Magazín Elita

JAK UMOŽNÍ TACHOGRAF PRODLOUŽIT DOBU JÍZDY?

JAK UMOŽNÍ TACHOGRAF PRODLOUŽIT DOBU JÍZDY?

Praha 10. května (PROTEXT) - HALE s.r.o., importér tachografů značky Stoneridge Electronics, uvádí na český trh typově schválený digitální tachograf nové generace SE5000 ExaktTM.

Nový tachograf je navržen a vyráběn v evropském sídle výzkumu a vývoje ve městě Bromma - Švédsko a od jeho uvedení na trh se očekává, že přinese výrazné zvýšení efektivity v odvětví silniční dopravy. SE5000 ExaktTM je uveden na trh v dostatečném předstihu před nabytím účinnosti nové legislativy, Nařízení Komise EU č.1266/2009 - zčásti platné již od října 2011, respektive od října 2012. Nová legislativa, která přímo souvisí se specifikací tachografu danou přílohou 1B, uvádí, že jediná nejdelší souvislá činnost, prováděná v určité minutě, bude zaznamenána proti této konkrétní činnosti. Toto umožní operátorům silniční dopravy zlepšit efektivitu snížením počtu minut automaticky započítaných jako doba řízení.

Pokud řidič jede 29 sekund a následně provádí "ostatní práci" zbylých 31 sekund stejné minuty, nebude žádná jízda zaznamenána - na rozdíl od současných tachografů, kde celá minuta bude vedena jako doba jízdy. Jinými slovy pravidlo jedné minuty spočívá v zaokrouhlování doby jízdy k nejbližší minutě.

Dopravci a řidiči nákladních vozidel a autobusů významně zvýší dobu jízdy a tím i svoji produktivitu. Prvotní zkoušky provedené ve Švédsku zcela prokázaly úspory času řízení až o 45 minut na jednoho řidiče každý den. Úspora času je typická pro vozidlo s více zastávkami, kdy tyto zastávky byly zaznamenány jako doba řízení.

SE5000 ExaktTM je uživatelsky přívětivý tachograf s přehledným menu, velkými a přehlednými symboly na displeji a logickým uspořádáním umožňujícím jednoduchost obsluhy. Nový tachograf Stoneridge dokáže za jízdy poskytnout řidičům kompletní informace o době řízení a součtové hodnoty přestávek na displeji tachografu.

Peter Hafmar, manažer tachografů Stoneridge Electronics, řekl: "Uvedením SE5000 ExaktTM na evropský trh představujeme příští generaci digitálních tachografů. Při vhodnějším záznamu činnosti řidiče nebo osádky se podstatně zvyšuje produktivita doby řízení v silniční dopravě. Řidiči v současné době ztrácí drahocenný čas nevhodným ukládáním záznamu činností do paměti tachografů, ale změna legislativy a uvedení nového tachografu Stoneridge bude mít pozitivní efekt na evidenci a správu hodin řidiče."

U nového tachografu bylo zjednodušeno a zpřehledněno rozhraní pro ruční zadávání činností do přístroje poté, co byl řidič mimo vozidlo a během tohoto období nemohl zaznamenávat svou činnost na svou kartu řidiče. Díky kompletně přepracovanému chování tachografu při ručním vkládání má nový SE5000 ExaktTM obzvlášť intuitivní a snadno obsluhovatelné uživatelské rozhraní na trhu. Významnou měrou se zrychlila doba ukládání a stahování dat včetně přípravy tachografu k jízdě. Při porovnání s SE5000 Rev. 6 došlo téměř k osminásobnému zrychlení stahování dat.

Nový tachograf SE5000 ExaktTM je cenově dostupný a lze jej pořídit i výměnným způsobem za starý typ tachografu jakéhokoliv výrobce. "Nový SE5000 ExaktTM jsme zkoušeli několik týdnů a nyní vidíme, že nám přinese přes 100 hodin jízdy ročně navíc pro každého řidiče. To může znamenat denně více dodání, zvýšení efektivity a zvýšení profitu - což je na zvážení při zvyšování ostatních nákladů jako je například palivo," řekl Torbjörn Karlsson, Fleet Manager Coca-Cola Sverige.

Porovnejte si na stránkách http://www.se5000exakt.com, kolik času navíc můžete získat s novým tachografem Stoneridge oproti vašemu stávajícímu tachografu. Stačí si jen stáhnout data z vašeho současného tachografu včetně rychlosti a komparativní nástroj Vám vypočítá, kolik času můžete získat.


Další články z rubriky

Do Klokánků zamířily antigenní testy. Obrovská pomoc, říká vedení FOD!

Do Klokánků zamířily antigenní testy. Obrovská pomoc, říká vedení FOD!

Marcela Březinová a nový muž po jejím boku? A co na to policajt Upír Krejčí

Marcela Březinová a nový muž po jejím boku? A co na to policajt Upír Krejčí

Dermacol slaví úžasných 55 let a bude nadělovat krásu, péči i diamanty

Dermacol slaví úžasných 55 let a bude nadělovat krásu, péči i diamanty

Nový klip od Chiky Toro „I´M OUT“ - Nová kapitola

Nový klip od Chiky Toro „I´M OUT“ - Nová kapitola

Muž roku David Kremeň v sobě policistu nezapře! Z řidičů ho občas mrazí

Muž roku David Kremeň v sobě policistu nezapře! Z řidičů ho občas mrazí

ŠTĚSTÍ PŘEJE PŘIPRAVENÝM