Magazín Elita

Nový charitativní kalendář zobrazuje emotivní setkání mezi pacienty s ALS a osobností

Nový charitativní kalendář zobrazuje emotivní setkání mezi pacienty s ALS a osobností

Spolek Alsa, organizace věnující se péči o pacienty s amyotrofickou laterální sklerózou (ALS), představuje jedinečný kalendář, jehož snímky zachycují vzácná setkání mezi pacienty a významnými osobnostmi. Fotografiemi, které vyzařují nádhernou atmosféru a lidskost, se může pyšnit díky spolupráci s talentovaným fotografem Jakubem Joachimem. Charitativní kalendář jde do prodeje už ve středu 25. října a výtěžek z něj pomůže financovat péči o pacienty s ALS.

„Dlouho jsme v Alse uvažovali o tom, jak na fotku dostat osobnosti spolu s pacienty a zároveň zachovat jejich přirozenost. Jsme proto moc vděční fotografovi Jakubovi Joachimovi, který se našeho přání nezalekl. Sám přišel s nápady a možnostmi, jak vytvořit ty nejkrásnější fotografie, ze kterých čiší i přes těžkou a nevyléčitelnou diagnózu nádherná atmosféra," říká o focení kalendáře ředitelka spolku Alsa Mgr. Eva Bezuchová.

Kalendář vznikl během charitativní akce Prague City Swim, kde se každoročně schází profesionální i amatérští plavci, aby podpořili pacienty postižené ALS. Kromě plavců se akce účastní také známé osobnosti a samotní pacienti. Fotografie zaznamenávají autentické okamžiky, kdy se pacienti setkávají s osobnostmi, navazují kontakty, vyměňují si příběhy a také se společně zasmějí.

Jedním z nejsrdečnějších setkání bylo mezi Ondřejem Brzbohatým a pacientkou Járou Miljovic. Jarka měla obavy, že kvůli své nemoci nebude Ondřej schopen porozumět, protože už má problémy s artikulací. Ondřej však prokázal vynikající porozumění a s humorem poznamenal, že artikuluje lépe než někteří z jeho hereckých kolegů. Nádherné setkání je patrné z dalších fotek, kdy se Dana Morávková, Daniela Peštová, Stanislav Majer nebo David Kraus s maminkou, sesnaží navodit příjemnou atmosféru a společně si okamžiky užít. Je patrné, že jakékoli chvíle, které navodí pacientům tyto pocity, jsou potřebné a záslužné. Fotografie totiž podtrhují, jak významné je pro nemocné udržovat kontakt s okolním světem, a jakou radost jim přináší každé milé slovo. Pacienti s ALS se postupně oddělují od běžného života, když dokonce i oblékání představuje pro ně výzvu. Proto je péče o jejich duševní zdraví tak nezbytná, aby si udrželi motivaci k boji. Setkání s významnou osobností představuje pro nemocné neocenitelný zážitek, na který se těší dlouho dopředu a jeho vzpomínka vydrží dlouho poté.

Pacienti s ALS postupně ztrácí kontakt s okolním světem, protože i oblékání je pro ně náročné. O to důležitější je péče o jejich duševní zdraví, aby neztratili motivaci bojovat. Setkání se známou osobností je pro nemocné ohromným zážitkem, na který se těší dlouho dopředu a dlouho poté na ten moment vzpomínají. 

Kalendář zakoupíte https://eshop.zsalsa.cz/

 Foto: Jakub Joachim

Kalendář výroba: CEWE Color a.s.

Fotogalerie
18740 18741 18742 18743

Další články z rubriky

Jožka Šmukař má brněnské veletrhy rád

Jožka Šmukař má brněnské veletrhy rád

 

Motorkáři podpoří Nedoklubko!  Harley-Davidson Praha pro Nedoklubko Challenge letos již po šesté

Motorkáři podpoří Nedoklubko! Harley-Davidson Praha pro Nedoklubko Challenge letos již po šesté

Psí den s Prahou 13 si vybudoval své nezastupitelné postavení

Psí den s Prahou 13 si vybudoval své nezastupitelné postavení

Chceme, aby bylo jasné, že náš Žár stále trvá, říká Karel Šůcha

Chceme, aby bylo jasné, že náš Žár stále trvá, říká Karel Šůcha

Petr Jákl byl přesvědčený, že thriller Land of Bad udrží pozornost diváka

Petr Jákl byl přesvědčený, že thriller Land of Bad udrží pozornost diváka

Na vlně audioknih