Magazín Elita

Zdravé a krásné vlasy si můžete udržet i v letních měsících

Zdravé a krásné vlasy si můžete udržet i v letních měsících

Braňte se žhavým paprskům!

Ačkoliv je sluneční svit příjemně hřejivý, pro vlasy může představovat velkou zatěžkávací zkoušku. Vysoké teploty mohou mít na svědomí jejich lámání, třepení konečků či spálení vlasové pokožky. V parných dnech proto schovejte raději svou „korunu krásy“ pod slušivý slamák, kšiltovku či šátek. Zároveň své vlasy chraňte vhodnými vlasovými produkty např. Kaaral Maraes Sun care, v celé sluneční řadě s maskou i ochranným sprejem i tělovým šampónem.

Po koupání vlasy šetrně umyjte

Plavání, cákání, šnorchlování či vodní hrátky jsou zkrátka neodmyslitelnou součástí dovolené. Mokré vlasy bývají ovšem mnohem náchylnější k poškození a chlorovaná i slaná voda je pro ně „zabijákem“. Vždy je tedy po koupání opláchněte sladkou vodou, klidně si ji doneste v pet lahvi, pokud na pláži není k dispozici sprcha. Pozor dávejte i při samotném vysušování – třením o froté ručník můžete způsobit krepatění a narušit přirozenou strukturu vlasů. Místo „drhnutí“ jen vodu opatrně vymačkejte, třeba do starého bavlněného trička. Jemně si počínejte také při rozčesávání – nejprve projeďte konečky hřebenem se širokými zuby. Další rozčesání vždy začněte o kousek výš, až se postupně dostanete ke kořínkům.

Nechoďte spát s mokrou hlavou!

Večer vlasy umyjte a ošetřete. Zhruba jednou týdně dopřejte svým kadeřím regenerační masku, která chrání vlasy před škodlivým účinkem slunečních paprsků a působením soli. Odborníci ovšem varují před spaním s mokrými vlasy! Vždy proto vlasy následně vyfoukejte, v létě alespoň od pokožky. Snížíte tím riziko tvorby lupů a různých plísní. Důležité je však vybrat správný fén, který vlas nepřetěžuje extrémní teplotou. Například Dyson Supersonic měří teplotu více než 40krát za sekundu a reguluje ji. Navíc vysušuje velmi rychle.

Jako v bavlnce...

Hýčkejte svou hřívu a vyhýbejte se rizikovým faktorům, které by ji mohly v létě poškodit. Patří mezi ně například příliš vysoké teploty při úpravě účesů. Pakliže se rozhodnete vytvarovat svou hřívu do dokonalého stylingu, vsaďte na kvalitní pomocníky, které mají inteligentní regulaci teploty a brání tak poškození. Styler Dyson Airwrap  díky fyzikálnímu jevu zvanému Coanda efekt sám přitáhne vlas a v jednom kroku jej vysuší i vytvaruje. Před kulmováním či žehlením také vždy používejte speciální produkty pro tepelnou ochranu (např. Kaaral Style Perfetto Triaction).

Šátek ve vlasech z vás udělá filmovou star!

Při tvorbě účesu nepoužívejte kovové sponky ani gumičky s kovovými částmi, které mohou vlasy lámat. Naopak vsaďte na francouzský šarm a zapleťte si do vlasů stuhu pro oživení svého hair stylingu! Perfektní je také lehký šátek, který si můžete uvázat ve stylu pirát nebo ho můžete uvázat do vlasů jako čelenku nebo jen do copu.  Šetrné k vlasům jsou také látkové gumičky, zkroťte jimi své prameny zejména ve větrném počasí, uchráníte je tím před zacucháním a následným lámáním.

Těmito hair stylingy letos v létě zabodujete!

Vsaďte na vrstvené  střihy anebo lehké letní mikádo. Do módy se vrací též retro a stejně jako loni je in i takzvaný messy style, což je ledabylý texturovaný účes, který vypadá jako přirozený „rozcuch“ à la právě jsem přišla z pláže. Místo barvy v létě raději vsaďte na šetrnější přeliv, jenž nezasahuje do vnitřní struktury vlasu. Pokud budete chtít vlasy barvit, svěřte se do rukou odborníka.

Tip na skvělý letní účes pomocí difuzéru

Chcete mít přirozené vlny? Poradíme, jak na to raz dva! Nástavec s difuzérem je zkonstruován tak, aby rovnoměrně rozptyloval vzduch, čímž se snižuje kudrnatost vlasů a vznikají krásné kadeře.

Stačí těchto 5 jednoduchých kroků

Krok 1: Po umytí z vlasů jemně vytlačte přebytečnou vodu. Naneste zvlhčující krém určený pro hydrataci přírodních vln a kadeří. Poté si vezměte hřeben se širokými zuby a vlasy rozčešte.

Krok 2: Nasaďte na vysoušeč vlasů Dyson Supersonic™ difuzér. Nastavte foukání vzduchu na nízkou hodnotu, díky tomu se nenaruší přirozený tvar vlasů. Vyberte nastavení teploty podle síly vlasů – nízké pro jemné vlasy, střední pro střední hustotu a vysoká pro pevné vlasy.

Krok 3: Nejprve vysušte horní část vlasů, aby se zachoval objem. Toho lze dosáhnout nakloněním hlavy vzhůru nohama a sušením u kořínků vlasů.

Krok 4: Nyní si vezměte jednotlivé prameny a vložte je do difuzéru. Při umísťování vlasů do difuzérudbejte, aby byly blízko pokožky hlavy a docházelo jen k minimálnímu pohybu. Snažte neotáčet a nehýbat difuzérem z místa na místo, to by mohlo narušit přirozené kadeře a vlasy by byly příliš kudrnaté.

Krok 5: Postup opakujte po celé hlavě, dokud není zcela suchá. Poté techniku ​​opakujte pomocí studeného vzduchu, abyste vlny zafixovali. Nakonec pomocí lehkého séra zvýrazněte vlny a kadeře a upravte je do požadované podoby.

Fotogalerie
20141 20142

Další články z rubriky

Formální móda podzimu přichází opět s proužky

Formální móda podzimu přichází opět s proužky

Táňa Tkadlecová a Bohdana Kolínková tvoří kolekce s něžným dotekem folklóru

Táňa Tkadlecová a Bohdana Kolínková tvoří kolekce s něžným dotekem folklóru

Umění v kuchyni: Miele povyšuje digestoře na mistrovská díla

Umění v kuchyni: Miele povyšuje digestoře na mistrovská díla

Objemová maska a gel pro vzdušný objem jedině od Tea Tree Lemon Sage!

Objemová maska a gel pro vzdušný objem jedině od Tea Tree Lemon Sage!

Brita zbavuje vodu nežádoucích látek a mikročástic

Brita zbavuje vodu nežádoucích látek a mikročástic