Magazín Elita

Velkolepá výstava TUTANCHAMON – jeho hrobka a poklady otevře své brány 7. 12. na PVA EXPO Praha

Velkolepá výstava TUTANCHAMON – jeho hrobka a poklady otevře své brány 7. 12. na PVA EXPO Praha

Originální výstava Tutanchamon – jeho hrobka a poklady, představuje největší archeologický objev světa. Návštěvníci nahlédnou díky jedinečné interaktivní expozici do starověkého Egypta, a prožijí dobrodružství odhalení Tutanchamonovy hrobky a jeho zlatého pokladu.

Více než 1000 artefaktů dá návštěvníkům představu o velikosti a nevyčíslitelné hodnotě faraonova zlatého pokladu. Přiblíží jim také historickou epochu, ve které panovník žil. Dokonalé kopie a přesné uspořádání Tutanchamonovy hrobky v nálezovém stavu umožní divákům autentický zážitek a navodí pocit, jaký měl objevitel hrobky, když zjistil, jak převratný objev se mu právě podařil.

Hlavní expozice je koncipována přesně tak, jak byla hrobka v roce 1922 odhalena – všechny posvátné předměty, sošky, šperky i sarkofágy leží na stejných místech, jako byly kdysi nalezeny. Návštěvníci budou mít možnost vidět víc než 1000 nádherných předmětů včetně světoznámé zlaté posmrtné masky Tutanchamona a jeho ohromného zlatého sarkofágu.

„Vidím úžasné věci!“ vykřikl před 102 roky Howard Carter, když poprvé nahlédl do Tutanchamonovy hrobky. A přesně tento úžas zažijí i návštěvníci výstavy.

Expozici pečlivě připravoval mezinárodní tým vědců, archeologů, umělců i řemeslníků. Výsledkem jejich spolupráce je dokonalý obraz starověké civilizace a jejího vládce. Výstava je doplněna imerzivní a rozšířenou realitou, která návštěvníkům přinese ještě autentičtější, doslova pohlcující zážitek.

„Je to jedna z nejkrásnějších výstav na světě. Zažijete nádheru a také dokonalé řemeslné zpracování všech předmětů z faraonova pokladu. Stále nás fascinuje neuvěřitelně spletitý kulturně náboženský odkaz, který světu tento mladičký faraon přinesl. Některá jeho tajemství zůstávají i po tisících letech neodhalena. Aby mohl každý pocítit sílu tohoto mystéria na vlastní kůži, připravili jsme pro návštěvníky rozšířenou realitu, díky které se v imerzivní části výstavy doslova ocitnete uvnitř starobylé hrobky,“ vysvětluje jedinečnost velkolepé výstavy Květa Havelková, tisková mluvčí pořadatele společnosti JVS trade group.

Česká expozice z egyptologických sbírek Národního muzea

V samostatné galerii budou v rámci výstavy prezentovány také úspěchy českých archeologů a exponáty ze sbírek Národního muzea. V této expozici budou návštěvníci obdivovat originální starověkou egyptskou rakev a další exponáty staré přes 3000 let.

Audio průvodce i Dětská stezka

Součástí výstavy je audio průvodce, který návštěvníkům popisuje dobrodružství objevení Tutanchamonovy hrobky a detailně popisuje i jednotlivé exponáty. Pro nejmenší návštěvníky je připravena zábavná Dětská stezka, která jim pomůže pochopit život mladičkého faraona v dávném starověku.

Výstava je otevřena každý den od 9 do 19 hod, o víkendech od 9:30 do 19 hod.

www.tutanchamonpraha.cz

Fotogalerie
21151 21152

Další články z rubriky

Nová povídková kniha Dagmar Peckové „Tanec mezi vejci“ voní životem a člověčinou

Nová povídková kniha Dagmar Peckové „Tanec mezi vejci“ voní životem a člověčinou

Světový vánoční koncert génia filmové hudby Johna Williamse se po loňském úspěchu vrací do České republiky!

Světový vánoční koncert génia filmové hudby Johna Williamse se po loňském úspěchu vrací do České republiky!

V Londýně skončila měsíční přehlídka české kultury. Festival Made in Prague uvedl více než dvě desítky akcí a zaznamenal rekordní návštěvnost

V Londýně skončila měsíční přehlídka české kultury. Festival Made in Prague uvedl více než dvě desítky akcí a zaznamenal rekordní návštěvnost

Františku Novotnému vychází nová kniha Adventní radosti

Františku Novotnému vychází nová kniha Adventní radosti

Životopisný film Duchoň přináší obrázek pop music z totalitní éry i pohled za kulisy

Životopisný film Duchoň přináší obrázek pop music z totalitní éry i pohled za kulisy