Magazín Elita

Písničkářce Míše Růžičkové přišla pogratulovat celá řada známých maminek se svými dětmi

Písničkářce Míše Růžičkové přišla pogratulovat celá řada známých maminek se svými dětmi

Královna dětských diskoték Míša Růžičková se už dvacet let věnuje tvorbě pro ty nejmenší. Známá písničkářka, skladatelka a textařka v jedné osobě se rozhodla tyto speciální narozeniny ve velkém stylu. Uspořádala narozeninovou show pro děti, kam pozvala i známé tváře s dětmi, které Míšu doslova milují a chystá se také na velké podzimní turné.

O výběru písniček, které na koncertech zazní, hlasovaly samy děti. „Nadělila jsem si pár výjimečných koncertů. I když každý koncert je výjimečný, protože program vždy střídáme. Ale teď v rámci narozeninové oslavy je to ještě trochu jiné. Na podzim bude malá tour, tedy pět koncertů v Praze, Ostravě, Dolním Benešově, Brně a v Plzni. Děti hlasovaly o tom, jaké písničky by chtěly slyšet. Tak jsme vybraly čtrnáct písniček, které se vejdou do programu a bude to vlastně takové představení na přání,“ vysvětlila Míša. A jaká je její nejoblíbenější písnička? „Já mám oblíbené písničky ty pohádkové, třeba o Dráčkovi Žofíkovi nebo O princeznách,“ vysvětluje hvězda dětských srdcí a dodává, jaké písničky jsou nejoblíbenější u jejích malých posluchačů: „Podle množství zhlédnutí je u dětí oblíbená písnička Semafor, která má na YTB přes 62 miliónů zhlédnutí. Ale když zpívám na koncertech, tak se děti dožadují hlavně Popelářské, Sanitky (ta má také asi 42 milionů zhlédnutí), Sloníka Toníka a Hasičské. To jsou takové ty, které si děti přejí slyšet na každém koncertě.“

Kromě toho, že Míša Růžičková pravidelně vyráží do všech koutů České republiky a natáčí videoklipy se svými písničkami na YTB, vydává také CD a DVD. Prostřednictvím svojí tvorby se snaží děti přivést k pohybu. A ostatně je tomu tak i na jejích koncertech, písničky se nejen zpívají, ale děti s Míšou i tančí a cvičí. „U moderní techniky děti tráví spoustu času, a proto bych si přála, aby děti u televizí a tabletů neseděly, ale spolu s mými písničkami také tancovaly a cvičily. Proto se snažím zařazovat i písničky se sportovní tématikou,“ vysvětlila Míša hlavní podstatu svojí tvorby.

Bývalá moderátorka Martina Gavriely svěřila, že Lee je stále velkým fanouškem Míši Růžičkové. „On to má s přestávkami. Jde z extrému do extrému.  Buď jede Míšu a nebo jede muziku svého otce (Marcuse Trana, pozn. red.), což je zase úplně něco jiného,“ vysvětlila s úsměvem trojnásobná maminka. Míše Růžičkové pak poděkovala za její tvorbu pro děti, když jako jedna z gratulantek přinesla dort s jubilejní dvacítkou. „Děkuji, že tvoří písničky, které baví i nás rodiče. Popeláře si dokonce sem tam sama prozpěvuju. Je neuvěřitelná a děkuji jménem všech matek za kvalitní práci, kterou dělá,“ uzavřela Martina.

Starší syn moderátorky Alex Mynářové je také velkým fanouškem Míši Růžičkové. „Jednu dobu u nás Míša opravdu jela nonstop, ale jak je Vráťa starší, tak už ji neposlouchá tak hojně, ale pořád ji má rád,“ vysvětlila dvojnásobná maminka a dodala, že syny ke sportu sama vést nemusí. „Oni se celkem vedou k pohybu sami. Zvlášť, když jsme na chalupě, tak jsou věčně venku v pohybu a na kole. Starší syn hraje tenis, plave a hodně ho chytlo právě kolo.“

Herečka Regina Řandová, která na akci dorazila se svými vnuky a dokonce s tím nejmladším tančila i na pódiu, také velmi obdivuje tvorbu Míši Růžičkové. „Na podzim jsem Míše křtila DVD a od té doby jí moji kluci milují. I když třeba v autě posloucháme Mirai nebo Waldu Matušku, tak na písničky Míši se doma vždycky vyblbnou. Proto bych Míše k jejímu jubileu ráda popřála spoustu trpělivosti, spoustu energie, která z ní vyzařuje a přenáší se mezi děti a jejich doprovod,“ sdělila Regina, kterou si všichni pamatují hlavně jako Jolanu z filmu Bota jménem Melichar.

Jako moderátorka se představila teprve sedmiletá Adélka Hesová, která je známá hlavně ze seriálu ZOO na TV Prima. „Moderovala jsem poprvé, před tím než jsem šla na pódium, tak jsem se úplně třepala trémou, ale moc mě to baví a ráda bych moderovala dál,“ svěřila talentovaná herečka a zpěvačka a dodala, že Míša Růžičková byla a je jejím idolem. „Míšu jsem vždycky ráda poslouchala a dokonce připravujeme i společnou písničku, kterou budeme natáčet v létě, na to se moc těším,“ popsala Adélka, která se kromě hraní a zpívání věnuje také dabingu.

Na akci dorazila také muzikálová zpěvačka Petra Slaninová s oběma dcerami, z nichž jedna už má bohaté herecké zkušenosti. „Moje starší osmiletá dcera Sára hraje v seriálu V Ordinace v růžové zahradě vnučku Petru Rychlému. Realizuje se v tom a moc jí to baví,“ svěřila pyšná maminka, která sama iniciovala vznik muzikálového studia pro děti, kde spolu se svými kolegy věnuje všem talentovaným dětem včetně svých dcer.

Krásnou narozeninovou atmosféru doplnila balónková výzdoba od Lucypartydecor.cz.Všechny termíny nadcházející podzimní tour a dalších vystoupení Míši Růžičkové najdete na https://minidiskoteka.cz/ nebo na Instagramu @misaruzickovacz.

Fotogalerie
17844 17845 17846 17847 17848

Další články z rubriky

Významný český plastický chirurg Jan Měšťák nebyl vzorný klučík!

Významný český plastický chirurg Jan Měšťák nebyl vzorný klučík!

Náročná příprava na soustředění Muže roku. Na finále v Náchodě jsou pánové opravdu připravení

Náročná příprava na soustředění Muže roku. Na finále v Náchodě jsou pánové opravdu připravení

Písně s OK Bandem mám logicky pod kůží, říká Marcela Březinová

Písně s OK Bandem mám logicky pod kůží, říká Marcela Březinová

Divadlo Mír natáčí nový celovečerní film s názvem Srnky

Divadlo Mír natáčí nový celovečerní film s názvem Srnky

Bouřkový úplněk nabídne vhodný čas pro rituál splněných přání

Bouřkový úplněk nabídne vhodný čas pro rituál splněných přání