Magazín Elita

EVROPSKÁ KOMISE A SAMKNOWS SPOUŠTÍ I. PANEVROPSKOU STUDII ZAMĚŘENOU NA VÝKONNOST ŠIROKOPÁSMOVÉHO PŘIPOJENÍ K INTERNETU

EVROPSKÁ KOMISE A SAMKNOWS SPOUŠTÍ I. PANEVROPSKOU STUDII ZAMĚŘENOU NA VÝKONNOST ŠIROKOPÁSMOVÉHO PŘIPOJENÍ K INTERNETU

Londýn 27. září (PROTEXT/PRNewswire) - Hledá se 10 tisíc dobrovolníků ze 30 zemí pro realizaci největší studie svého druhu. Navštivte webové stránky http://www.samknows.eu a vyžádejte si zdarma testovací sadu

Evropská komise, ve spolupráci s firmou SamKnows, která je specialistou na testování širokopásmových připojení k internetu, spustila panevropský projekt, jehož cílem je zmapovat výkonnost širokopásmového připojení ve všech členských státech EU a ve třech dalších zemích mimo EU. Cílem této iniciativy je pomoci poskytovatelům internetového připojení, regulátorům i zákazníkům zlepšit internetové služby na kontinentu[1].

Firma SamKnows již dříve úspěšně realizovala podobné projekty ve Velké Británii (ve spolupráci s firmou Ofcom) a v USA (ve spolupráci s tamním telekomunikačním úřadem FCC)[2] a v současné době hledá 10 tisíc dobrovolníků z celé Evropy, kteří mají zájem se zúčastnit tohoto největšího testu širokopásmového internetového připojení svého druhu.

Dobrovolníci [3] obdrží malé zařízení ('Whitebox'), které zastrčí do zásuvky svého domácího internetového připojení. Když nebude širokopásmová linka využívána, provede zařízení Whitebox sérii automatických testů s cílem změřit rychlost a výkon připojení. Na základě testu tak bude získán celoevropský obrázek o kvalitě širokopásmového připojení, což umožní jeho poskytovatelům plánovat další budoucí kroky a nabídnout zákazníkům, kteří za tyto služby platí, transparentní a jasné podmínky.

Kromě toho, že tento projekt pomůže Evropské komisi vyhodnotit kvalitu širokopásmového připojení k internetu v Evropě, vybraní dobrovolníci také získají možnost přesného a detailního proměření výkonu svých vlastních přípojek[4], a to včetně jejich rychlosti a spolehlivosti.

Pokud se chcete testu zúčastnit, navštivte webové stránky http://www.samknows.eu a požádejte o zaslání zařízení Whitebox od firmy SamKnows zdarma.

Alex Salter, generální ředitel firmy SamKnows, řekl: "Snažíme se nabízet poskytovatelům připojení, regulátorům a hlavně zákazníkům informace, které potřebují pro další zkvalitnění širokopásmových služeb.

Lidé, kteří se dobrovolně testu zúčastní, získají nejen zdarma přístup k našim špičkovým technologiím, ale stanou se také průkopníky na poli zkvalitňování širokopásmového připojení po celé Evropě."

Firmu SamKnows založil v roce 2003 programátor Sam Crawford. Od samého počátku se firma specializuje na poskytování informací o širokopásmovém připojení koncovým uživatelům s cílem zkvalitnit a zrychlit tento typ internetového připojení. V roce 2008 Sam vyvinul špičkovou technologii pro měření výkonu a rychlosti širokopásmového připojení. Tuto technologii firma SamKnows poskytla zdarma spotřebitelům v USA a Velké Británii. Jen v samotné Velké Británii firma SamKnows zjistila, že skutečná rychlost širokopásmového připojení byla o více než 50% nižší než inzerované hodnoty.

UPOZORNĚNÍ PRO VYDAVATELE:

Technické informace o testech naleznete na webových stránkách http://www.samknows.com/broadband/methodology

Členské země, ve kterých firma SamKnows hledá dobrovolníky, jsou: Rakousko, Belgie, Kypr, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Německo, Řecko, Maďarsko, Irsko, Itálie, Lotyšsko, Litva, Lucembursko, Nizozemí, Malta, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Velká Británie a také Chorvatsko, Island a Norsko

  • Společnost SamKnows obdržela více než 250 tisíc přihlášek od dobrovolníků z USA a Velké Británie, kteří se zúčastnili projektů s firmami FCC a Ofcom. Více informací najdete na webových stránkách: http://www.samknows.com/broadband/about
  • Na základě příslušných podmínek a ustanovení
  • Zařízení firmy SamKnows ("Whitebox") provádí syntetické testování rychlosti širokopásmového připojení u dobrovolníků, a to na základě simulace internetových aplikací a protokolů. Zařízení žádným způsobem nemonitoruje aktivity dobrovolníků na internetu ani neukládá osobní informace o dobrovolnících či jiné informace, podle kterých by je bylo možné identifikovat.

Zdroj: SamKnows


Další články z rubriky

Ženy sobě! Podpořte kolumbijské farmářky a ochutnejte jejich skvělou kávu.

Ženy sobě! Podpořte kolumbijské farmářky a ochutnejte jejich skvělou kávu.

Reklamní chaos v pražských ulicích se začne řešit. Magistrát už podniká razantní kroky.

Reklamní chaos v pražských ulicích se začne řešit. Magistrát už podniká razantní kroky.

Drátová či bezdrátová sluchátka? To je, oč tu hraje!

Drátová či bezdrátová sluchátka? To je, oč tu hraje!

P&G Beauty uvádí svůj 1. systém opakovaně plnitelných a opakovaně použitelných hliníkových lahví

P&G Beauty uvádí svůj 1. systém opakovaně plnitelných a opakovaně použitelných hliníkových lahví

IT pro děti

IT pro děti

ŠTĚSTÍ PŘEJE PŘIPRAVENÝM