Magazín Elita

Co si tak v létě poslechnout audioknihu

Co si tak v létě poslechnout audioknihu

Ať už si chystáte audioknižní výbavu na dovolenou či cesty na výlety, nebo se teprve odhodláváte audioknihy vyzkoušet, máte teď skvělou příležitost. Jedna z největších audioknižních platforem v Česku právě pořádá tradiční akci, při které můžete ušetřit i více než 60 %. Z titulů, které se v průběhu června vyplatí koupit, jsme pro vás vybrali několik tipů napříč žánry.

Červen měsíc audioknih probíhá na Audiotece již po sedmé. Letos se v něm postupně představí stovky titulů, které si můžete pořídit za jednotnou cenu 249 Kč. To v případě oblíbené asijské ságy Šógun znamená oproti původní ceně slevu 64 %.

U řady dalších děl se sleva pohybuje kolem 50 %. Zastoupeny jsou přitom audioknihy napříč žánry. Převažují detektivky, fantasy a sci-fi, které patří
u posluchačů Audioteky dlouhodobě k nejoblíbenějším. Pestrý výběr je také v kategorii osobní rozvoj. Na své si přijdou rovněž příznivci biografií, historie či společenské prózy.

Součástí Června měsíce audioknih jsou i vybrané tituly v superprodukčním zpracování, které vyniká jak špičkovou kvalitou zvuku a audiokulisami s řadou efektů, tak brilantními hereckými výkony. Jde například o bláznivou komedii Petra Kolečka nazvanou Tirák, v níž excelují Jakub Prachař, Jana Stryková nebo Jiří Vyorálek, ale také o posluchači i odborníky oceňovaný titul Jiřího Havelky Agent. Ten se v minulosti stal absolutním vítězem Audioknihy roku. Kromě originálního formátu, poutavého příběhu, zajímavých informací a precizního zpracování k tomu značnou měrou přispěly i výkony interpretů v čele s četným osazenstvem Dejvického divadla.

Akce je rozdělena do tří etap, v každé z nich budou k dispozici jiné audioknihy. Web Audioteky se tak do 30. června 2024 vyplatí sledovat průběžně.

Červnová audioknižní inspirace

Detektivka na letní dovolenou

Hned v první fázi Června měsíce audioknih si můžete s 45% slevou pořídit krimi příběh Mizející dívky od autorky Lisy Reganové. Světový bestseller s neústupnou a statečnou vyšetřovatelkou Josie Quinnovou se odehrává v ospalém americkém městečku Denton, kde při pátrání po sedmnáctileté Isabelle Colemanové najdou policisté otřesenou dívku, o níž ani nevěděli, že ji mají hledat. Vyšetřování vede k důkazům, které obě dívky spojují. Začíná tak zoufalý závod s časem, jehož cílem je najít Isabelle živou. Současně panuje obava, že mohou existovat další oběti. Pokud si léto bez dobré detektivky neumíte představit, poslechněte si třeba právě tuto. V podání Zuzany Slavíkové.

Romantický příběh na vlahé letní večery

Dáváte přednost laskavějším tématům? Pak je pro vás tou pravou volbou série Romantické útěky od Julie Caplinové. První díl vás zavede do Kavárny v Kodani a představí vám manažerku Kate, která má vše, co si přála. Pracuje pro jednu z nejlepších PR agentur v rušném Londýně, je úspěšná, okouzlující a její přítel je úžasný. Dokud jí ovšem neukradne nápady, díky nimž je povýšen místo ní. Kate by ráda všem dokázala, že není tak mladá a nezkušená, jak si všichni myslí. Získat jako nového klienta velkého prodejce dánských bytových doplňků a nábytku je její šance. Proto musí absolvovat cestu do Kodaně. Během ní poznává krásy Kodaně i sama sebe. Vypráví Veronika Lazorčáková. Také tuto audioknihu získáte výhodně v první etapě akce, která končí 11. června.

Příležitost pro prázdninový restart

Chcete-li v létě nabrat dech do dalšího pololetí, určitě si poslechněte audioknihu Jamese Nestora Dech: Nové poznatky o ztraceném umění. Autor v ní konfrontuje naši znalost o nejzákladnější biologické funkci. Vychází přitom z tisíciletých lékařských textů i nedávných špičkových studií. Přidává také konkrétní cvičení, která pro vás budou vodítkem ke znovunalezení správného způsobu dýchání. Tento titul se představí ve druhém bloku akce, tedy od 12. do 20. června 2024.

Zábava na cesty pro malé i velké

Audioknihy spolehlivě zpříjemní cestování dětem různého věku. Naším tipem je Operace Banány od Davida Walliamse. Tohoto britského herce a scénáristu možná znáte z populární komediální série Little Britain (Malá Velká Británie). Je ale rovněž skvělým autorem příběhů pro děti. Literární kritici jej označují za nového Roalda Dahla. Jeho vypravěčsky brilantní příběhy s překvapivou pointou a černým humorem mladé čtenáře i posluchače opravdu baví. Platí to rovněž pro bondovsky laděný příběh z druhé světové války, v němž není nouze ani o humor. Jedenáctiletý sirotek Erik tráví dny na místě, kde se cítí nejvíc šťastný, v Londýnské ZOO. Naváže tu neobyčejné přátelství s pozoruhodnou gorilou Gertrudou. S bombami dopadajícími na celý Londýn musí Erik Gertrudu zachránit. Společně se strýcem Sidem, chovatelem v ZOO, se dají všichni tři na útěk. Zatímco se ukrývají na mořském pobřeží, odkrývají spiknutí… Spis, který uslyšíte, nese označení: Operace banány – Přísně tajné. Vyprávět vám ho bude legendární Jiří Lábus.

S kultovní sérií za hranice všedních dní

Poslední etapa Června měsíce audioknih nabídne mnoho bestsellerů. Mezi nimi i kultovního Zaklínače, konkrétně audio zpracování všech šesti povídek první knihy, kterou napsal Andrzej Sapkowski. Do fantasy světa, kde budete sledovat osudy Geralta z Rivie, zaklínače, bělovlasého zabijáka monster a magických tvorů, se přenesete díky skvělé interpretaci Jiřího Dvořáka, Miroslava Táborského, Oty Jiráka, Veroniky Bajerové nebo Kláry Sedláčkové Oltové. V roli vypravěče se představí Jiří Plachý. 

Více informací k těmto i dalším titulům, které jsou součástí akce Červen měsíc audioknih, najdete na www.audioteka.cz.

Fotogalerie
20106 20107 20108 20109

Další články z rubriky

Trh audioknih a mluveného slova v roce 2023 vzrostl o 20 %, nejprodávanější byl Kmotr Maria Puza

Trh audioknih a mluveného slova v roce 2023 vzrostl o 20 %, nejprodávanější byl Kmotr Maria Puza

Festival Divadlo v Plzni nabídne 40 představení včetně slavné německo-francouzské inscenace Extinction

Festival Divadlo v Plzni nabídne 40 představení včetně slavné německo-francouzské inscenace Extinction

Rovnost mužů a žen ve filmovém průmyslu existuje, domnívá se 60 % budoucí filmařské generace

Rovnost mužů a žen ve filmovém průmyslu existuje, domnívá se 60 % budoucí filmařské generace

Zápisník alkoholičky není žádná pohádka o výbušném koťátku

Zápisník alkoholičky není žádná pohádka o výbušném koťátku

Výstava „Helena -  60 let na scéně“ v Tančícím domě představuje unikátní show

Výstava „Helena - 60 let na scéně“ v Tančícím domě představuje unikátní show