Magazín Elita

CO DĚLAT, KDYŽ MÉDIA STRAŠÍ KRIZÍ?

CO DĚLAT, KDYŽ MÉDIA STRAŠÍ KRIZÍ?

Nepodléhat strachu a nejistotě!

K nejfrekventovanějším slovům dnešních dní patří „krize“. Slyšíme je ze všech stran, stačí si zapnout rádio, televizi nebo otevřít noviny – trhy stagnují, hrozí propouštění, úsporná opatření jsou nevyhnutelná, blíží se krize…

Domnívám, že médií stále opakované negativní zprávy v nás pocit krize umocňují, což nás ještě více oslabuje. Denně jsme toxikováni jedem zvaným strach a nejistota. Zaplavuje nás a pomalu likviduje „výživné látky“, jako jsou kreativita, radost, nadšení, chuť tvořit. Pomalu se stahujeme a propadáme nihilismu, až nakonec oné krizi, ať už skutečné či jen domnělé, podlehneme,“ varuje zkušená osobní terapeutka Pavla Štěpničková.

Je to začarovaný kruh. Jak z něj ven? Odpovědí na tuto klíčovou otázku je podle Pavly Štěpničkové znovunalezení odvahy, motivace a chuti objevovat a zkoušet nové věci. Při svých terapiích k dosažení tohoto cíle používá metodu vyladění pravé a levé mozkové hemisféry: „Stále častěji se na mě obracejí lidé, kteří se cítí tlačeni do kouta, uzavírají se do sebe, své problémy drží v sobě, bojí se je ventilovat. Práce je pro ně jen způsobem, jak vydělat peníze a přežít, ale přesto se bojí, aby ji neztratili.  Jenže myšlenky mají magnetickou povahu, do svého života přitahujeme to, nad čím přemýšlíme, takže tenhle stres a strach nemůže přinést nic dobrého. Nabízím lidem komunikaci o problémech, které je trápí, pomůžu jim otevřít pravou mozkovou hemisféru, znovu probudit zvídavost, intuici, radost ze života. Důležité je nepodléhat tlaku médií a jít dál cestou vlastní realizace.

Pavla Štěpničková cituje svého oblíbence Josepha Cambella: „Lidé říkají, že to, co všichni hledáme, je smysl života. Nevěřím tomu. Myslím si, že to, co hledáme, je probuzení k plnému životu.“ Předpokladem plného života je rovnováha obou mozkových hemisfér. Právě větší zatěžování levé „racionální“ hemisféry, typické pro naši kulturu, na úkor pravé mozkové hemisféry, určené pro obrazové a analogové vnímání, způsobuje pocity nejistoty, které následně vyvolávají stres.

Pavla Štěpničková pravidelně pořádá jednodenní workshopy, v jejichž průběhu pomáhá klientům nalézt životní harmonii. Workshopy s názvem Neztrácejme kontakt s naší kreativitou jsou vhodné pro firemní týmy i jednotlivce, jejich součástí je také relaxační meditace. Konají se v idylické Kosoři, nedaleko Prahy-Radotína, nejbližší volné termíny jsou v sobotu 12. 5. a 9. 6. Přihlášky prostřednictvím e-mailu: info@osobniterapeut.cz.

Pavla Štěpničková po studiích Pedagogické fakulty v Ostravě, obor jazyk český, hudební výchova a jazyk německý, se začala intenzivně vzdělávat v oboru psychoterapie. Absolvovala například terapeutický výcvik Poradenství a psychoterapie zaměřená na klienta, základní sebezkušenostní výcvik v dynamické psychoterapii ukončený zkouškou z obecné psychoterapie, cyklus seminářů FFSS EUROPE specializovaný na staré spirituální techniky léčby  a tříletý nástavbový program šamanských technik ve Švýcarsku vedený Sandrou Ingerman. Má dlouholetou zkušenost s vedením relaxačních jazykových kurzů a seminářů zaměřených na osobnostní růst člověka formou aktivního nalézání jeho tvůrčích schopností. Pavla Štěpničková je aktivní hudebnicí, zpívá, skládá hudbu, hraje na klavír a akordeon, koncertuje.

Zdroj: 2media.cz s.r.o.