu už platil…

Muž roku František Knobloch jezdí předpisově, ale pokutu už platil…

Herec a zpěvák Petr H. Batěk pustil do světa nový klip

Herec a zpěvák Petr H. Batěk pustil do světa nový klip

KONFERENCE, NA KTERÉ BYSTE NEMĚLI CHYBĚT