Magazín Elita

KŘIŠŤÁLOVÁ LUPA 2011: FINÁLOVÝ BOJ ZAČÍNÁ

KŘIŠŤÁLOVÁ LUPA 2011: FINÁLOVÝ BOJ ZAČÍNÁ

Praha 19. září (PROTEXT) - Příštích několik týdnů rozhodne o vítězích šestého ročníku ankety Křišťálová Lupa 2011 - Cena českého Internetu, která právě vstoupila do fáze finálního hlasování. Internetová veřejnost a odborná porota vyberou z nominovaných internetových projektů ty nejzajímavější a nejužitečnější za uplynulý rok.

Na stránkách ankety Křišťálová Lupa 2011 - Cena českého Internetu je v období od 19. září do 25. října 2011 k dispozici hlasovací formulář, ve kterém může nejširší veřejnost dávat hlasy svým online favoritům. Každý, kdo se do ankety zapojí, má příležitost zařadit se do slosování o atraktivní ceny. O letošních finalistech rozhodlo v nominační fázi přesně 20 024 nominujících a expertní panel složený z odborných novinářů, publicistů a blogerů.

„Tento rok se podařilo objevit několik desítek zcela nových projektů, které se i přes relativně krátkou dobu svého života dokázaly v nominacích prosadit. To ukazuje, že české internetové prostředí dokáže být navzdory řadě skeptických hlasů inovativní a originální,“ komentuje průběh ankety Ján Simkanič, výkonný ředitel mediálního domu Internet Info.

Dvě kategorie - Online hry a Facebook stránka, které byly původně vyhlášeny v nominačním kole, byly expertním panelem pro finálové kolo zrušeny vzhledem k nedostatečně reprezentativnímu obsazení. Naopak přibyla nová kategorie s názvem Globální projekty českých tvůrců. „Chceme tím poukázat na to, že se lokální nápady dokážou často prosadit i v celosvětovém měřítku,“ vysvětluje Ján Simkanič.

V osmi kategoriích o výsledcích rozhodne veřejnost, v pěti pak odborná porota, složená z bezmála 200 významných osobností z řad internetových odborníků, podnikatelů a zástupců médií. Finalisté mohou jako tradičně na svoji podporu využít připravené propagační bannery.

Podrobnosti o anketě Křišťálová Lupa 2011 jsou k dispozici na adrese www.kristalova-lupa.cz, informace o jednotlivých kategoriích a nominovaných projektech naleznete v dnešním článku Začíná hlasování v anketě Křišťálová Lupa 2011 na serveru Lupa.cz.

O anketě Křišťálová Lupa (http://www.kristalova-lupa.cz)

Anketa Křišťálová Lupa - Cena českého Internetu je pravidelným hlasováním veřejnosti a odborné poroty, v němž se vybírají a oceňují nejoblíbenější a nejzajímavější projekty, služby a osobnosti české online scény. Letošní ročník je již šestým v pořadí. Za dobu své existence se anketa stala tradiční a bezesporu nejvýznamnější událostí roku v oblasti českého Internetu. To dokládá i počet čtenářů zapojených v loňském roce do finálního hlasování, který přesáhl 93 tisíc.

Nominační fáze ankety Křišťálová Lupa 2011 proběhla od 25. července do 4. září 2011. Do finálního hlasování je možno se zapojit v termínu od 19. září do 25. října 2011 a slavnostní vyhlášení výsledků s předáním cen se pak uskuteční ve středu 23. listopadu 2011. Ve čtvrtek 10. listopadu 2011 se koná bilanční odborná konference Czech Internet Forum 2011, mapující aktuální trendy na českém Internetu a jejich využití v byznysu, která je s anketou Křišťálová Lupa již tradičně spjata.

Partneři ankety:

Anketu Křišťálová Lupa 2011 pořádá server Lupa.cz, jehož provozovatelem je společnost Internet Info, ve spolupráci s generálním partnerem společností Nokia Česká republika. Partnery ankety jsou společnosti ACTIVE 24, DIRECT Pojišťovna, GoPay a mojeID. Mediálními partnery jsou servery Aktuálně.cz, Aukro.cz, Blesk.cz, Centrum.cz, ČSFD.cz, ČT24, E15.cz, Google, Heureka.cz, HyperMedia, iDNES.cz, iSport.cz, Lidovky.cz, týdeník Marketing & Media, dále Novinky.cz, Seznam.cz, Šupito.cz, YouTube a Živě.cz.

http://www.iinfo.cz


Další články z rubriky

Ikonická kojicí trička Tajinebanane: My jsme… Skvělé ženy!

Ikonická kojicí trička Tajinebanane: My jsme… Skvělé ženy!

Kniha herce Josefa Kubáníka inspirovala unikátní projekt věnovaný toleranci

Kniha herce Josefa Kubáníka inspirovala unikátní projekt věnovaný toleranci

Značka Pampers věnovala 264 180 plenek Preemies pro předčasně narozená miminka

Značka Pampers věnovala 264 180 plenek Preemies pro předčasně narozená miminka

Vánoční trh na žďárském zámku bude! Letošní okolnosti jej však přesunuli do online prostoru.

Vánoční trh na žďárském zámku bude! Letošní okolnosti jej však přesunuli do online prostoru.

Česko v centru nelegálního obchodu s tygry

Česko v centru nelegálního obchodu s tygry

ŠTĚSTÍ PŘEJE PŘIPRAVENÝM