Magazín Elita

WESTERN UNION PŘEDSTAVUJE VZDĚLÁVACÍ INICIATIVU V RÁMCI UEFA EUROPA LEAGUE O ROZSAHU JEDEN MILIÓN ŠKOLNÍCH HODIN

WESTERN UNION PŘEDSTAVUJE VZDĚLÁVACÍ INICIATIVU V RÁMCI UEFA EUROPA LEAGUE O ROZSAHU JEDEN MILIÓN ŠKOLNÍCH HODIN

Londýn 13. září (PROTEXT) - Společnost Western Union Company, přední firma v oblasti globálních platebních služeb a nový globální partner soutěže UEFA Europa League a nadace Western Union Foundation, oznámila, že za každou úspěšně zakončenou přihrávku v této sezóně převede finanční prostředky na podporu jednoho dne vzdělávání pro mladé lidi na celém světě.

Iniciativu PASS povede bývalá mezinárodní fotbalová hvězda Patrick Vieira. Akce začne ve fázi skupin během sezóny UEFA Europa League 2012/13, která začne 20. září v celé Evropě. Iniciativa si klade za cíl zajistit v příštích třech sezónách jeden milion školních dnů a navazuje na práci, kterou firma v oblasti globální podpory vzdělávání již vykonala.

"Přesun peněz na lepší účely je jádrem toho, co děláme, a vzdělávání je jedním z hlavních důvodů, proč naši zákazníci posílají peníze," řekl Hikmet Ersek, prezident a generální ředitel společnosti Western Union. "Podle údajů UNESCO (1), 71 milionů bystrých a pracovitých studentů na celém světě není zapsáno do středního či odborného vzdělávání. Je to obrovská ztráta ekonomického a lidského potenciálu, protože každý další rok školy může zvýšit potenciální hospodářskou příležitost pro jednotlivce. Prostřednictvím iniciativy PASS hodláme využít sílu fotbalu k vybudování povědomí o tomto problému a poskytnout základní podporu, která pomůže mladým lidem a jejich komunitám."

Iniciativa poskytne učitelům školení a studentům stipendia prostřednictvím neziskových a nevládních organizací (NGO). Na začátku se zaměří na jedenáct zemí: Brazílii, Čínu, Kolumbii, Jamajku, Mexiko, Maroko, Nigérii, Senegal, Rumunsko, Rusko a Turecko.

"V mé vlasti jsou příležitostí ke kvalitnímu vzdělávání vzácné," vysvětlil Vieira, bývalý francouzský a mezinárodní hráč týmů AS Cannes, AC Milan, Arsenal FC, Juventus, FC Internazionale Milano, Manchester City FC, který se narodil v Senegalu. Do Francie se přestěhoval ve věku osmi let a v současné době působí jako zástupce pro rozvoj fotbalu v Manchester City FC.

"Fotbal byl mou cestou k úspěchu, ale pro drtivou většinu mladých lidí je klíčem vzdělání, který jim umožňuje stát se tím, čím chtějí být. To je důvod, proč podporuji tuto kampaň. Tato akce bude přínosem pro studenty, učitele i školy po celém světě, zejména v místech, které to potřebují nejvíce, jako například Senegal, kde jsem se narodil," řekl Vieira.

Prostřednictvím globální sledovanosti UEFA Europa League dostanou fotbaloví fanoušci z Afriky, Severní a Jižní Ameriky, Asie i Evropy možnost přispět do fondu v průběhu sezóny prostřednictvím řady on-line nástrojů a sociálních médií.

David Taylor, generální ředitel společnosti UEFA Events S.A. ve svém komentáři řekl:

"Vzhledem k tomu, že vysílání směřuje k fanouškům ve více než 200 zemích světa, je evropský fotbal cílem snažení mnoha hráčů na celém světě i hráčů, kteří v minulé sezóně reprezentovali 113 různých zemí zapojených do soutěže UEFA Europa League. Prostřednictvím iniciativy PASS společnosti Western Union bude moci mnoho z těchto hráčů dát svým rodným obcím něco více, než jen vzrušení a zábavu, kterou vytvářejí na hřišti."

Iniciativa PASS převede každou úspěšně zakončenou přihrávku během každého zápasu hraného ve fázi skupin UEFA Europa League 2012/2013 do fondů na pokrytí jednoho celého školního dne pro jednoho studenta. Tyto fondy budou přiděleny a distribuovány na základě vzdělávacích potřeb a nákladů na každém identifikovaném trhu. Tato iniciativa bude probíhat po dobu tří let sponzorství soutěže UEFA Europa League společností Western Union až do roku 2015.

Na podporu iniciativy PASS bude společnost Western Union rovněž provádět komplexní marketingový a komunikační program, jehož cílem bude zapojit zákazníky a fanoušky UEFA Europa League z celého světa.

O nadaci Western Union Foundation

Nadace Western Union Foundation se zaměřuje na vytváření lepšího světa, kde schopnost realizovat sny prostřednictvím ekonomických příležitostí není jen výsadou menšiny, ale právo pro všechny. S podporou společnosti The Western Union Company, jejích zaměstnanců, zástupců a obchodních partnerů pracuje nadace Western Union Foundation na realizaci této vize prostřednictvím podpory vzdělávání a úsilí o pomoc při živelních pohromách. To jsou cesty k lepší budoucnosti. Naše kombinované sociální podniky vyvíjejí úsilí o lepší život pro jednotlivce, rodiny a společnost na celém světě. Od svého vzniku věnovala nadace Western Union Foundation více než 81 700 000 dolarů na granty a jiné dary pro více než 2551 nevládních organizací ve více než 124 zemích a územích. Chcete-li se dozvědět více, navštivte stránky www.westernunionfoundation.org.

O sponzorství UEFA Europa League firmou Western Union

V červenci 2012 oznámila společnost Western Union uzavření tříleté dohody o novém globálním partnerství a hlavním sponzorství soutěže UEFA Europa League. Toto sponzorování největší světové klubové soutěže zahrnuje 193 profesionálních fotbalových týmů z 53 zemí. Poskytne společnosti Western Union jedinečnou příležitost pro celosvětové zviditelnění značky díky vysílání soutěže ve více než 200 zemích a územích a jedinečnou sledovanost celosvětového živého vysílání soutěže pro 634 milionů diváků za sezonu. Na základě tohoto globálního dosahu bude moci Western Union se svou rozsáhlou sítí zhruba 510 000 poboček ve více než 200 zemích a územích zapojit své zákazníky a agenty na celém světě do vzrušení ze soutěže UEFA Europa League. Dohoda rovněž stanoví příležitosti pro použití obsahu videa, digitálních a sociálních médií a využití součástí značky UEFA Europa League. Toto partnerství bude trvat až do finále soutěže UEFA Europa League v roce 2015.

Zdroj: Western Union

Ttiskovou zprávu a multimédia najdete on-line na adrese: http://www.businesswire.com/news/home/20120912007054/en

Foto: Western Union a fotbalová hvězda Patrick Vieira představují iniciativu PASS (PŘIHRÁVKA) během soutěže UEFA Europa League, která zajistí jeden milion školních dnů.

Fotografie a multimediální galerie najdete na adrese: http://www.businesswire.com/cgi-bin/mmg.cgi?eid=50406800&lang=en


Další články z rubriky

Marcela Březinová a nový muž po jejím boku? A co na to policajt Upír Krejčí

Marcela Březinová a nový muž po jejím boku? A co na to policajt Upír Krejčí

Dermacol slaví úžasných 55 let a bude nadělovat krásu, péči i diamanty

Dermacol slaví úžasných 55 let a bude nadělovat krásu, péči i diamanty

Nový klip od Chiky Toro „I´M OUT“ - Nová kapitola

Nový klip od Chiky Toro „I´M OUT“ - Nová kapitola

Muž roku David Kremeň v sobě policistu nezapře! Z řidičů ho občas mrazí

Muž roku David Kremeň v sobě policistu nezapře! Z řidičů ho občas mrazí

TŘI KRÁLOVÉ ŽEHNAJÍ DOMŮM: „CHRISTUS MANSIONEM BENEDICAT

TŘI KRÁLOVÉ ŽEHNAJÍ DOMŮM: „CHRISTUS MANSIONEM BENEDICAT

ŠTĚSTÍ PŘEJE PŘIPRAVENÝM