Magazín Elita

SPOLEČNOST SKYPE KUPUJE QIK

Lucemburk 7. ledna (PROTEXT/Businesswire) - Společnost Skype včera oznámila, že uzavřela definitivní smlouvu o převzetí firmy Qik, poskytovatele software a služeb pro zpracování videa, které umožňují uživatelům mobilních zařízení okamžité pořízení a sdílení videa z kteréhokoli místa na světě. Firma Qik má 60 zaměstnanců a sídlí v Redwood City (Kalifornie) a má pobočku v Moskvě (Rusko). Očekává se, že transakce bude dokončena v lednu 2011. Podmínky akvizice nebyly zveřejněny.

Firma Qik byla založena v roce 2006 a nabízí inovativní a flexibilní řešení pro pořizování a sdílení videa pro různé mobilní platformy, web i pro osobní počítače. Nahraná videa lze sdílet v reálném čase nebo je možné je uložit a zhlédnout později. Díky tomu je možné provádět archivaci a sdílení videa nebo soubory posílat jako MMS. Služby společnosti Qik jsou dostupné na více než 200 mobilních telefonech na platformách Android, iPhone, Symbian, Blackberry a Windows Mobile a jsou předinstalované na různých typech mobilních telefonech díky partnerství s předními výrobci mobilních telefonů a provozovatelů mobilních sítí.

Společnosti Skype i Qik sdílí společný cíl, kterým je rozšíření možnosti komunikace a sdílení videa na všechny platformy a zařízení. Akvizice společnosti Qik pomůže firmě Skype posílit její vedoucí pozici na poli nahrávání, sdílení a archivace videa a umožní jí poskytovat tyto služby v rámci svého portfolia služeb. Díky této akvizici získá společnost Skype také zkušený tým inženýrů, který se podílel na vytvoření technologie Qik’s Smart Streaming(TM) pro optimalizaci video přenosů přes bezdrátové sítě.

“Tým společnosti Qik má velké zkušenosti v oblasti videa, protože tyto služby poskytuje svým partnerům z řad mobilních operátorů a úspěšně je využívají milióny koncových uživatelů na celé řadě různých zařízení,” řekl Tony Bates, generální ředitel firmy Skype. "Prostřednictvím software společnosti Skype se provádí přibližně 25 procent všech mezinárodních hovorů na světě 1) a zhruba 40 procent ze všech hovorů uskutečněných mezi dvěma Skype účty (Skype-to-Skype) se děje přes video. Rozsáhlé zkušenosti firmy Qik a její dlouholeté vztahy s mobilními operátory jsou pro firmu Skype skvělým doplňkem.“

Společně se firmy Skype a Qik budou orientovat na rozšíření nabídky video služeb po celém světě tak, aby lidé mohli v globálním měřítku sdílet video v reálném čase na různých platformách a současně tyto soubory uchovávat tak, aby si je mohli prohlédnout kdykoli později.

"Firma Qik velmi tvrdě pracovala na vyřešení složitých problémů v oblasti přenosu videosignálů a její technologie umožňují uživatelům z celého světa sdílet videozáznamy s lidmi, kteří jsou pro ně důležití,” řekl Vijay Tella, generální ředitel firmy Qik. “Naše spojení s firmou Skype znamená pro tým firmy Qik možnost pracovat s talentovaným týmem firmy Skype na vytváření nových a inovativních produktů pro naše zákazníky a partnery."

Společnost byla založena v roce 2003 a sídlí v Lucemburku. Skype lze stáhnout do počítačů, mobilních telefonů a dalších připojených zařízení zdarma na adrese http://www.skype.com

Na blogu www://blogs.skype.com můžete získat novinky a aktualizace programu Skype.

Twitter: www://twitter.com/skype nebo Facebook: http://www.facebook.com/skype

Pro používání služeb Skype je nutné širokopásmové připojení k internetu. Skype nepředstavuje náhradu běžných telefonních služeb a není možné ho používat pro nouzová volání.

Skype, související obchodní značky, loga a symbol „S“ jsou ochrannými známkami firmy Skype Limited.

O společnosti Qik

Qik je jedničkou na trhu mobilního videa. Firma nabízí uživatelům inteligentních telefonů (smartphone) z celého světa možnost kdykoli zachytit speciální a spontánní chvíle jejich života a okamžitě vše sdílet s přáteli, rodinou a komunitou. Komplexní řešení firmy Qik uspokojují všechny potřeby zákazníků v oblasti video hovorů, sdílení videa, MMS a možností synchronizace a uložení videa na web a počítač. Služba Qik je k dispozici na více než 200 mobilních telefonech na platformách Android, iPhone, Symbian, Blackberry a Windows Mobile. Společnost Qik sídlí v Redwood City, v Kalifornii a má pobočku v Moskvě (Rusko).

Zdroj: Skype


Další články z rubriky

Drátová či bezdrátová sluchátka? To je, oč tu hraje!

Drátová či bezdrátová sluchátka? To je, oč tu hraje!

IT pro děti

IT pro děti

Papírová 3D skládačka k vymalování dle vlastních představ je fenomén současnosti pro malé i velké

Papírová 3D skládačka k vymalování dle vlastních představ je fenomén současnosti pro malé i velké

Dnes se rozsvítí Majáky české kultury v místech zrušených akcí více, při-pojilo se více než 70 kulturních institucí v ČR

Dnes se rozsvítí Majáky české kultury v místech zrušených akcí více, při-pojilo se více než 70 kulturních institucí v ČR

Rio Mare a Světový fond na ochranu přírody zachraňují oceány

Rio Mare a Světový fond na ochranu přírody zachraňují oceány

ŠTĚSTÍ PŘEJE PŘIPRAVENÝM