Magazín Elita

Motorkáři podpoří Nedoklubko! Harley-Davidson Praha pro Nedoklubko Challenge letos již po šesté

Motorkáři podpoří Nedoklubko!  Harley-Davidson Praha pro Nedoklubko Challenge letos již po šesté

Další ročník Harley-Davidson Praha pro Nedoklubko Challenge se blíží! Ten se letos uskuteční v sobotu 25. května a jeho výtěžek již počtvrté v řadě podpoří neziskovou organizaci Nedoklubko. Netradiční závod, jehož cílem je projet 10 předem stanovených bodů nejkratší možnou trasou je určen pro všechny jezdce, bez ohledu na značku a typ motocyklu. Vítěz získá zajímavý finanční obnos, který je tvořen polovinou částky vybrané na startovném, druhá polovina putuje právě organizaci Nedoklubko, pomáhající rodinám s předčasně narozenými dětmi. Trasa Harley-Davidson Praha pro Nedoklubko Challenge bude měřit zhruba 200 km a jednotlivé průjezdní body jsou do poslední chvíle tajné, kromě startu v Harley-Davidson Praha a cíle, kterým bude Zámek Lány.

Čtvrtá květnová sobota, 25. května, bude patřit dalšímu ročníku Harley-Davidson Praha pro Nedoklubko Challenge. Speciální akci a trochu netradičnímu závodu, jehož cílem je projet 10 předem stanovených bodů při najetí nejkratší možné trasy, tedy nejnižšího počtu kilometrů. Jedinou podmínkou závodu je absolvování trasy výhradně po silnicích I., II. a III. třídy, bez jakéhokoli zkracování přes polní cesty nebo louky a samozřejmě za dodržení všech silničních a bezpečnostní předpisů. Jezdci se již nyní mohou registrovat na přes formulář na stránce http://hdchallenge.cz, kde stačí uvést jméno, telefonní číslo a informaci, v jaké kategorii se jezdec účastní.

„Letošní Harley-Davidson Praha pro Nedoklubko Challenge se už teď nemůžu dočkat! Nejen, že podpoříme dobrou věc a přispějeme Nedoklubku, ale hlavně si všichni společně užijeme sobotu v sedle motocyklu a absolvujeme jízdu, která má smysl. A hlavně, těšíme se na jezdce všech značek! Takže ať už jezdíte na motocyklech Harley-Davidson, nebo naopak na strojích jiných značek nebo na skútrech, rozhodně se neostýchejte do Challenge přihlásit, dorazit na start na dealerství Harley-Davidson Praha a třeba i celý závod vyhrát. Navíc, už teď můžu prozradit, že pokud se nestane nic nečekaného budeme mít tu čest celý závod absolvovat po boku našeho letitého účastníka, vášnivého motorkáře a Prezidenta ČR Petra Pavla,“ říká Jaroslav Vavřina, spolumajitel dealerství Harley-Davidson Praha a organizátor akce, a doporučuje, že vzhledem k enormnímu zájmu je vhodné s registrací příliš neotálet.

Stanovená trasa bude měřit zhruba 200 km a zahrne průjezdní body po Praze, středních Čechách či přilehlých krajích. Registrační poplatek pro jednotlivce činí 1 000 Kč včetně DPH a pro firmu 10 000 Kč bez DPH a v současné chvíli zbývá už jen pár míst pro účastníky z řad firem.

Účast bez limitů – pro nemotorkáře i jezdce na druhé straně ČR i v zahraničí

Harley-Davidson Praha pro Nedoklubko Challenge bude navíc letos zcela bez limitů, tak, aby se  mohli zúčastnit skutečně všichni! Všichni, kteří chtějí podpořit Nedoklubko, bavit se a u toho si užít jízdu, která má smysl. Pokud totiž někomu nevyhovuje termín akce, nemůže do Prahy na start dorazit nebo třeba není vůbec motorkář nebo nemá k dispozici motocykl, na kterém by jel, není to pro účast nijak limitující. Absolvovat Challenge je totiž možné i takzvaně na dálku ve vlastním zvoleném termínu! Pro všechny takovéto případy připravili organizátoři speciální kategorii.

Celé dva měsíce, od 15. března do 15. května, tak může zájemce absolvovat jízdu s vlastními stanovenými průjezdními body, které zaznamená, ideálně v podobě GPX, a následně pošle screen trasy a fotky na e-mail challenge@harley-davidson-praha.cz. A hlavně, jet může opravdu na čemkoli, třeba i na kole, koloběžce, skateboardu, kolečkových bruslích, onewheelu nebo třeba longboardu. Trasa a průjezdní body i vzdálenost je zcela v režii samotného jezdce, speciálně ceněné jsou pak trasy ve tvaru srdce, které získávají bonusovou cenu v podobě vstupenek na All American Fest (30.8. – 1.9., Praha, Výstaviště Holešovice).

Zájemci o tento typ účasti v závodu po registraci uhradí startovné v minimální částce 777 Kč prostřednictvím portálu Darujme.cz, které v plné výši poputuje Nedoklubku. Vlastní zvolenou trasu pak musí absolvovat a zaslat na e-mail do 15. května. Poté organizátoři zvolí 20 jezdců, kteří projeli nejzajímavější trasy a pozvou je na oficiální finále Harley-Davidson Praha pro Nedoklubko Challenge na Zámek Lány.

 HARLEY-DAVIDSON PRAHA PRO NEDOKLUBKO CHALLENGE – 25. 5. 2024

Více informací a registraci naleznete na www.hdchallenge.cz nebo na Facebooku www.facebook.com/HDPrahaChallenge

Fotogalerie
19773 19774 19775

Další články z rubriky

Koncept SaSaZu oslavuje 15 let, k narozeninám si nadělil  novou restauraci SaSaZu Oldtown v centru Prahy

Koncept SaSaZu oslavuje 15 let, k narozeninám si nadělil novou restauraci SaSaZu Oldtown v centru Prahy

Podzimní JazzFestBrno ozdobí Al Di Meola, Kamasi Washington, José James nebo Jiří Slavík s radikálními úpravami polky

Podzimní JazzFestBrno ozdobí Al Di Meola, Kamasi Washington, José James nebo Jiří Slavík s radikálními úpravami polky

Renomovaný fotograf Jindřich Štreit vystavuje v Kroměříži

Renomovaný fotograf Jindřich Štreit vystavuje v Kroměříži

Netflix vypouští thriller o sériovém vrahovi, který má i českou stopu

Netflix vypouští thriller o sériovém vrahovi, který má i českou stopu

Muzikál ELA! přináší nelehký život netuctové dívky i její zářivou závodní kariéru v rytmu jazzu

Muzikál ELA! přináší nelehký život netuctové dívky i její zářivou závodní kariéru v rytmu jazzu