Magazín Elita

EVROPSKÁ KOMISE A FC BARCELONA SPOUŠTÍ HRU PRO MILIÓNY KUŘÁKŮ

EVROPSKÁ KOMISE A FC BARCELONA SPOUŠTÍ HRU PRO MILIÓNY KUŘÁKŮ

BARCELONA / PRAHA 1.prosince (PROTEXT/PRNewswire) - Evropská komise a FC Barcelona spouští hru pro milióny kuřáků z celé EU "Quit Smoking With Barca" (přestaňte kouřit s Barcou).

  • Průkopnická kampaň se zaměřuje na přínos toho, když se člověk stane ex-kuřákem
  • Kuřáci budou od hvězd Barcy dostávat rady šité na míru

Od dnešního dne budou moci kuřáci z celé Evropy přestat kouřit s Barcou, protože začíná jedinečný program v oblasti veřejného zdraví nazvaný "Quit Smoking with Barca".

Kampaň, společná iniciativa Evropské komise a FC Barcelona, využívá jedinečný přístup vycházející z vědeckých poznatků, jehož cílem je pomoci těm, kdo milují život, Barcu a fotbal, nadobro přestat kouřit.

Nejnovější inovace úspěšné kampaně Evropské komise "Ex-kuřáci jsou nezastavitelní", která běží poslední dva roky ve 27 zemích EU, "Quit Smoking with Barca" (quitsmokingwithbarca.eu), využívá jako svůj základ tzv. FCB iCoach, bezplatnou, speciální on-line zdrojovou a mobilní aplikaci, která poskytuje na míru šitý návod a podporu přímo z úst hráčů, trenérů a pracovníků Barcy.

Toto nebývalé partnerství mezi sportovní institucí a Evropskou komisí, které staví na úspěchu kampaně "Ex-kuřáci jsou nezastavitelní" (exsmokers.eu) a nabízí podporu milionům fanoušků Barcy, může pomoci mnohem většímu počtu ze 140 milionů evropských kuřáků s tímto zlozvykem nadobro skoncovat.

Na tiskové konferenci na Camp Nou před zápasem Barcy v rámci soutěže La Liga proti Athleticu Bilbao prezident FC Barcelona Rosell vyzval fotbalové fanoušky z celé Evropy, aby se přidali: "V Barce máme ty nejlepší fanoušky na světě a chceme se o ně postarat. Naše heslo "Més que un club" znamená, že naším závazkem je filozofie, která by měla být vidět ve všem, co děláme. Vždy jednáme uvědoměle a dalším způsobem, jak toho dosáhnout, je stát bok po boku Evropské komisi při spouštění kampaně "Quit Smoking with Barca".

Hlavním katalyzátorem Evropské komise a Barcy v jejich spolupráci byl společný závazek chránit zdraví lidí, jak říká generální ředitelka pro zdraví a spotřebitele v Evropské komisi, Paola Testori Coggi: "Jsem hrdá na to, že zde dnes mohu oznámit další fázi mise Evropské komise za vytvořením nekuřácké Evropy. Jsem potěšena, že úspěch naší oceněné kampaně "Ex-kuřáci jsou nezastavitelní" vedl ke spolupráci s tak prestižní institucí světového sportu. V současné době zkouší přestat kouřit s iCoachem téměř 300 000 Evropanů. Doufáme, že zkušenosti, nástroje a poučení shromážděné z našich rozsáhlých zkušeností s protikuřáckými iniciativami, v kombinaci s postavením Barcy, budou moci k nekuřáckému životu inspirovat ještě více lidí."

Podpora fanoušků

U příležitosti zahájení kampaně byl vybrán tým jedenácti fanoušků Barcy z různých zemí EU, aby se stali prvními lidmi ze svého národa, kteří se přihlásí do aplikace FCB iCoach. Michael řekl o tom, jak je hrdý na to, že může být prvním fanouškem Barcy, který se přihlásí do aplikace FCB iCoach, toto: "Je tak vzrušující a tak inspirující být součástí této kampaně. Miluju Barcu, proto je pro mě obrovskou ctí, že tady dnes můžu být jako vyslanec za tuto kampaň a za svou zemi. Vím, že přestat kouřit je jednou z nejtěžších věcí, kterou můžete udělat, já sám jsem to s malým úspěchem už zkoušel mnohokrát. Doufám, že tentokrát se mi to podaří už nadobro. Vědomí, že mám v zádech podporu ze strany svých hrdinů, by mohlo udělat hodně a já bych si mohl splnit svůj sen začít vést nekuřácký život."

Další informace:

Kampaň "Quit smoking with Barca" : http://www.quitsmokingwithbarca.eu

Kampaň "Ex-kuřáci jsou nezastavitelní": http://www.exsmokers.eu

Oficiální domovská stránka FC Barcelona:  http://www.fcbarcelona.com

Projekt "Quit Smoking with Barca" je společný závazek klubu FC Barcelona a Evropské komise zaujmout postoj proti kouření a proti téměř 700 000 zbytečných úmrtí, které si tabák v Evropě každý rok vyžádá. Tato kampaň, která staví na účinku kampaně "Ex-kuřáci jsou nezastavitelní" Evropské komise a iniciativy "Sense Fum" (Bez kouře) Barcelony, podnítí a podpoří 28 milionů kuřáků z celé Evropy ve věkové skupině 25-34 let, aby dokázali tento zlozvyk "odkopnout" a stát se nezastavitelnými ex-kuřáky po celý zbytek života (quitsmokingwithbarca.eu ( http://www.quitsmokingwithbBarc%C3%A7a.eu )).

Zdroj: FC Barcelona a Evropská komise


Další články z rubriky

Operace nosu dodá sebevědomí, potvrzují i odborníci

Operace nosu dodá sebevědomí, potvrzují i odborníci

Tibet Cardio: Rakytníkové kapsle v uspěchané době ochrání vaše srdce

Tibet Cardio: Rakytníkové kapsle v uspěchané době ochrání vaše srdce

Tajemství krásy? CO2 frakční laser v estetickém centru Markin!

Tajemství krásy? CO2 frakční laser v estetickém centru Markin!

Zatočte s vráskami za pomoci kolagenovými kapslemi

Zatočte s vráskami za pomoci kolagenovými kapslemi

Na světě je téměř 300 milionů barvoslepých. Jak vidí svět?

Na světě je téměř 300 milionů barvoslepých. Jak vidí svět?

ŠTĚSTÍ PŘEJE PŘIPRAVENÝM