Magazín Elita

JAK UMOŽNÍ TACHOGRAF PRODLOUŽIT DOBU JÍZDY?

JAK UMOŽNÍ TACHOGRAF PRODLOUŽIT DOBU JÍZDY?

Praha 10. května (PROTEXT) - HALE s.r.o., importér tachografů značky Stoneridge Electronics, uvádí na český trh typově schválený digitální tachograf nové generace SE5000 ExaktTM.

Nový tachograf je navržen a vyráběn v evropském sídle výzkumu a vývoje ve městě Bromma - Švédsko a od jeho uvedení na trh se očekává, že přinese výrazné zvýšení efektivity v odvětví silniční dopravy. SE5000 ExaktTM je uveden na trh v dostatečném předstihu před nabytím účinnosti nové legislativy, Nařízení Komise EU č.1266/2009 - zčásti platné již od října 2011, respektive od října 2012. Nová legislativa, která přímo souvisí se specifikací tachografu danou přílohou 1B, uvádí, že jediná nejdelší souvislá činnost, prováděná v určité minutě, bude zaznamenána proti této konkrétní činnosti. Toto umožní operátorům silniční dopravy zlepšit efektivitu snížením počtu minut automaticky započítaných jako doba řízení.

Pokud řidič jede 29 sekund a následně provádí "ostatní práci" zbylých 31 sekund stejné minuty, nebude žádná jízda zaznamenána - na rozdíl od současných tachografů, kde celá minuta bude vedena jako doba jízdy. Jinými slovy pravidlo jedné minuty spočívá v zaokrouhlování doby jízdy k nejbližší minutě.

Dopravci a řidiči nákladních vozidel a autobusů významně zvýší dobu jízdy a tím i svoji produktivitu. Prvotní zkoušky provedené ve Švédsku zcela prokázaly úspory času řízení až o 45 minut na jednoho řidiče každý den. Úspora času je typická pro vozidlo s více zastávkami, kdy tyto zastávky byly zaznamenány jako doba řízení.

SE5000 ExaktTM je uživatelsky přívětivý tachograf s přehledným menu, velkými a přehlednými symboly na displeji a logickým uspořádáním umožňujícím jednoduchost obsluhy. Nový tachograf Stoneridge dokáže za jízdy poskytnout řidičům kompletní informace o době řízení a součtové hodnoty přestávek na displeji tachografu.

Peter Hafmar, manažer tachografů Stoneridge Electronics, řekl: "Uvedením SE5000 ExaktTM na evropský trh představujeme příští generaci digitálních tachografů. Při vhodnějším záznamu činnosti řidiče nebo osádky se podstatně zvyšuje produktivita doby řízení v silniční dopravě. Řidiči v současné době ztrácí drahocenný čas nevhodným ukládáním záznamu činností do paměti tachografů, ale změna legislativy a uvedení nového tachografu Stoneridge bude mít pozitivní efekt na evidenci a správu hodin řidiče."

U nového tachografu bylo zjednodušeno a zpřehledněno rozhraní pro ruční zadávání činností do přístroje poté, co byl řidič mimo vozidlo a během tohoto období nemohl zaznamenávat svou činnost na svou kartu řidiče. Díky kompletně přepracovanému chování tachografu při ručním vkládání má nový SE5000 ExaktTM obzvlášť intuitivní a snadno obsluhovatelné uživatelské rozhraní na trhu. Významnou měrou se zrychlila doba ukládání a stahování dat včetně přípravy tachografu k jízdě. Při porovnání s SE5000 Rev. 6 došlo téměř k osminásobnému zrychlení stahování dat.

Nový tachograf SE5000 ExaktTM je cenově dostupný a lze jej pořídit i výměnným způsobem za starý typ tachografu jakéhokoliv výrobce. "Nový SE5000 ExaktTM jsme zkoušeli několik týdnů a nyní vidíme, že nám přinese přes 100 hodin jízdy ročně navíc pro každého řidiče. To může znamenat denně více dodání, zvýšení efektivity a zvýšení profitu - což je na zvážení při zvyšování ostatních nákladů jako je například palivo," řekl Torbjörn Karlsson, Fleet Manager Coca-Cola Sverige.

Porovnejte si na stránkách http://www.se5000exakt.com, kolik času navíc můžete získat s novým tachografem Stoneridge oproti vašemu stávajícímu tachografu. Stačí si jen stáhnout data z vašeho současného tachografu včetně rychlosti a komparativní nástroj Vám vypočítá, kolik času můžete získat.


Další články z rubriky

Mikolas Josef vydává po dlouhé době nový videoklip a došlo i na krev!

Mikolas Josef vydává po dlouhé době nový videoklip a došlo i na krev!

Kluci z YesBrothers mají nový singl a klip LETÍME

Kluci z YesBrothers mají nový singl a klip LETÍME

Sound Healingem s Tokhim vás příjemně naladí a navíc posílí i imunitu

Sound Healingem s Tokhim vás příjemně naladí a navíc posílí i imunitu

Česká fantasy pohádka, která se přibližuje hollywoodským snímkům, vydává svůj soundtrack

Česká fantasy pohádka, která se přibližuje hollywoodským snímkům, vydává svůj soundtrack

Jaký že to souboj byl mezi Petrem Kutheilem s Petrem Kolářem?

Jaký že to souboj byl mezi Petrem Kutheilem s Petrem Kolářem?

ŠTĚSTÍ PŘEJE PŘIPRAVENÝM