Magazín Elita

Lázně Smrdáky: Řekněte sbohem kožním onemocněním přírodní cestou

Lázně Smrdáky: Řekněte sbohem kožním onemocněním přírodní cestou

Historie lázní i názvu

Pro tamní minerální vodu je typický sirovodíkový zápach, u něhož všichni víme, že není dvakrát příjemný. Název ale vznikl lehce jinak. Asi nebude překvapením, že „smrdáci“ jsou do češtiny nejlépe přeložitelní jako „smraďoši“, jak byli označování v minulosti místní hospodáři. Brzy se ale objevily schopnosti těchto zapáchajících minerálních vod a léčebným účelům se využívají minimálně od roku 1740. V 19. století pak díky Jozefu Vietorisovi vznikl i první lázeňský dům ve městě. Už v letech 1935 až 1938 zažívaly tyto termální lázně nevídaný úspěch. Ve špičce sezóny se tehdy léčilo až 400 hostů denně. O několik let později se uskutečnily vrty minerálního pramene a v roce 1953 se díky nim podařilo dostat k hlubšímu primárnímu pramenu, časem byly objeveny prameny s ještě větším obsahem sirovodíku, a tak ačkoliv město není nijak veliké, jsou rozhodně jedním z lázeňských leaderů na Slovensku. 

Co můžete v lázních očekávat? 

Díky skutečnosti, že jsou Smrdáky i přes svou popularitu malým a venkovským lázeňským rezortem, dá se zde nerušeně věnovat svému zdraví i odpočinku. Správnou odpočinkovou atmosféru návštěvníci pocítí i díky klidnému a krásnému okolí. Minimálně lázeňský park, který byl vybudován po vysušení okolních mokřadů a nachází se v něm hned několik vzácných křovin, rozhodně stojí za návštěvu. 

Ensana nabízí ve svých lázeňských hotelech víkendové, týdenní i dlouhodobé pobyty zaměřené na léčbu kožních problémů a pohybového ústrojí. Na výběr je hned několik výhodných balíčků Derma pobytů.  Díky nabídce si každý najde to, co potřebuje, a může se tak zbavit nepříjemných obtíží. Ensana Health Spa Hotels kladou obrovský důraz na kvalitu komplexní léčebnou péči. Zkušení lékaři a odborníci sestavují léčebné plány a procedury na míru. Kombinují tradiční lázeňské procedury s moderní léčbou. Mezi nejčastější procedury patří určitě koupele a bahenní zábaly, ale i plynové injekce CO2, ošetření speciálními mastmi či vodní, světelná a reflexní léčba pro dospělé i děti. „Naše programy mají velmi silný přínos proti problémům kůže a pohybového aparátu. Naše léčba při správné délce pobytu ve Smrdácích udržuje v remisi i dermatologická onemocnění,“ potvrzuje vedoucí lékař v lázeňském hotelu Ensana Smrdáky a dermatovenerolog MUDr. Ján Lidaj. „Až 95% pacientů odjíždí po léčbě s výrazným zlepšením stavu,“ doplňuje MUDr. Lidaj.

Dopřejte svému zdraví to nejlepší

Celkově lze říci, že lázně Smrdáky jsou ideálním místem pro všechny, kteří chtějí zlepšit své zdraví a vychutnat si regeneraci a odpočinek v příjemném a klidném prostředí. Smrdáky mohou být tou správnou destinací pro ozdravnou rodinnou dovolenou. Jako jedny z mála lázeňských komplexů totiž soustředí léčbu dětí, přizpůsobují jim procedury na míru a svým vybavením vytvářejí pohodové léčebné pobyty.

Fotogalerie
17895 17896 17897

Další články z rubriky

Zpátky do školy zdravě!

Zpátky do školy zdravě!

Nové BIGBOY kaše s vůní podzimu

Nové BIGBOY kaše s vůní podzimu

Zámek Telč a Červená Řečice – dva renesanční klenoty se opět otevřely veřejnosti

Zámek Telč a Červená Řečice – dva renesanční klenoty se opět otevřely veřejnosti

Nové BIGBOY kaše s vůní podzimu

Nové BIGBOY kaše s vůní podzimu

LOKA - čtvrtá kavárna doubleshotu otevřela v Masaryčce

LOKA - čtvrtá kavárna doubleshotu otevřela v Masaryčce

KONFERENCE, NA KTERÉ BYSTE NEMĚLI CHYBĚT