Magazín Elita

Slavnostní křest knihy Václav Neckář - Šíleně veselý princ od Pavla Hénika

Slavnostní křest knihy Václav Neckář - Šíleně veselý princ od Pavla Hénika

V pražském Karlíně byla slavnostně pokřtěna očekávaná knižní novinka s názvem Václav Neckář – Šíleně veselý princ.Křtu se zúčastnil samozřejmě i sám Václav Neckář, legendární zpěvák a herec, který se zapsal do srdcí milionů lidí napříč generacemi. Za pár dní vstoupí na půdu osmdesátníků, a tak si spisovatel Pavel Hénik pro něj k tomuto životnímu jubileu připravil opravdu velkolepý dárek. Nádherná velkoformátová publikace mapuje umělcův život a dokládá vše velkým množstvím fotografií. Nechybí v ní rozhovory s hvězdami jako Marta Kubišová, Petr Janda nebo Jan Cina. 

Křtu se kromě autora titulu Pavla Hénika a Václava Neckáře zúčastnil i bratr Jan Neckář, herečka Hana Holišová nebo logopedka PaedDr. Marcela Michaličková, která Václavu Neckáři pomohla po těžké nemoci opět mluvit. Václav Neckář i jeho bratr prozradili, že díky knize objevili fotografie, o kterých netušili, že vůbec existují. Václav Neckář zavzpomínal na náričné období, kdy jak sám řekl, nebyl schopen říct souvislou větu, a vyjádřil velké díky logopedce PaedDr. Marcele Michaličkové, díky níž mohl opět začít mluvit a zpívat. Herečka Hana Holišová pronesla krásnou řeč, po které si vysloužila od Václava Neckáře objetí. Adam Pýcha z KNIHY DOBROVSKÝ, který akcí provedl, ocenil zápal autora Pavla Hénika, se kterým se do tvorby titulu vrhnul. 

Akci si nenechali ujít ani zakladatelé nakladatelství Petr Dobrovský a Petra Dobrovská, stejně jako například herečka Kateřina Bláhová a pěvkyně Andrea Kalivodová.

Václav Neckář: Šíleně veselý princ, Pavel Hénik
(autorizovaná biografie, vydání 11.10.2023, Pangea)

Václav Neckář bezpochyby patří k největším legendám české pop-music. Kariéru odstartoval v šedesátých letech a koncertuje až do dnešních dnů. Už 23. října 2023 oslaví osmdesáté narozeniny a tato kniha je dárkem jemu a jeho fanouškům. Publikace obsahuje desítky fotografií, které provází poutavé vyprávění. Na spletité cestě životem Václava potkala sláva a fenomenální úspěch, ale také zákazy, šikana a nakonec i těžká nemoc. Na čas sice upadl do zapomnění, ale po letech se znovu vrátil na výsluní a svými písničkami získal srdce posluchačů o tři generace mladší. Kniha je unikátní i tím, že na zážitky s Václavem v rozhovorech zavzpomínali Marta Kubišová, Jan Neckář, Jan Hammer, Michal Horáček, Petr Janda, Michael Prostějovský, Zdeněk Prokeš, Josef Jelínek, Zuzana Zemanová, Josef Kolín, Marcela Michaličková, Dušan Neuwerth, Jaromír Švejdík a Jan Cina.

Fotogalerie
18650 18651 18652

Další články z rubriky

Jožka Šmukař má brněnské veletrhy rád

Jožka Šmukař má brněnské veletrhy rád

 

Motorkáři podpoří Nedoklubko!  Harley-Davidson Praha pro Nedoklubko Challenge letos již po šesté

Motorkáři podpoří Nedoklubko! Harley-Davidson Praha pro Nedoklubko Challenge letos již po šesté

Psí den s Prahou 13 si vybudoval své nezastupitelné postavení

Psí den s Prahou 13 si vybudoval své nezastupitelné postavení

Chceme, aby bylo jasné, že náš Žár stále trvá, říká Karel Šůcha

Chceme, aby bylo jasné, že náš Žár stále trvá, říká Karel Šůcha

Petr Jákl byl přesvědčený, že thriller Land of Bad udrží pozornost diváka

Petr Jákl byl přesvědčený, že thriller Land of Bad udrží pozornost diváka

Na vlně audioknih