Magazín Elita

Evoluce myček Miele od prvního modelu po inteligentní systémy

Evoluce myček Miele od prvního modelu po inteligentní systémy

V letošním roce slaví společnost Miele 125. výročí svého založení. Při této příležitosti přinášíme příběhy jednotlivých přístrojů. Tentokrát se zaměříme na mimořádně oblíbeného domácího pomocníka – myčku nádobí. Projděte se s námi po cestě, na níž se myčky nádobí transformovaly z luxusního zboží pro hrstku zákazníků v nezbytného pomocníka v domácnostech po celém světě. Od prvního modelu představeného v roce 1929, který vyžadoval ruční plnění vodou, až po dnešní špičkové přístroje řady G 7000 s automatickým dávkováním mycího prostředku, inteligentními senzory a připojením k aplikacím, se Miele neustále snaží překonávat očekávání svých zákazníků a nastavovat nové standardy v efektivitě, komfortu, udržitelnosti a designu. Vydejte se s námi na cestu revoluce v mytí nádobí, kterou Miele vedlo po celé generace, a dozvíte se, jak nové technologie a inovace mohou změnit svět jedné z nejběžnějších domácích činností.

Tak šel čas s myčkami Miele

Historie myček nádobí Miele se začala psát v roce 1929, kdy firma uvedla na trh první elektrickou myčku nádobí v Evropě. Přístroj se skládal z kulaté kovové vany se dvěma koši na nádobí a příbory. Automatické zásobování horkou vodou nebylo myslitelné, takže myčka musela být naplněna ručně. Oplachová voda byla rozstřikována na sklenice, talíře a příbory během několika minut pomocí elektricky poháněné vrtule. Zařízení však bylo poměrně drahé, a tak se širšího využití v domácnostech dočkal přístroj až v roce 1960, kdy Miele v Bielefeldu přešlo z výroby jízdních a motorových kol na sériovou výrobu plně automatických myček nádobí.

Od předmytí po sušení bylo vše řízeno automaticky ve třech mycích programech. V roce 1978 společnost Miele představila první myčku nádobí na světě s mikropočítačem a senzorovou elektronikou, která dále usnadnila provoz a současně výrazně snížila spotřebu vody a elektřiny. Dnes lze pomocí senzorů určit stupeň znečištění nádobí a tvrdost vody.

V roce 1987 následoval další milník: s patentovanou příborovou zásuvkou vzniká třetí úroveň mytí, kterou je možné od roku 2010 také nastavit na šířku a výšku. Díky funkci AutoOpen, kdy se myčka po ukončení programu automaticky otevře, se optimalizuje také sušení. V roce 2013 byly na trh uvedeny také plně vestavné modely s funkcí Knock2open, kdy se myčka nádobí otevře po mírném poklepání. Design plně integrované kuchyně tak není ničím narušen.

Na jednom z prvních míst bylo vždy efektivní šetření vodou a elektrickou energií, aniž by se jakkoliv snížila pověstná kvalita mytí Miele.

Čím vás nadchne nejnovější řada G 7000?

Kvalita, pohodlí, moderní technologie, úspora vody a elektrické energie a nadčasový design – to je v kostce charakteristika nejnovější řady myček Miele G 7000. To, o čem mohly předchozí generace jen snít, se stalo skutečností, ať už jde o intuitivní barevný displej M Touch, mimořádný komfort při vkládání nádobí, ovládání pomocí smartphonu, nebo dokonce bezkonkurenční automatické dávkování AutoDos s integrovaným PowerDiskem. Všechny modely G 7000 s funkcí AutoDos lze ovládat pomocí mobilní aplikace a chytrého telefonu či tabletu, například s pohodlnou funkcí kalendáře pro správu naprogramovaných časů spuštění (AutoStart).

Nová sklopná multifunkční 3D zásuvka nabízí ještě větší pohodlí a flexibilitu nejen při vkládání příborů, ale i dalších drobných předmětů, jako jsou šálky na espresso. Koše disponují sklopnými hroty, stejně jako dalšími držáky a silikonovými podložkami pro bezpečné umístění nejrůznějších druhů nádobí.

Úspory především

Kromě účinnosti spotřeby elektrické energie využívají některé programy pouze 6 litrů vody na cyklus, což je podstatně méně než při mytí ve dřezu. V případě, že potřebujete umýt jen pár kusů nádobí, jistě uvítáte adaptivní spotřebu, díky níž se myčka inteligentně přizpůsobí velikosti náplně. Myčky řady G 7000 navíc poskytují přesné údaje o spotřebě po každém mytí.

Není bez zajímavosti, že Miele je jednou z pouhých 3 značek oceněných Which Best Buy i Which Eco Buy. Ani jedna myčka nádobí dostupná v nabídce Miele řady G 7000 totiž není hodnocena nižší známkou energetické účinnosti než B, navíc většina z nich spadá do kategorie A, což je nejvyšší akreditace v rámci aktualizovaného systému hodnocení.

Speciální nabídka ke 125. výročí založení Miele

Protože Miele slaví letos 125. výročí svého založení, přichystalo si pro své zákazníky spoustu dárků. Nejinak tomu je i v případě myček. K modelům Gala získají 125 týdnů prodloužené záruky navíc, k modelům Edition třeba voucher na 6 x PowerDisk a Care Set.

Fotogalerie
19352 19353 19354

Další články z rubriky

Klenotnictví a hodinářství BENY: preciznost v každém detailu

Klenotnictví a hodinářství BENY: preciznost v každém detailu

Proč si zamilovat bezsáčkové vysavače?

Proč si zamilovat bezsáčkové vysavače?

StriVectin Hydration Multiplier sérum pro dvojitou hydrataci

StriVectin Hydration Multiplier sérum pro dvojitou hydrataci

Budete mít štěně? Dobře se připravte!

Budete mít štěně? Dobře se připravte!

Chyťte střechu za očka

Chyťte střechu za očka

MOTOSALON 2024