Magazín Elita

EVROPSKÁ KOMISE A FC BARCELONA SPOUŠTÍ HRU PRO MILIÓNY KUŘÁKŮ

EVROPSKÁ KOMISE A FC BARCELONA SPOUŠTÍ HRU PRO MILIÓNY KUŘÁKŮ

BARCELONA / PRAHA 1.prosince (PROTEXT/PRNewswire) - Evropská komise a FC Barcelona spouští hru pro milióny kuřáků z celé EU "Quit Smoking With Barca" (přestaňte kouřit s Barcou).

  • Průkopnická kampaň se zaměřuje na přínos toho, když se člověk stane ex-kuřákem
  • Kuřáci budou od hvězd Barcy dostávat rady šité na míru

Od dnešního dne budou moci kuřáci z celé Evropy přestat kouřit s Barcou, protože začíná jedinečný program v oblasti veřejného zdraví nazvaný "Quit Smoking with Barca".

Kampaň, společná iniciativa Evropské komise a FC Barcelona, využívá jedinečný přístup vycházející z vědeckých poznatků, jehož cílem je pomoci těm, kdo milují život, Barcu a fotbal, nadobro přestat kouřit.

Nejnovější inovace úspěšné kampaně Evropské komise "Ex-kuřáci jsou nezastavitelní", která běží poslední dva roky ve 27 zemích EU, "Quit Smoking with Barca" (quitsmokingwithbarca.eu), využívá jako svůj základ tzv. FCB iCoach, bezplatnou, speciální on-line zdrojovou a mobilní aplikaci, která poskytuje na míru šitý návod a podporu přímo z úst hráčů, trenérů a pracovníků Barcy.

Toto nebývalé partnerství mezi sportovní institucí a Evropskou komisí, které staví na úspěchu kampaně "Ex-kuřáci jsou nezastavitelní" (exsmokers.eu) a nabízí podporu milionům fanoušků Barcy, může pomoci mnohem většímu počtu ze 140 milionů evropských kuřáků s tímto zlozvykem nadobro skoncovat.

Na tiskové konferenci na Camp Nou před zápasem Barcy v rámci soutěže La Liga proti Athleticu Bilbao prezident FC Barcelona Rosell vyzval fotbalové fanoušky z celé Evropy, aby se přidali: "V Barce máme ty nejlepší fanoušky na světě a chceme se o ně postarat. Naše heslo "Més que un club" znamená, že naším závazkem je filozofie, která by měla být vidět ve všem, co děláme. Vždy jednáme uvědoměle a dalším způsobem, jak toho dosáhnout, je stát bok po boku Evropské komisi při spouštění kampaně "Quit Smoking with Barca".

Hlavním katalyzátorem Evropské komise a Barcy v jejich spolupráci byl společný závazek chránit zdraví lidí, jak říká generální ředitelka pro zdraví a spotřebitele v Evropské komisi, Paola Testori Coggi: "Jsem hrdá na to, že zde dnes mohu oznámit další fázi mise Evropské komise za vytvořením nekuřácké Evropy. Jsem potěšena, že úspěch naší oceněné kampaně "Ex-kuřáci jsou nezastavitelní" vedl ke spolupráci s tak prestižní institucí světového sportu. V současné době zkouší přestat kouřit s iCoachem téměř 300 000 Evropanů. Doufáme, že zkušenosti, nástroje a poučení shromážděné z našich rozsáhlých zkušeností s protikuřáckými iniciativami, v kombinaci s postavením Barcy, budou moci k nekuřáckému životu inspirovat ještě více lidí."

Podpora fanoušků

U příležitosti zahájení kampaně byl vybrán tým jedenácti fanoušků Barcy z různých zemí EU, aby se stali prvními lidmi ze svého národa, kteří se přihlásí do aplikace FCB iCoach. Michael řekl o tom, jak je hrdý na to, že může být prvním fanouškem Barcy, který se přihlásí do aplikace FCB iCoach, toto: "Je tak vzrušující a tak inspirující být součástí této kampaně. Miluju Barcu, proto je pro mě obrovskou ctí, že tady dnes můžu být jako vyslanec za tuto kampaň a za svou zemi. Vím, že přestat kouřit je jednou z nejtěžších věcí, kterou můžete udělat, já sám jsem to s malým úspěchem už zkoušel mnohokrát. Doufám, že tentokrát se mi to podaří už nadobro. Vědomí, že mám v zádech podporu ze strany svých hrdinů, by mohlo udělat hodně a já bych si mohl splnit svůj sen začít vést nekuřácký život."

Další informace:

Kampaň "Quit smoking with Barca" : http://www.quitsmokingwithbarca.eu

Kampaň "Ex-kuřáci jsou nezastavitelní": http://www.exsmokers.eu

Oficiální domovská stránka FC Barcelona:  http://www.fcbarcelona.com

Projekt "Quit Smoking with Barca" je společný závazek klubu FC Barcelona a Evropské komise zaujmout postoj proti kouření a proti téměř 700 000 zbytečných úmrtí, které si tabák v Evropě každý rok vyžádá. Tato kampaň, která staví na účinku kampaně "Ex-kuřáci jsou nezastavitelní" Evropské komise a iniciativy "Sense Fum" (Bez kouře) Barcelony, podnítí a podpoří 28 milionů kuřáků z celé Evropy ve věkové skupině 25-34 let, aby dokázali tento zlozvyk "odkopnout" a stát se nezastavitelnými ex-kuřáky po celý zbytek života (quitsmokingwithbarca.eu ( http://www.quitsmokingwithbBarc%C3%A7a.eu )).

Zdroj: FC Barcelona a Evropská komise


Další články z rubriky

Helenin lednový výběr top produktů z BIO Levandule Chodouňské

Helenin lednový výběr top produktů z BIO Levandule Chodouňské

Často platí, že pokud nezměníme svůj životní styl, nebudeme zdravější…

Často platí, že pokud nezměníme svůj životní styl, nebudeme zdravější…

Chraňte se před zákeřnými viry! Součástí štítu může být vitamín C 1000 od Purecaps!

Chraňte se před zákeřnými viry! Součástí štítu může být vitamín C 1000 od Purecaps!

Zdraví pro celou rodinu: Tibetský rakytník nakopne imunitu.

Zdraví pro celou rodinu: Tibetský rakytník nakopne imunitu.

Fakta o tucích nebo jde jen o fikci?

Fakta o tucích nebo jde jen o fikci?

ŠTĚSTÍ PŘEJE PŘIPRAVENÝM