Magazín Elita

SVĚTOVÝ PSYCHIATRICKÝ KONGRES PROBĚHL LETOS V PRAZE

SVĚTOVÝ PSYCHIATRICKÝ KONGRES PROBĚHL LETOS V PRAZE

V pražském Kongresovém centru proběhl ve dnech 17. - 21. října 2012 Světový psychiatrický kongres doprovázený expozicí, která přibližovala léčebné přístupy a trendy dokreslující progresivní vývoj oboru psychiatrie.

Zajímavý program byl obohacen dvěma bloky přednášek Mezinárodního střediska pro Integrovanou psychoterapii a zdravý životní styl (INCIP) z Kroměříže, jediným zúčastněným zástupcem psychoterapeutických společností z České republiky.

Průkopníkem Integrované psychoterapie je Prof. MUDr. Ferdinand Knobloch, CSc. (Cz) F.R.C.P. (Canada), který svým přístupem předběhl vývoj psychoterapie o několik desítek let. Vývoj integrované psychoterapie pod názvem: ,,Z Prahy do Vancouveru a Kroměříže“, představila PhDr. Iva Enachescu-Hroncová, PhD. Následovala zpráva Assoc. Prof. Jiřího Dana, CSc. z výzkumu kontraproduktivního chování pomocí SELFDEF-10 dotazníku. Další poznatky Integrované psychoterapie prezentoval PhDr. Václav Jiřička a doktor Nahum, D. (USA). Velký zájem  vzbudila  prezentace kvalitativního výzkumu  techniky ideálního otce a matky, který pomocí videozáznamu psychoterapeutické práce Ferdinanda Knoblocha v Day House v Kanadě, představila Mgr. Andrea Matoušková. Zkušenosti Integrované psychoterapie v ambulanci psychiatra přednesl MUDr. Ján Bernát. Dále následovaly zajímavé případové práce, které prezentoval Mgr. Vladimír A. Enachescu. PhD. a Mgr. Miluše Fišerová, která současně seznámila účastníky kongresu s praktickým cvičením psychogymnastiky.

V souvislosti s kongresem měli účastníci možnost zažít schizofrenii na vlastní kůži. Před Kongresovým centrem byl přistaven kamion, kde si pomocí videoprojekcí mohl každý vyzkoušet a zažít pocit pacienta trpícího schizofrenií.

Autor: Šárka Dořičáková        

Úvodní foto je ilustrací moderního přístupu a propagovaného trendu přístupu v ideálním extramurálním pojetí léčby osob s psychiatrickou diagnózou (pozn. redakce).

Následující foto je z expozice a dále účastníků kongresu - tým Integrované psychoterapie působící v ČR.

Fotogalerie
1851 1853 1854

Další články z rubriky

Gorgony byly ohavné sestry, smrtelnou Medúsu překonal udatný Perseus

Gorgony byly ohavné sestry, smrtelnou Medúsu překonal udatný Perseus

Dnešní noc je ideální pro zasvěcování do milování i očistu duše

Dnešní noc je ideální pro zasvěcování do milování i očistu duše

Horoskop pro rok 2024

Horoskop pro rok 2024

Trpíte nespavostí, astmatem, panickými atakami? Změňte svůj dech!

Trpíte nespavostí, astmatem, panickými atakami? Změňte svůj dech!

Chcete být středem pozornosti na halloweenské párty?  Inspirujte se nejnovějšími trendy!

Chcete být středem pozornosti na halloweenské párty? Inspirujte se nejnovějšími trendy!