Magazín Elita

PRVNÍ DÍTĚ S UMĚLÝM SRDCEM V JAPONSKU

PRVNÍ DÍTĚ S UMĚLÝM SRDCEM V JAPONSKU

Berlín 7. srpna (PROTEXT/PRNewswire) - Poprvé v historii Japonska mohli lékaři z Tokijské univerzity 2. srpna 2012 zachránit malé dítě, které trpělo závažnou srdeční nemocí, a to s pomocí přístroje EXCOR(R) na podporu činnosti srdečních síní, který vyrábí společnost Berlin Heart.

Z lékařského hlediska by 14. měsíční dívka přežila pouze několik málo týdnů, pokud by jí nebyl implantován přístroj na podporu činnosti srdečních síní. Nyní toto umělé srdce zcela převzalo čerpací činnost dívčina oslabeného srdce. Dokud se nenajde pro tuto dívku, vážící pouhých sedm kilogramů, vhodný dárce, závisí její život na mechanickém umělém srdci.

Malá pacientka by se bez mechanického srdce pravděpodobně nedožila transplantace v Japonsku nebo by nepřežila převoz do jiné země za účelem provedení transplantace. Díky přístroji EXCOR(R) VAD mohla být dívka dostatečně stabilizována tak, aby mohla čekat na transplantaci.

Přístroj na podporu činnosti srdečních komor EXCOR(R) od německé firmy Berlin Heart byl dosud na celém světě úspěšně implantován více než 1100 dětem, od svého představení v roce 1990. Je to jediný systém, který mohou využívat pacienti všech věkových kategorií, od novorozenců přes mladé lidi až po dospělé a díky kterému se tito pacienti mohou dočkat transplantace srdce. Přístroj EXCOR(R) VAD je využíván ve 138 zdravotnických zařízeních ve 34 zemích světa za účelem překlenutí dlouhého čekacího období. V Evropě čeká 57,5% pacientů na nové srdce déle než jeden rok. Někdy se dokonce stane, že se díky mechanické podpoře srdeční činnosti srdce pacienta natolik uzdraví, že je možné přístroj z těla vyjmout a pacient může žít dále se svým vlastním srdcem.

Implantaci přístroje provedli profesor Ono a professor Murakami. Jejich poradcem byl profesor Wearden (Dětská nemocnice v Pittsburghu) a kliničtí specialisté z firmy Berlin Heart z Německa a USA. Tato operace také představuje začátek schvalovacího procesu pro zařízení EXCOR(R) Pediatric VAD v Japonsku. Cílem této schvalovací studie je nabídnout dětským pacientům nové možnosti léčby. V Evropě, USA a mnoha dalších zemích Jižní Ameriky a Asie je tento systém již pacientům k dispozici.

Kliničtí specialisté oznámili, že malé dívce se po operaci daří dobře.

O společnosti Berlin Heart

Firma Berlin Heart GmbH je jedinou společností na světě, která vyvíjí, vyrábí a distribuuje systémy na podporu činnosti srdečních komor a zařízení na podporu srdeční činnosti, která jsou umísťována mimo tělo pacienta. Přístroje firmy Berlin Heart GmbH používají pacienti všech věkových kategorií, kteří trpí onemocněním srdce. Systémy INCOR(R), EXCOR(R) Adult (verze pro dospělé pacienty) a EXCOR(R) Pediatric (verze pro dětské pacienty) podporují v krátkodobém i dlouhodobém měřítku čerpací funkci srdce a pro pacienty tak představují možnost záchrany života. Uživatelé těchto přístrojů mají navíc nepřetržitý přístup k lékařské a technické podpoře. Firma Berlin Heart je jedničkou na trhu v Německu a v Evropě.

O přístroji EXCOR(R) VAD:  funguje jako mechanická podpora srdeční činnosti u pacientů, kteří trpí konečným stádiem srdečního selhání. K dnešnímu dni tento přístroj využívá více než 3 tisíce pacientů na celém světě, od novorozenců s hmotností 2,2 kg až po dospělé pacienty.

Zdroj: Berlin Heart GmbH


Další články z rubriky

Koncept SaSaZu oslavuje 15 let, k narozeninám si nadělil  novou restauraci SaSaZu Oldtown v centru Prahy

Koncept SaSaZu oslavuje 15 let, k narozeninám si nadělil novou restauraci SaSaZu Oldtown v centru Prahy

Podzimní JazzFestBrno ozdobí Al Di Meola, Kamasi Washington, José James nebo Jiří Slavík s radikálními úpravami polky

Podzimní JazzFestBrno ozdobí Al Di Meola, Kamasi Washington, José James nebo Jiří Slavík s radikálními úpravami polky

Renomovaný fotograf Jindřich Štreit vystavuje v Kroměříži

Renomovaný fotograf Jindřich Štreit vystavuje v Kroměříži

Netflix vypouští thriller o sériovém vrahovi, který má i českou stopu

Netflix vypouští thriller o sériovém vrahovi, který má i českou stopu

Muzikál ELA! přináší nelehký život netuctové dívky i její zářivou závodní kariéru v rytmu jazzu

Muzikál ELA! přináší nelehký život netuctové dívky i její zářivou závodní kariéru v rytmu jazzu