Magazín Elita

PRVNÍ DÍTĚ S UMĚLÝM SRDCEM V JAPONSKU

PRVNÍ DÍTĚ S UMĚLÝM SRDCEM V JAPONSKU

Berlín 7. srpna (PROTEXT/PRNewswire) - Poprvé v historii Japonska mohli lékaři z Tokijské univerzity 2. srpna 2012 zachránit malé dítě, které trpělo závažnou srdeční nemocí, a to s pomocí přístroje EXCOR(R) na podporu činnosti srdečních síní, který vyrábí společnost Berlin Heart.

Z lékařského hlediska by 14. měsíční dívka přežila pouze několik málo týdnů, pokud by jí nebyl implantován přístroj na podporu činnosti srdečních síní. Nyní toto umělé srdce zcela převzalo čerpací činnost dívčina oslabeného srdce. Dokud se nenajde pro tuto dívku, vážící pouhých sedm kilogramů, vhodný dárce, závisí její život na mechanickém umělém srdci.

Malá pacientka by se bez mechanického srdce pravděpodobně nedožila transplantace v Japonsku nebo by nepřežila převoz do jiné země za účelem provedení transplantace. Díky přístroji EXCOR(R) VAD mohla být dívka dostatečně stabilizována tak, aby mohla čekat na transplantaci.

Přístroj na podporu činnosti srdečních komor EXCOR(R) od německé firmy Berlin Heart byl dosud na celém světě úspěšně implantován více než 1100 dětem, od svého představení v roce 1990. Je to jediný systém, který mohou využívat pacienti všech věkových kategorií, od novorozenců přes mladé lidi až po dospělé a díky kterému se tito pacienti mohou dočkat transplantace srdce. Přístroj EXCOR(R) VAD je využíván ve 138 zdravotnických zařízeních ve 34 zemích světa za účelem překlenutí dlouhého čekacího období. V Evropě čeká 57,5% pacientů na nové srdce déle než jeden rok. Někdy se dokonce stane, že se díky mechanické podpoře srdeční činnosti srdce pacienta natolik uzdraví, že je možné přístroj z těla vyjmout a pacient může žít dále se svým vlastním srdcem.

Implantaci přístroje provedli profesor Ono a professor Murakami. Jejich poradcem byl profesor Wearden (Dětská nemocnice v Pittsburghu) a kliničtí specialisté z firmy Berlin Heart z Německa a USA. Tato operace také představuje začátek schvalovacího procesu pro zařízení EXCOR(R) Pediatric VAD v Japonsku. Cílem této schvalovací studie je nabídnout dětským pacientům nové možnosti léčby. V Evropě, USA a mnoha dalších zemích Jižní Ameriky a Asie je tento systém již pacientům k dispozici.

Kliničtí specialisté oznámili, že malé dívce se po operaci daří dobře.

O společnosti Berlin Heart

Firma Berlin Heart GmbH je jedinou společností na světě, která vyvíjí, vyrábí a distribuuje systémy na podporu činnosti srdečních komor a zařízení na podporu srdeční činnosti, která jsou umísťována mimo tělo pacienta. Přístroje firmy Berlin Heart GmbH používají pacienti všech věkových kategorií, kteří trpí onemocněním srdce. Systémy INCOR(R), EXCOR(R) Adult (verze pro dospělé pacienty) a EXCOR(R) Pediatric (verze pro dětské pacienty) podporují v krátkodobém i dlouhodobém měřítku čerpací funkci srdce a pro pacienty tak představují možnost záchrany života. Uživatelé těchto přístrojů mají navíc nepřetržitý přístup k lékařské a technické podpoře. Firma Berlin Heart je jedničkou na trhu v Německu a v Evropě.

O přístroji EXCOR(R) VAD:  funguje jako mechanická podpora srdeční činnosti u pacientů, kteří trpí konečným stádiem srdečního selhání. K dnešnímu dni tento přístroj využívá více než 3 tisíce pacientů na celém světě, od novorozenců s hmotností 2,2 kg až po dospělé pacienty.

Zdroj: Berlin Heart GmbH


Další články z rubriky

Mikolas Josef vydává po dlouhé době nový videoklip a došlo i na krev!

Mikolas Josef vydává po dlouhé době nový videoklip a došlo i na krev!

Kluci z YesBrothers mají nový singl a klip LETÍME

Kluci z YesBrothers mají nový singl a klip LETÍME

Sound Healingem s Tokhim vás příjemně naladí a navíc posílí i imunitu

Sound Healingem s Tokhim vás příjemně naladí a navíc posílí i imunitu

Česká fantasy pohádka, která se přibližuje hollywoodským snímkům, vydává svůj soundtrack

Česká fantasy pohádka, která se přibližuje hollywoodským snímkům, vydává svůj soundtrack

Jaký že to souboj byl mezi Petrem Kutheilem s Petrem Kolářem?

Jaký že to souboj byl mezi Petrem Kutheilem s Petrem Kolářem?

ŠTĚSTÍ PŘEJE PŘIPRAVENÝM