Magazín Elita

Anna K. vydává po šesti letech nové album „Údolí včel“ a přináší upřímné a autentické sdělení

Anna K. vydává po šesti letech nové album „Údolí včel“ a přináší upřímné a autentické sdělení

Nové album „Údolí včel“ vznikalo v průběhu posledních 6 let a představí 9 autentických skladeb plných citu. „Je to taková moje láskyplná výpověď. Je to velmi osobní album plné životní pravdy, prožitků. Je o síle vztahu, síle lásky. Což může znít jako klišé, ale tak to opravdu není. Je o pocitu sounáležitosti, který člověku pomáhá překonat obrovské pády, až na samé dno, ale také intenzivně vnímat pocity radosti a vítězství,“ říká o nově vydaném albu Anna K. 

Všechny skladby, které na albu jsou, napsal i tentokrát partner Anny K., kytarista Tomáš Vartecký.  Spolupracovali na něm šest let v různých životních etapách.  Rodilo se postupně v jejich domácím studiu ve Vraném nad Vltavou. Na albu se vedle Tomáše Varteckého podílel mj. i kytarista skupiny Bon Jovi Phil X a někdejší bubeník skupin Foreigner a Whitesnike Brian Tichy. Několika písničkám dal výslednou podobu slavný americký producent Chris Lord-Alge (Green Day, Billy Talent, Muse a další).

Z nového alba už jsou v éteru tři písničky. Vedle titulního „Údolí včel“ se nejenradiovými hity staly „Na malou chvíli“ a „O Tobě i o mně“. Už nějaký čas zaznívají na každém koncertě Anny K., na letních festivalech a nebudou samozřejmě chybět ani na tradičním předvánočním akustickém turné, které startuje 9. listopadu v Chomutově. Zbylé skladby z desky Anna K. představí naživo se svou kapelou příští rok 25. 4. 2024 na koncertě v pražském Fóru Karlín a 27. 4. 2024 v brněnské Sonu, kde nové album také s fanoušky pokřtí.

Název novému albu dal aktuální rádiový hit „Údolí včel“. Pohádkově laděná písnička o rytíři, který se vydává za svou láskou i za cenu toho, že za ni položí život. „Tou písní říkáme, že za každý dlouholetý vztah, za kterým je velká láska, stojí bojovat jako o život, ačkoli třeba neprožívá nejrůžovější časy“, vysvětluje Anna K.

Na novém albu je také „Apollo 11“, písnička, která vznikla v době, kdy svět slavil 50. výročí stanutí prvního člověka na Měsíci. Anna K. s Tomášem Varteckým v ní použili i slavný výrok amerického astronauta Neila Armstronga „Malý krok pro člověka, obrovský skok pro lidstvo“. 

Hlas Tomáše Varteckého je slyšet vedly Anny K. v singlu „Údolí včel“ a také ve vánoční písničce „Na vločce“, jenž celé album uzavírá.

Tři dekády vystupuje zpěvačka pod uměleckým jménem Anna K. Její kariéra, ale začala v divadle Semafor už dávno před tím, než se stala populární zpěvačkou. Letos si připomíná třicet let od vydání svého debutového alba „Já nezapomínám“. U této příležitosti vzniká v režii Víta Bělohradského unikátní dokument, ke kterému Anna K. dodává: „Bude to taková milá filmová rekapitulace mé dlouhé profesní, ale i životní dráhy.  Prošla jsem dlouhou cestu a na ní potkala spoustu velmi inspirativních a úžasných osobností, od kterých jsem se měla tu čest učit a učím se dál. Mám velkou radost, že můžu s úctou říct, že moje písničky oslovují a možná i trochu inspirují a motivují lidi, kteří chodí na moje koncerty a poslouchají moje desky. Je to splněný sen.“  O obal desky „Údolí včel“ se postaral zpěvák skupiny Kurtizány z 25. avenue, grafik Daniel Kurz, autor obrazu na obalu předchozího alba Anny K. „Světlo“ (2017).

Portrétní fotografie Anny K. v bookletu pořídila významná fotografka Alžběta Jungrová.

Nové album „Údolí včel“ vyjde digitálně 20. října pod značkou BrainZone (Světlo 2017) a 30.října pak také na fyzických nosičích.  Objednat si ho lze na CD a vinylu v limitované edici na webu https://anna-k.cz/.

Tracklist alba:

  1. Údolí včel
  2. Černý tulipán
  3. Na malou chvíli
  4. Normální není vůbec nic
  5. Kovboj
  6. Apollo 11
  7. Ať to nikdy neskončí
  8. O Tobě i o mně
  9. Na vločce

Fotogalerie
18673 18674

Další články z rubriky

Jožka Šmukař má brněnské veletrhy rád

Jožka Šmukař má brněnské veletrhy rád

 

Motorkáři podpoří Nedoklubko!  Harley-Davidson Praha pro Nedoklubko Challenge letos již po šesté

Motorkáři podpoří Nedoklubko! Harley-Davidson Praha pro Nedoklubko Challenge letos již po šesté

Psí den s Prahou 13 si vybudoval své nezastupitelné postavení

Psí den s Prahou 13 si vybudoval své nezastupitelné postavení

Chceme, aby bylo jasné, že náš Žár stále trvá, říká Karel Šůcha

Chceme, aby bylo jasné, že náš Žár stále trvá, říká Karel Šůcha

Petr Jákl byl přesvědčený, že thriller Land of Bad udrží pozornost diváka

Petr Jákl byl přesvědčený, že thriller Land of Bad udrží pozornost diváka

Na vlně audioknih