Magazín Elita

Čisté oceány, čistá voda pro všechny, to je záruka života na Zemi

Čisté oceány, čistá voda pro všechny, to je záruka života na Zemi

Světový den oceánů bychom měli ctít a nejen tento jediný den, tvoří totiž více než 70 % povrchu naší planety. Vzhledem k jejich neuvěřitelné rozloze bylo dosud prozkoumáno méně než 5 %. Ve světových oceánech najdeme nejdelší pohoří na Zemi - (středo)oceánský hřbet, je téměř celý pod vodou a má celkovou délku až 65 000 km. Většina života na Zemi se nachází ve vodě. Až 94 % živočišných druhů žijících na Zemi se vyskytuje ve vodě. Oceán je také největším zdrojem kyslíku. Více než 70 % kyslíku na naší planetě produkuje oceán. Předpokládá se, že 70-80 % kyslíku, který dýcháme, produkují samotné mořské řasy.

Světové oceány udržují život na Zemi, a přesto je každý den ničíme výrobou plastů.  Do roku 2050 bude množství plastů v oceánech větší než počet ryb v nich. Každou minutu se na světě použije 1,2 milionu plastových lahví, ale pouze 9 % z nich se recykluje. Alarmující statistiky o plastovém odpadu přicházejí ze všech stran, a proto je více než nutné zaměřit se na jeho snižování při každé příležitosti. Společnost Waterdrop je odhodlána snižovat množství plastů v nápojovém průmyslu a drží se svých zásad šetřit přírodu v každém navrženém výrobku a procesu. Světový den oceánů oslaví limitovanou edicí udržitelné skleněné láhve Ocean, vyrobené z vysoce kvalitního borosilikátového skla se symbolickým designem mořského života, která je určena k opakovanému použití.

Limitovaná edice lahví waterdrop® OCEAN pomůže přinést vodu tam, kde není, do suché části Afriky. Z každé prodané láhve půjde 10 % na stavbu nebo opravu studní v odlehlých oblastech kontinentu, kde lidé nemají pitnou vodu. Projekt je realizován ve spolupráci s nevládní neziskovou organizací Člověk v ohrožení, která působí ve 22 zemích a poskytla pomoc již ve více než 50 zemích Evropy, Asie a Afriky.

Jejich humanitární pomoc je založena na svobodě, rovnosti a solidaritě a lidskou důstojnost považují za základní hodnotu.

Limitovaná edice – udržitelná skleněná lahev OCEAN je vyrobena z vysoce kvalitního borosilikátového skla se symbolickým designem mořského života a je určena k opakovanému použití.

Cena: 669 Kč, 10% putuje (ve spolupráci s humanitární organizací Člověk v tísni) na výstavbu studní v Africe.


Další články z rubriky

Kadeřnictví Klier: kvalitní péče bez objednávání, kdykoli ji potřebujete

Kadeřnictví Klier: kvalitní péče bez objednávání, kdykoli ji potřebujete

Od energie přes klid až po péči o srdce, seznamte se s letními novinkami od Blendea

Od energie přes klid až po péči o srdce, seznamte se s letními novinkami od Blendea

Za zdravím na Slovensko, Piešťany a Smrdáky ulevují pacientům od kloubních i kožních potíží na pojišťovnu

Za zdravím na Slovensko, Piešťany a Smrdáky ulevují pacientům od kloubních i kožních potíží na pojišťovnu

Easy Mix: Lahev, která ladí se životním stylem

Easy Mix: Lahev, která ladí se životním stylem

Mlha, tunel, pokřivené tvary: jak se mění svět při očních onemocněních

Mlha, tunel, pokřivené tvary: jak se mění svět při očních onemocněních

První koncert Diany Ross v České republice